Zánět zubu vždy pod zaplombovaným zubem. Dá se tomu zabránit?

Zodpovězené
11. lis 2018

Dobrý den,

nevím, jestli to má nějakou souvislost, ale od té doby, co se mi narodil syn, trpím na záněty v zubech. Zánět se objeví vždy pod opraveným zaplombovaným zubem, předtím jsem nikdy tyto problémy neměla. Existuje nějaká prevence, např. vitamíny, jak tomuto zabránit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
souvislost s narozením dítěte bych asi neviděla. Rčení, že každé dítě vás připraví o jeden zub dávno neplatí. Na vině může být spíše stará a nevyhovující výplň, která dává prostor pro vznik nového kazu pod plombou.Ten bývá často původcem zánětu. Pravidelné kontroly a rentgenové snímky by tento problém měly zachytit.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová