Zažloutlé zuby u dásní dvouletého dítěte. Je to plak?

Zodpovězené
18. bře 2019

Dobrý den.

Nevíme si rady. Nevíme, kde nastala chyba. Synovi, kterému jsou necelé 2 roky, se objevily zažloutlé skvrny na horních jedničkách a dvojkách pod dásní. Čistíme 2x denně. Večer my (troufnu si říct, že snad poctivě, v rámci toho, jak dovolí), ráno ho necháme si zoubky čistit samotného, bez většího nátlaku. U zoubků, kterých to jde, se snažíme kartáčkem jakoby "stírat" od shora dolů. Ne ale vždy si to syn nechá libit. Jí tedy hodně ovoce, sladké moc ne, má alergii na bílkovinu kravského mléka a vajíčko. Pije čistou vodu a dětský bylinkový čaj ke snídani(občas ovocný 1x v týdnu). Jsme z toho trošku zmateni, protože po zkušenostech s našimi zuby, se snažíme hledět na to, aby neměl do budoucna problémy. Dudlík jsme si nedávali do pusy. Lžičku mu neolizujeme. Po večerním vyčištění nepije nic jiného, než vodu. Má svůj hrníček i pítko. Od nikoho nepije. I přes to, když se mu to snažíme pořádně vyčistit, skvrnky zůstanou. Mohl by to být plak? Může za to alergie, nedostatek vápníku? Používáme klasický dětský kartáček a dětskou zubní pastu Elmex.

Za jakoukoliv radu, pomoc a odpověď děkujeme.

Dobrý den, pokud si nejste jistí, navštivte Vašeho lékaře, ten syna vyšetří. Je možné, že i přes veškerou snahu nejsou zoubky dobře vyčištěné a ulpívá na nich plak.Potom je dobré nacvičit lepší techniku čištění. Bez fotky ani vyšetření je ale další diagnostika vyloženě hádání.Pokud příčina není v čištění, poradí Vám Váš lékař, kde je asi problém a pomůže Vám ho vyřešit.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová