Zkřížený skus. Jaká je léčba, co obnáší, jsou omezení a dá se odstranit?

Zodpovězené
2. dub 2020

Dobrý den,

dceři byl diagnostikován zkřížený skus. Byli jsme posláni na ORTO. Prý se dělají otisky, a pak se řeší, co dál. Mě by ale zajímalo, jak se to léčí, co vše to obnáší, jestli jsou nějaká omezení a zda se tato "vada" nedá úplně odstranit.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to je otázka spíše na ortodontistu. Pokud vím, tak zkříženy skus je nejlepší řešit co nejdříve, řeší se to fixními rovnátky, skus se postupně upravuje a zuby se posouvají do správné pozice.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová