Změna barvy zubu u miminka. Co se s tím dá dělat?

Zodpovězené
16. pro 2021

Dobrý den,

syn, 11 měsíců, se často bouchá do úst do zubů. Vypadá to, že ho zuby bolí a tímto si chce ulevit. Teď jsem zjistila, že má jednu horní jedničku žlutou a druhou má kousek odštípnutou. V místě, kde mu chybí kus zubu má černý flíček.

Pro doplnění...je plně kojený. Jídlo mu zatím moc nejede. V 6 měsících měl ATB (žilně i v sirupu). Nenechá se zubařem ošetřit.

Co se s tím dá dělat?

Je možné, že má zub mrtvý po nějakém pádu?

Je potřeba řešit ten malý chybějící kousek u druhé jedničky, když se mu to místo zbarvilo do černa?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel podle popisu nemůžu určit příčinu zabarvení, ale místo, které je černé, bude určitě kaz. A určitě ne počínající. Nevím, zda Vám někdo poradil, jak čistit zuby dítěti, jaké jídlo, pití jsou a nejsou vhodné. Může se stát, že ve dvou letech budou zoubky k vytržení. Obraťte se na svého zubaře, poradí Vám, případně Vás pošle na dentální hygienu, kde Vám pomohou.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová