Zoufalá - zoubky 3leté holčičky. Co by s tím zubař udělal?

Zodpovězené
26. dub 2021

Dobrý den,

chtěla bych radu, pomoc. Mám 3letou holčičku, přední zub se jí trošku ulomil a rozdrolily se jí zoubky a jsou malé, ani vidět nejsou, jako by byly přední 4 zuby vytržené. Jen zblízka, jak se podívám, dírky zkažené, jinak má zoubky pěkné. Ráda si zoubky čistí za den i 5 x, zubaře nemáme, nevím ani, jak by to vytrhl.

Nebo, co by s tím udělal?

Slyšela jsem, že to samo vypadne, jak nové zoubky porostou.

Děkuji moc za radu, jste hodná.

Dobrý den,

v každém případě je třeba se u nějakého zubního lékaře zaregistrovat, ideální věk na první návštěvu je po prořezání prvních zoubků. Ve třech letech už by měla docházet pravidelně. Podle situace se navrhne řešení. Základem je ale co nejlepší hygiena. Doba výměny dětských rezáků za stálé je něco mezi 5. a 6. rokem (orientačně).

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová