Zubní kámen u batolete. Jak postupovat, aby zubní kámen zmizel?

Zodpovězené
17. led 2019

Dobrý den,

dcera (18 měsíců) už má hodně zubů, ale jen na horních jedničkách se jí dělá zubní kámen. 2x denně jí čistím zuby dětskou Elmex pastou. Je kojena, jí zdravě, cukr vůbec, pije pouze čistou vodu, která není tvrdá. Jak postupovat, aby zubní kámen zmizel?

Dobrý den,

zubní kámen není nic jiného než nevyčištěný zubní plak, který se za určitou dobu mění svou strukturou na kámen. Ať už má dcerka plak nebo kámen, je třeba důkladněji čistit, dokud nebude zub hladký bez nánosu plaku. Jen nevím, zda nemáte na mysli spíše pigment, ten totiž odstranit nelze. Některým dětem se tvoří více než jiným, často se vyskytuje u dásně předních zoubků. Ničemu neškodí, vadí to pouze esteticky. Pokud byste si nebyla jistá, zkonzultujte to se svým lékařem.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová