Zubní kaz. Musí se vždy opravit?

Zodpovězené
26. dub 2021

Dobrý den,

před asi třemi týdny jsem byla u zubaře. Zuby letmo prohlédl a řekl, ať zase dorazím za půl roku, ale všimla jsem si, že mi neopravil kaz na sedmičce. Zdá se mi celkem velký.

Jak je to možné?

Na druhé straně mám též menší kazy, ale mám je tam už snad roky a také je nikdo nikdy neopravil. V řádu let jsem navštívila určitě již tři zubní lékaře.

Má otázka zní: Musí se tedy vždy kaz opravit?

Děkuji

Dobrý den,

pokud jste navštívila již tři zubaře a pokud žádný nenašel žádný kaz, je možné, že se jedná např. o pigment. Nevím ale nic bližšího, ani jestli se dělaly rentgenové snímky, ani jak vyšetření probíhalo, tak Vám více bohužel poradit nemohu.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová