Zuby moc blízko u sebe a zvýšená kazivost zubů. Mohu mít rovnátka?

Zodpovězené
17. říj 2019

Dobrý den,

už od dětství mám zuby příliš blízko u sebe, nedostanu se do mezizubních prostor ani zubní nití. Kvůli tomu mám zvýšenou kazivost zubů. Vlastně mám permanentně nějaký zubní kaz, o spoustu zubů už jsem přišla, zuby se samy nějak "roztáhly", ale stejně se tam nedostanu.

Moje zubní lékařka mi stále opravuje zuby, stále mne posílá na dentální hygienu, ale já si myslím, že to je léčba furt dokola. Pořád říká, že si nečistím zuby, no ukažte mi někoho, kdo si může dovolit nečistit si zuby. Každopádně k dotazu- chtěla bych se lékařky zeptat na rovnátka, ale ..... s kazy na zubech mi je asi nedají, že?

Děkuji.

Dobrý den,

bez návštěvy dentální hygieny to opravdu nepůjde. Ještě jsem neviděla někoho, kdo mezi zuby nevměstnal mezizubní nit - ono to bude asi špatnou technikou, se kterou Vám pomůže dentální hygiena. Jestli není lepší investovat nějaké peníze do prevence, než je pořád dokola dávat do opravy kazů.
Rovnátka na zuby s kazy Vám žádný lékař nedá, navíc u každého ortodontisty bývá podmínkou před nasazením i po nasazení rovnátek návštěva dentální hygieny a nácvik čištění.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová