Zvláštní bolest, tupá bolest nad zuby. Čím může být způsobená?

Zodpovězené
15. kvě 2019

Dobrý den,

mám takový zvláštní dotaz. Už cca týden mě každý večer vždy tak 2* začne bolet nad horními stoličkami. Je to taková tupá bolest jako bych tam měla kaz, mám úplně husí kůži. A po cca minutě to přestane. Na zuby mi nevadí studené, ani horké, normálně koušu, sladké nevadí, zkoušela jsem si i kovovým předmětem na zuby ťukat, jakoby dovnitř zubu "šťourat" a prostě nic. Vždy, když to odeznívá začne mi pískat v uchu. Přes den o tom vůbec nevím, vždy to začne až v podvečer. Mezi stoličkami si prostor čistím mezizubním kartáčkem, nití...

Poradíte mi, co by to mohlo být? Ani žádná "černá tečka" není na stoličkách vidět... K zubaři jet nechci, sice je to náš rodinný známý a je hodný, ale představa vrtání je pro mě děsivá.

Děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den,
Markéta

Dobrý den,

moc Vás nepotěším, bez vyšetření lékařem důvod bolesti bohužel nenajdete. Je dobré vyšetření doplnit i RTG vyšetřením. Bolest v této lokalitě může být způsobem zánětem zubu, problém může způsobovat zub moudrosti nebo zánět čelistní dutiny, čelistní kloub atd.

Možností je více, určitě doporučuji navštívit ordinaci a problém konzultovat.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová