Dětská skupinka. Může tam dcerka pobývat již bez omezení, pokud od jejího jednoho roku nebudu pobírat rodičovský příspěvek?

Zodpovězené
18. pro 2022

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak je to s umístěním dcery do dětské skupinky. Pokud pobírám rodičovský příspěvek pouze do jejího jednoho roku věku, musí poté, pakliže bude v dětské skupince, hned od prvních narozenin až do svých 2. narozenin navštěvovat tuto pouze 92 hodin za týden?

Nebo když již rodičovský příspěvek nepobírám, může pobývat dcera v dětské skupině bez omezení?

Budu od jejích prvních narozenin pracovat na plný úvazek, takže i potvrzení od zaměstnavatele o mé práci bez problémů doložím.

Děkuji za odpověď.

Hezký den,

toto omezení se týká pouze těch, kteří pobírají dávku státní sociální podpory rodičovský příspěvek. Jestliže již tedy rodičovský příspěvek pobírat nebudete, omezení se na Vás nevztahuje a dcera může chodit do zařízení na celodenní docházku.

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice