Přídavky na dítě. Můžu přídavky pobírat i já, když jsem na rodičovské dovolené? Dokládá se manželův příjem?

Zodpovězené
31. bře 2022

Dobrý den,

můžu se prosím zeptat?

Manžel pobírá přídavky na dítě, je pracující.

Můžu přídavky pobírat i já, když jsem na rodičovské dovolené?

Dokládá se manželův příjem?

Děkuji za informaci.

Hezký večer,

úplně nerozumím otázce. Manžel pobírá přídavky na společné dítě? Na jedno dítě je možné čerpat pouze jednou přídavky - nemůže čerpat zároveň matka i otec. Jestliže žijete ve společné domácnosti, jste společně posuzované osoby a posuzuje se Váš společný příjem - tedy Váš, manželův, případně dětí (výživné, brigády).

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice