Naše 👶 se vyhýbá právě banánům. A třeba dýně dlouhodobě úspěch taky moc nemá, uvidíme, až bude starší. 😁
U nás zatiaľ (ťuk-ťuk) vedie všetko ovocie čo sme skúsili a zo zeleniny najviac čerstvá uhorka 😁 v príkrmoch neznáša cuketu, to má asi po mne 😁Inak nemá s jedlom problém, je to vďačný stravník 😁
Starší je frfňa, jí sice skoro vše, ale musí na to mít chuť a to je náročné se trefit. Zase naopak mladší ač jí teprv něco před 2 měsíce, tak jí úplně vše a nejvíc červenou řepu a zelené fazolky, které starší nepozře do dneška, naopak si holky prohodily banán. Starší ho milovala od malá, mladší ho sní, ale není úplně favoritem. Jsou strašně odlišné...
U nás jablka, banány, hrozny, mandarinky a hrušky. Ze syrové zeleniny asi jen mrkev a okurek. Jinak jsou u nás v oblibě zeleninové polévky všech druhů.
Naše malá miluje jahody, hroznové víno, banány a jablka. Ze zeleniny salatovou okurku a mrkev.
@krtikkrtovaty Tak u vás je přesně vidět, jak říkáš, že každému chutí od mala něco jiného. Naše nejstarší byla frfňa do 5 let. Teď je ji 6 a chutě se změnily. Hurá. Ale ten banán pořád odmítá. Stejně jako šunku nebo rybu. Ale to už by byla jiná diskuze. 🙈🙈🙈 Moc děkuji za komentář plný zkušeností.
Dcerka je jak popelnice. Jí vše🤣.
Dcera ma nejradeji jablka z nasi zahradky (hehe, bio a "zadarmo", jsou fakt luxusni!), a pak maliny, rostou nam jeste tedka a jsou vyborny. Nejradeji ma specialni druh zlutych malin. A.pak bily rybiz. Jinak, nema moc rada banany, kdyz je mame, mixujeme je s kefirem jako koktejl, jinak by je nejedla...
Honzík miluje banány a bobulové ovoce, co mu vůbec nechutná je hruška... Zeleninu papa všechnu.
@monikastelinka Tak to buď ráda, maminko. 😍👏 Takové děti bych chtěla. 😃😃😃
Dcerka z ovoce miluje borůvky, červený rybíz a jablka. Ze zeleniny má nejraději salátovou okurku, rajčata, brokolici a kukuřici 🙂
Obě dcerky (a nejen ony) zbožňují tato ovoce: banány, jablka, hrušky, hroznová vína, mandarinky, pomeranče, kaki, maliny, jahody, melouny. A tyto druhy zeleniny: brambory, špenát, brokolici, dýně, rajčata, okurky, kedlubny. Snad jsem na nic nezapomněla... 😉
Ada miluje mango, maliny, rybíz ... no a pak černé olivy, salát, papriku, okurku, brokolici =) nepozře rajče :D
@vanea Ty olivy mě u těch dětí překvapují, ty jsou dost specifické chuťově. 🙂
Dcera má ráda jablka, hrušky, jahody, maliny, borůvky, mandarinky, pomeranče. Také ananas, mango. Banány jí občas. Co se týká zeleniny, miluje rajčata, okurky, nemá ráda brokolici a květák. Olivy jí také a divila jsem se, že jí chutnají, protože jsou fakt chuťově specifické 🙂
@krtikkrtovaty jj jsou, já je začala jíst teprve nedávno :D ale on celkově jí jídla, co já dlouho nejedla, navíc miluje i saláty a tak =) akorát potřebuje jíst všechno zvlášť, takže nejdřív sní všechny olivy, pak všechny papriky atd atd...🙈😀
vedou banány a teď mandarinky
U nás mandarinky, banány, povařené jablíčko a zeleninové polévky jsou top

Naše Natálka miluje banány a jablka. Jahody od zavádění příkrmů vynechává a ani čerstvé ji neuchvátily. 🤷🏻♀️ Ze zeleniny vede salátovka, papriky, rajčata, mrkev, brokolice i špenát. Přemýšlím, jestli ji nějaká zelenina vadí, ale asi ne. 💪