icon
1 / 1
avatar

Naše Natálka miluje banány a jablka. Jahody od zavádění příkrmů vynechává a ani čerstvé ji neuchvátily. 🤷🏻‍♀️ Ze zeleniny vede salátovka, papriky, rajčata, mrkev, brokolice i špenát. Přemýšlím, jestli ji nějaká zelenina vadí, ale asi ne. 💪

16. lis 2020
avatar

Naše 👶 se vyhýbá právě banánům. A třeba dýně dlouhodobě úspěch taky moc nemá, uvidíme, až bude starší. 😁

16. lis 2020
avatar

@kaja2020 Naše první dcera také není banánová. 😀 Drží se ji to dodnes - je ji 6 let. 🙈 U nás se pravidelně vaří dýňová polévka. Ta úspěch má. ♥ A děkuji za komentář s vlastní zkušeností. ♥ ♥ ♥ pošlu večer 🙂

16. lis 2020
avatar

U nás zatiaľ (ťuk-ťuk) vedie všetko ovocie čo sme skúsili a zo zeleniny najviac čerstvá uhorka 😁 v príkrmoch neznáša cuketu, to má asi po mne 😁Inak nemá s jedlom problém, je to vďačný stravník 😁

16. lis 2020
avatar

@riavais Tak to je vlastně úžasné. 😍 👏
U nás se cuketa jedině griluje v létě k pořádné grilované flákotě. 😀 Jinak ji nikdo také nemusíme..... 🙈

16. lis 2020
avatar

Starší je frfňa, jí sice skoro vše, ale musí na to mít chuť a to je náročné se trefit. Zase naopak mladší ač jí teprv něco před 2 měsíce, tak jí úplně vše a nejvíc červenou řepu a zelené fazolky, které starší nepozře do dneška, naopak si holky prohodily banán. Starší ho milovala od malá, mladší ho sní, ale není úplně favoritem. Jsou strašně odlišné...

16. lis 2020
avatar

U nás jablka, banány, hrozny, mandarinky a hrušky. Ze syrové zeleniny asi jen mrkev a okurek. Jinak jsou u nás v oblibě zeleninové polévky všech druhů.

16. lis 2020
avatar

Naše malá miluje jahody, hroznové víno, banány a jablka. Ze zeleniny salatovou okurku a mrkev.

16. lis 2020
avatar

@krtikkrtovaty Tak u vás je přesně vidět, jak říkáš, že každému chutí od mala něco jiného. Naše nejstarší byla frfňa do 5 let. Teď je ji 6 a chutě se změnily. Hurá. Ale ten banán pořád odmítá. Stejně jako šunku nebo rybu. Ale to už by byla jiná diskuze. 🙈🙈🙈 Moc děkuji za komentář plný zkušeností.

16. lis 2020
avatar

@veronyque Bezvadné! Polévky u nás také vedou snad všechny. Jen musím něco prozradit na tatínka, ten odmítá pórkovou. 😃😃😃 My holky milujeme všechny zeleninové polévky. 💪👏 Děkuji za komentář. 🤍

16. lis 2020
avatar

@antiquecz 👏👏👏

16. lis 2020
avatar

Dcerka je jak popelnice. Jí vše🤣.

16. lis 2020
avatar

Dcera ma nejradeji jablka z nasi zahradky (hehe, bio a "zadarmo", jsou fakt luxusni!), a pak maliny, rostou nam jeste tedka a jsou vyborny. Nejradeji ma specialni druh zlutych malin. A.pak bily rybiz. Jinak, nema moc rada banany, kdyz je mame, mixujeme je s kefirem jako koktejl, jinak by je nejedla...

16. lis 2020
avatar

Honzík miluje banány a bobulové ovoce, co mu vůbec nechutná je hruška... Zeleninu papa všechnu.

16. lis 2020
avatar

@monikastelinka Tak to buď ráda, maminko. 😍👏 Takové děti bych chtěla. 😃😃😃

16. lis 2020
avatar

@any2any To děláme naší nejstarší. Mixovaný banán může - nejlepe v kombinaci s hruškou. My měli do letoška domácí hrušky, jablka a třešně, ale stromy jsme museli vykácet. Teď přemýšlím, jaké budeme sázet nové druhy. 😀😍 Takže si píšu i žluté maliny. 😃

16. lis 2020
avatar

@jajaneu Vidíš, hruška. Zajímavé. Děkuji za komentář.
Ať vše chutná i dále a nadále. 🙂😀👏🤍

16. lis 2020
avatar

Dcerka z ovoce miluje borůvky, červený rybíz a jablka. Ze zeleniny má nejraději salátovou okurku, rajčata, brokolici a kukuřici 🙂

16. lis 2020
avatar

Obě dcerky (a nejen ony) zbožňují tato ovoce: banány, jablka, hrušky, hroznová vína, mandarinky, pomeranče, kaki, maliny, jahody, melouny. A tyto druhy zeleniny: brambory, špenát, brokolici, dýně, rajčata, okurky, kedlubny. Snad jsem na nic nezapomněla... 😉

16. lis 2020
avatar

Ada miluje mango, maliny, rybíz ... no a pak černé olivy, salát, papriku, okurku, brokolici =) nepozře rajče :D

16. lis 2020
avatar

@oplatecka 👏👏👏🤍

16. lis 2020
avatar

@bergina8 Úžasné. U nás mandarinky chvíli trvaly - než si na ně děti zvykly. Naše dvouletá ji pořád nemusí. 🙈 Jinak jsou naše naštěstí také jedlíci ovoce a zeleniny. Nejmenší jedlík tímto směrem je manžel. 😆

16. lis 2020
avatar

@vanea 😆 Zlý rajče 😀 Naše prostřední nejí salátovku. Prostě ne, nikdy.

16. lis 2020
avatar

@vanea Ty olivy mě u těch dětí překvapují, ty jsou dost specifické chuťově. 🙂

16. lis 2020
avatar

Dcera má ráda jablka, hrušky, jahody, maliny, borůvky, mandarinky, pomeranče. Také ananas, mango. Banány jí občas. Co se týká zeleniny, miluje rajčata, okurky, nemá ráda brokolici a květák. Olivy jí také a divila jsem se, že jí chutnají, protože jsou fakt chuťově specifické 🙂

16. lis 2020
avatar

@mi35 Dokonalý výčet. 😍 To je teda šikula. U oliv se divím také. Ale u nás také chutnají. 😃

16. lis 2020
avatar

@mi35
@88petule
@vanea Naše 3,5 letá jí ty olivy právě taky ráda. 😆

16. lis 2020
avatar

@88petule Dcera je od miminka velký jedlík 😊 Ráda si i na vaření a pečení hraje, pomáhá u toho reálného. Teď je jí 2 a 3/4 roku.

16. lis 2020
avatar

@mi35 Úžasné. A hodně podobné jako u nás. ☺👏🤍

16. lis 2020
avatar

@kaja2020 @riavais @krtikkrtovaty @veronyque @antiquecz @monikastelinka @any2any @jajaneu @oplatecka @bergina8 @vanea @mi35 Moc děkuji za dnešní příspěvky plné zkušeností 😍🤍🤍🤍

16. lis 2020
avatar

@krtikkrtovaty jj jsou, já je začala jíst teprve nedávno :D ale on celkově jí jídla, co já dlouho nejedla, navíc miluje i saláty a tak =) akorát potřebuje jíst všechno zvlášť, takže nejdřív sní všechny olivy, pak všechny papriky atd atd...🙈😀

16. lis 2020
avatar

vedou banány a teď mandarinky

17. lis 2020
avatar

@honzik101 Tak výborně 👏👍 U nás jsou teď mandarinky také v kurzu. 😍 A pomeranče mi děti odmítají.... 😞

17. lis 2020
avatar

U nás mandarinky, banány, povařené jablíčko a zeleninové polévky jsou top

18. lis 2020