Rakovina plic..... Je tu někdo, kdo má zkušenost?? Chtěla bych se aspoň trochu připravit na to,co nás čeká 😔😔
Držím všechny palce které mám. U nás jsou v plicích metastázy a bojím se moc
Moje maminka měla.. akorát bohužel operace nebyla možná :(
Tchan ma - aktualne probiha chemoterapie. Bez operace, metastazy byly.
Můj děda měl,ale už měl metastáze a nic se s tím nedalo dělat,a za pár měsíců bohužel zemřel,přesně záleží jaké to je fázi ,jestli se dá s tím něco dělat☹️držím palce 🍀
Přesně jak píše kolegyně výše, záleží, v jakém je to stadiu, jak rychle to začne řešit, zda jsou metastázy...u nás v rodině bohužel špatný konec, a šlo to hrozně rychle...
Většinou operace není možná, záleží na velikosti a umístění tumoru, zda prorůstá do mezihrudí a jaký má vztah k velkým cevam, zda jsou metastázy, uzliny. Zalezi jak bude reagovat na léčbu. Ale upřímně , prognózy nejsou moc pozitivní.
Manžel už má tedy po operaci. Akorát museli vzít víc než bylo v plánu, nádor byl prej zhoubný, ale pokud bude okolní tkáň nezhoubná,tak pry chemo neni nutné. Jen mě se tento postup moc nelíbí
Jak je po operaci, tak je to jedině dobře. Držím palce

@alpakovo muzu se zeptat,proc se Vam tenhle postup nelibi? Jen me to / v dobrem/, zajima.Naopak si myslim,ze je jedine dobre,ze operace byla mozna a ze operovali radikalne a vzali cely lalok,resp.to,co bylo potreba vzhledem k nalezu.Je to naopak pro event dalsi lecebny postup jedine dobre reseni .Kde byl operovan? Drzim palce.Pokud se na onemocneni prijde vcas,udela se radikalni operace,nejsou postizene uzliny a nikde zadne metastasy,tak prognosa neni az zas tak fatalni.
Mamka nemá spodní pravý lalok a uzliny z celé pravé strany. Čeká ji poslední chemoterapie.
❤️🍀

Muj deda nemel pulku jedne plice,co jsem ho znala,umrel na mrtvici v 92letech,tj.tak 30let po operaci.Ted s tim bojuje tatova manzelka a deda nam dava nadeji,ze se to da
ono CHT dost ničí tělo-pokud je opravdu celý nádor odstraněný, tak někdy nutná není
@murynka zatim putuje po odděleních, teď momentálně je na plicnim JIP,protože je stále zahleněný.... a psychika se samozřejmě zhoršuje, ja za ním můžu, ale děti ne a to snáší špatně. Navic se to díky původnímu doktorovi strašně táhne. Už nám bylo řečeno, že kdyby dělal jak měl, mohl to mít chlap dávno za sebou
záleží na konkrétním pacientovi. velikost nalezu, zdravotni stav, zhoubnost atd. Vzdycky se sejde komise a posoudí, co danému člověku doporučí. Psychika je důležitá, to ti řekne každý doktor.
Tchyně měla rakovinu plic, kouřila od 17let, bylo ji 65 když to zjistili. Bohužel, ona to měla přidružené k aortě a až do hlasivek tak to nešlo operovat. Měla chemo a ozařování, později met. do kostí. Ale opravdu měla od začátku špatnou prognozu. Tvůj manžel je na tom určitě mnohem lépe, také je mladší, bude se lépe léčit. A určitě bych nemyslela na nejhorší. Tchánovi zjistili rakovinu konečníku před rokem, 2-3 stadium, nejprve chodil měsíc na ozařování a potom byl za 3 měsíce na operaci. Chemo neměl. A ted po roce je prý stále v pořádku. Tak asi ne vždy jsou chemo nutné. Můj tatínek měl před 5 lety akutní leukemii a ještě k tomu chytil plísnový zápal plic, pak mu museli odebrat 3 žebra. Doktoři nechápali, že přežil, nedávali mu ani 5%....zázraky se dějí, hlavu vzhůru...Držím pěsti, bude to dobré....❤
Mamce zjistili rakovinu plic před rokem 😔
@murynka na čas pro sebe my už tak nějak nezbývá prostor,leda v noci.... Doma tři děti, na starost mám ještě babičku v domově seniorů, jeji starý byt a konečně poslední úpravy v novém bytě, doteď nemáme radiátory 😓😞 navic cesta za manželem autem trvá přes hodinu,takže taky velký žrout času
@alpakovo hrozny... uplne se mi vybavuje zari pred dvema lety. Nejdriv umirala muzova babicka, doma, s tchyni jsme se o ni staraly. Hlavne ona, ja jen chvili, ale stacilo. Pak asi za 14 dni manzel v nemocnici, septicky stav, nevedeli, co mu je, co bude, konzultace v IKEMu, jeho nocni SMS, kdy se se mnou loucil a daval mi pokyny, co je treba zaridit. Pres den prace a fungovat pro deti. Myslenky, jak jim rict, kdy jim rict, co jim vsechno rict... Cas pro sebe neni. Clovek jede jako robot. Pomohly mi holky tady na vykecani se. Moji rodice. S jeho rodici jsme se navzajem podporovali. A na navstevy jsem to mela kousek. Covid, takze z okna a pres sklo na chodbe, kdyz mu bylo lip a mohli ho odpojit. Deti uz mi pak rekly, ze jestli tam budem na chodbe bulet, ze uz tam nechteji chodit. Pak pulrocni nejistota ohledne diagnozy. Dobry konec na zacatku ledna. Na konci ledna jsem se v praci sesypala.
Je to za nami. Verim, ze za vami taky bude, podle toho, co pises. Vypada, ze to nasli vcas. Clovek je nakonec rad, ze z tech schodu spadl, co?
Drz se, on ten zaprah drzi cloveka, aby se nezblaznil, ale pak ten dojezd... Veci mene dulezite odloz, res jen to nutne.

@jasekd no u nás je toho taky tak po víc.... začalo to právě babičkou, během roku člověk co je úplně mimo, diagnoza něco mezi Alzheimrem a demencí. V prosinci první záchvat manžela se slinivkou, pak na jaře pád ze zamrzlých schodů (kovových) s tím že podle nemocnice mu nic není. Ale neustálá bolest žeber právě ukázala nádor. Lepší pracoviště, najednou se ukázali 3 zlomená žebra, nádor a vše se začalo řešit. První nastup do nemocnice manžel opět proležel s akutním zánětem slinivky,druhy termin už vyšel.... A teď čekám co dál. Letos jsme stihli dostavit patro u rodičů ,i přes ty šílené ceny,jediné co nám chybi je topení a o proti jaru i dost velký doplatek,se kterým se nepočítalo 😥😓
@alpakovo jezis, to je skoro jak pres kopirak u nas. Manzel prodelal akutni biliarni pankreatitidu cca pred 7 lety, to bylo poprvy, co byl ve vaznem stavu v nemocnici, deti byly maly... ale tam bylo lepsi, ze meli hned diagnozu. POdruhy ten strach byl sileny... a nakonec to melo s tou predeslou nemoci i souvislost.
Je to tezka diagnoza,ale pri vcasnem nalezu neni nic ztraceno ♥️
Záleží v jaké fázi, je to na operaci? Jestli ano je naděje, pokud ne tak to je v háji