icon
avatar
bbn
23. čer 2018    

Prosím o radu. Kde se dá během 1 tydne sehnat smuteční oblečení, tedy šaty do tohoto počasí 20-24´C, pro 8 letou dceru? Next a Hm už jsem prošla a mají jen samé letní barevné kousky. Díky

avatar

No myslím ze tezko
Resi se to vubec u malých deti?

23. čer 2018
avatar

Možná mě někdo opraví, nicméně mám za to, že malé dítě nemusí mít smuteční šaty. Asi bych nedávala něco vyloženě veselého, ale ani bych nešla po vyloženě smuteční

23. čer 2018
avatar

V pepcu mají teď černé sukně....

23. čer 2018
avatar
bbn
autor

@perla28 to asi Jo, ale ona má samé vesele růžové a barevné letní šaty, to se na pohřeb opravdu nehodí. Navíc na pohřeb jít chce, byl to její děda.

23. čer 2018
avatar

@bbn dyt ano, to je v pořádku že chce ☺

23. čer 2018
avatar

Já jsem na pohřbu viděla holčičku v růžovém kabátku, svítila na dálku.

23. čer 2018
avatar

mám doma kdyžtak černé šaty v této velikosti

23. čer 2018
avatar

Loni jsem dcerce na pohřeb koupila černobílé šaty s tlumeným vzorem v C&A. Rok předtím měla fialovou šatovou sukni, ale to bylo v zimě...

23. čer 2018
avatar

Dala bych bílé, to je taky smuteční barva.

23. čer 2018
avatar

upřímnou soustrast. koukni v nextu, černé tam mají, vzorované i bez.

23. čer 2018
avatar

teda myslím na webu, mně to od nich chodí do 2 dnů

23. čer 2018
avatar

podle tradice se oblečení u dětí na pohřeb neřeší, ba dokonce nevím, jestli by se podle nějaké pověry vůbec mělo dítě do černé oblékat.... já si pamatuju pohřeb v 10 letech, kdy sem měla hnědou sukni a žlutorůžovou halenku, nikdo se nad ani nepozastavil. Zkuste jen něco tlumenějšího, ne vyloženě růžová a bílá, a bude to v pohodě 😉

23. čer 2018
avatar

V Pepcu maji cerne tylove sukne, cerne silonky pripadne take sezenes a cerne tricko v Kik, pripadne cerny svetrik.
Jinak bych na pohreb asi volila tmave modrou ci tmave hnedou, ale nic vic.

23. čer 2018
avatar

Oni to dneska neřeší moc ani dospělí :-/ byli jsme v březnu na pohřbu přítelovy tety, já jelikož jsem už byla těhotná a nevlezla jsem do legín, navíc jsem na pohřbu nebyla nějakých 10 let, tak jsem si musela pořídit nové oblečení včetně černých botů do sněhu. No utratila jsem asi 1500,- a ani nevíte jak mě štvalo, když jsem viděla kolik lidí je schopno přijít na pohřeb v teniskách, kapsáčových kalhotech nebo riflích a ve sportovní bundě :-/ A to mimochodem byli lidé většinou nad 40 let, spíše až kolem 50ti....

23. čer 2018
avatar

@raduushka To Vás přeci vůbec štvát nemusí. Oni byli za burany, ne Vy.

23. čer 2018
avatar

@misa357 To je taky pravda 🙂

23. čer 2018
avatar

@raduushka myslim ze to jsou spíš lide kteri znali zesnulého jako kamarad kolegu apod rodina tak urcite neprijde

23. čer 2018