Holky jak říct slušně mamince ve školce, že její dítě je na první pohled nemocné (zelený sopel z nosu, kašle jak tuberák, skleněné oči i samo je otrávené, jindy veselé)...už třetí den v šatně přemýšlím, jak na to...dneska jsem jí řekla...chudák Tobík, ten teda kašle...ale jen pokrčila rameny...maminka je na rodičáku s mladším dítětem, bydlí naproti, takže dítě má kam dát...ale nechci se jí dotknout, ale vzhledem k tomu, že od září jsme neustále nemocní, díky takovým to (do 3 let jsme prakticky neměli ani rýmu)...vážně mi to vadí.
Sobecka matka 😉
@ivanyg to me tez zarazi, na strankach skolky mame ze ucitelka neprijme nemocne dite, a to je ocividne nemocne na prvni i druhy pohled...nerozumim, zkusim, ale abych zas nebyla za praskacku...vite jak to je
@blessedmary jestli tam mas kamaradku ktera ma stejny nazor jdete tam spolu aby vas bylo vic nastvanych 😊 ale i tak prece ucitelka by mela mit taky rozum
@ivanyg měla mno..zkusíme to ve dvojko, to máš pravdu, to možná pro mě nebude tak hrozné...ale stejně už to tak pravděpodobně od Tobíka od pondělí někdo schytal ☹
Co byl syn doma tak nebyl taky nemocný, od září byl nemocný jednou. Od té doby má rýmu a pokaslava.
Tak jako můžeš upozornit, upozorní matku i učitelka 😉 ale....
@ilona87 no právě, že je tam to "ale" achjo :-/ mámu jsem dneska natukla...na besídce už dnes odpo nebyli, tak bud lehli...nebo ji docvaklo to o tom kašli ráno v šatně uvidíme
Chudacek Tobik, kdyz mel sklenene oci tak mozna i teplotu 😢 pochopila bych to, kdyby musela mama do prace a o dite by se nemel kdo postarat, ale takhle. Chudak dite a i ty ostatni ☹
Taky bych je kopla nejradši do zadku,naše nastoupila v září, imunita v kolektivu do té doby super, ale ve školce je střídavě tam a doma, po vyléčenéangíně jsme ji nechali ještě týden doma radši a po 5 dnech ve školce v sobotu 39,9 tři dny horeček a angína zpět s lehkým zánětem moč.cest, takže bomba. Naštěstí jsem taky doma s mladším,tak ji mám radši doma déle, ale jakbudou chodit oba,střídat si to a my do práce, uff
To snad ani nemusíš říkat extra slušně. 😀 Ale řešila bych to spíš přes učitelku.
@evly ta mladší to samozřejmě okamžitě taky chytne, tož věřím, že si dělá nějakou imunitu...jinak já taky poctivě...po doktorce chci výtěr z nosu i u blbé rýmy a vždycky je tam nějaká svinucha :( antibiotika a pak jsme tři týdny doma..tři dny ve školce a můžeme jet na novo...ale já myslím, že je prostě chyba u učitelek, že by striktně takto nemocné děti neměli opravdu příjmat.
@tulena právě že já to tak na tvrdo asi neumím...už v pondělí jsem to říkala manželovi, a on taky hned, to jsi měla něco říct, ale já to tak neumím ☹ i když bych se to asi měla naučit kvůli dětem
Resit pres ucitele. Ten muze dite poslat domu... coz me prekvapuje, ze ucitel uz ti nerekl driv. Ve skole ti tak funguje bezne - mamka, kdyz je dite na prvni pohled marod, vola domu at si ho vyzvednou.
voláme domů, když je dítěti evidentně zle. Pokud má dítě zelenou rýmu nebo velký kašel, vždy to rodičům řekneme. Kolikrát i vyžadujeme potvrzení, že je dítě zdravé a může do kolektivu. Ovšem... Jsou rodiče, kteří dokáží obejít i to (znají se s dr., nebo ho prostě nějak ukecají), nepřejte si slyšet, co jsem si několikrát vyslechla... Perlička jedné maminky byla, když jsem jí volala, že dítě má zřejmě neštovice (nejsem dr., mohlo jít i o nějakou vyrážku, ale že prostě nemůže být ve školce, protože je to infekční), že když už tam je, tak vlastně o nic nejde (koho mohlo dítě nakazit, nakazilo, tak o co jde, že jo...). A "nejhorší" jsou maminky, které jsou doma s mladším sourozencem dítěte... Ty dávají děti dokud "nepadnou" úplně ☹
Trochu bych se chtela zastat maminek na mateřské,sama jsem doma s mladším.Taky jsem dávala staršího do skolky se suchým kaslem,byl skoro tri týdny doma nez jsme vylecili rymu a vlhky kasel,bohuzel bojujeme s nosnimi mandlemi a nejspíš ho ceka vyndani v důsledku toho ma v tomto pocasi stale rymu (ne zelenou),která mu padá do krku a drazdi ho ke kasli.Absolvovali jsme vsechny vysetreni a vytery,doktorka sama rekla ze muze do školky protoze neni nakazlivy.Vsechno jsem sdělila ucitelce a presto jsem slyšela jak me ostatní maminky pomlouvají,ze davam do skolky nemocné dite,kdyz jsem doma.O týden později vedly tyto maminky do skolky deti zjevne nemocné - ryma,vlhký kasel a tvarily se ze je vše v pořádku....
nemyslela jsem to samozřejmě na všechny maminky co jsou doma, ale za ta léta praxe ve školství jsou na tohle "nejhorší" maminky, co jsou doma. Ale nejen v nemocích, ale třeba i když je omezený provoz - prázdniny, rekonstrukce... pracující maminy si zařídí hlídání a děti do školky nedávají, ale maminky na MD děti dají, protože "co by s nimi doma dělaly". To je hodně smutné. Jinak já osobně jsem teď těhotná, pořád pracuju ve školce (jsem ve 25. tt) a štve mě ta nezodpovědnost některých maminek. Děti řeknou skutečně všechno, i to, že jim maminka ráno lupla paralen/nurofen a poslala je do školky...
Resila bych to pres ucitelku...u nas to delaji ucitelky sami od sebe, upozorni rodice, kdyz se jim zda dite nemocne
Upozorni ucitelku ze se ti to nelibi. Sama matka by mela mit rozum ze se nakazi ostatni 🙈