Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
evly
16. črc 2018
Tak naše slečna, už má oslaveno. To to uteklo, od pátku 13. už je pětiletá slečna, navíc jako nečekaný dárek jsme ten večer objevili prořezanou spodní jedničku za jejími zuby! Co to sakryš je? Jsem to čekala až tak za rok?! Joo, už je to hold asi velká holka a už teda pomalu vyhlíží zoubkovou vílu :joy:
Zobraz celou zprávu
evly
26. lis 2014 vybrali jsme

Poprvé píšu článek a ještě na mobilu,tak buďte schovívavé :blush: Ale řekla jsem si,že o tomhle se moc nemluví a ráda bych tak varovala maminky,ať nemusí zažít to,co my. Minulou neděli jsme byli na bazéně po delší době a už zase dlouho nepůjdeme. Na můj vkus chladno a voda i v dětském bazénku studená,ale Ellince se líbilo,blbla s taťkou na skluzavce, hrála si ve vodě. Potom umýt,usušit,nabalit, zababušit do kočárku a směr babička na oběd. Byl i čas jejího spaní a zřejmě se i unavila,tak během chvilky vytuhla a spala celou cestu,cca hoďku. U babičky dobrý,jen tak po 2-3 hoďkách měla takový trochu nakřáplý hlas. Ale jinak fajn,hrála si,vyváděla,jako obvykle. Měli jsme tam zůstat na noc,ale nakonec jsem říkala,že raději pojedeme domů,že nemám nic na teplotu s sebou, kdyby náhodou.

A jen co jsme dojeli domů byla taková trošku vlažná,teplotu si změřit nenechala (proto teď pořidíme ten teploměr na čelo,ucho), ale odhadovala jsem to na 37, dali jsme sirup nurofen a brzo šla spinkat. Není to nijak horečkové dítě, po očkováních měla skoro vždy trošku zvýšenou, ale žádné Vysoké horečky a po sirupu obvykle ok. Takže jsem to čekala i tentokrát. Ovšem chyba lávky.

Kolem 1 v noci se vzbudila na kojení,to proběhlo v pohodě,sáhla jsem na ni,že je teplejší,tak nachystám další dávku sirupu. V tom šíleně zakřičela,zakvičela nebo co to bylo za zvuk,že se i manžel vzbudil,já ji vzala do náruče a už ani nevím jak jsem to zjistila,ale jen si vybavuju,jak jsem začala křičet,že nedýchá. Manžel rozsvítil a vrhl se k nám,já s ní zkoušela zatřást,jestli je to jen takové to zapomenutí dýchání, o čemž se mluví dost často,tak ať se nadechne. Nereagovala na nic,byla jak hadrová panenka, trošku se třásla (ale nebylo to jak epileptický záchvat,ke kterému to přirovnávají,spíš jen jak zimnice), oči v sloup, trošku modrala. Ten pohled z hlavy nikdy nedostanu. Vrhla jsem se na telefon a točila 155 a popisovala co se děje, mezitím manžel do Ellinky dýchal a já v duchu jen prosila,ať nám neumírá a nadechne se.

Což se naštěstí stalo, než přijela rychlá dýchala,sice byla trošku mimo,dostala čípek do zadečku paralenu-naměřili jsme teplotu 39 a ještě rektálně diazepam od doktorů,zabalili jsme ji do deky,dali čepici a jela jsem s ní záchrankou do nemocnice a manžel za námi taxíkem. ještě teď při psaní mi jdou do očí slzy a klepu se,byl to nejhorší zážitek v životě.

V nemocnici už bylo fajn,dostala kapačku,vzali odběry a před 3 ráno mi usnula u prsa a my šli s mužem domů zabalit jí a mně věci do nemocnice a trochu se uklidnit. V tu chvíli jsem byla zralá na panáka,ale věděla jsem,že za pár hodin chci a musím být u ní,ať tam má po probuzení mámu a prso bez alkoholu :blush: stejně jsem usnula až v 5 a v 7 hurá za ní,vzbudila se až před 9 a moc se jí nelíbila kapačka a byla síla ji udržet v postýlce nebo u ní,ale byla do večera na takové nižší jipce a já na židličce,taťka došel na návštěvu i s vystrašenou babi a na večer jsme dostaly pokoj a odpojení kapačky,takže živel už pochodoval a řádil. Za což jsem ráda. Ve středu nás pustili domů, ale naše Ell dostala v sobotu zase teplotu,tak už jsme zásobeni diazepamem,který budem dávat při teplotách,dostala čípek a já ji pořád kontrolovala a snižovala teplotu,protože už nic takového fakt nechci zažít a nepřeji to nikomu z vás. Včera jsme byli na EEG a v pondělí pro výsledky,aby se vyloučila epilepsie a další věci.

Ale ono to určitě bylo z té blbé horečky a proto taky tento článek píšu, aby se o tom mluvilo a vědělo se,že se to může stát, i když jde spát s nízkou teplotkou :disappointed: takže hlavně snižovat,snižovat...

Čti celý článek