chocomorocco
26. bře 2019
1632 

Jak se u nás zabydlel medvěd s pochroumaným ouškem aneb příběh Medvěda Wrr

Doma rádi a hodně čteme, a jak Terezka roste, čím dál tím více si užíváme i společných chvil u hraní her. Proto jsem byla velmi nadšená, když jsme byli vybráni k testování knihy a hry o Medvědovi Wrr. Balík dorazil, když byla Terezka ve školce, tak jsme s Martínkem s rozbalením čekali, až přijde domů.

Krabice byla označena štítkem s nečitelnou adresou a převázaná červenými tkaničkami od bot. Později při čtení knihy jsme zjistili, že přesně v takové krabici byl zabalený i medvěd Wrr, když ho našel poštovní holub Pipp.

Když Terka dorazila domů, vrhli jsme se na rozbalování. Velkým překvapením byl obsah krabice. Byla v ní kniha Medvěd Wrr – Po přečtení zavřít!, kniha pro zapisování prvních 1000 dní miminka, hra Medvěd Wrr, pexeso, vystřihovánky a hlavně i sám plyšový medvěd.

Plyšový medvěd Wrr

Je to přesná kopie hlavního hrdiny z knihy. Je zvláštní, není moc tulivý, docela tvrdý, ale u nás měl obrovský úspěch. Každý den si ho dcera nosí do školky, chodí s námi na procházky, nákup a dokonce vyměnila oblíbenou nejmenovanou myš a Wrr vzala s sebou k babičce. Medvěd má jedno ouško pochroumané. Toho si Terezka okamžitě všimla a moc ji zajímalo, co se mu stalo. Hned první den večer jsme museli číst knížku, aby se dozvěděla, co že se přihodilo.

Kniha Medvěd Wrr – Po přečtení zavřít!

Kniha má 54 stran. Toto byla první takto dlouhá knížka, kterou jsme spolu četly. Příběh je tak zajímavý a poutavý, že jsme obě netrpělivě čekaly, jak to vše s medvědem Wrr dopadne. Wrr zažije spoustu dobrodružství a díky němu i my, čtenáři. Ilustrace jsou opravdu krásné a písmo je dost veliké, aby se kniha dobře četla začínajícím čtenářům.

Karetní hra Medvěd Wrr

Hra je určena pro děti od 7let. My jsme testovali s téměř 5letou dcerou. Po přečtení pravidel jsem byla trochu v rozpacích. Zdálo se mi to moc komplikované. Pro pochopení hry jsem si ji nejprve zahrála „sama se sebou“. Po první hře to vše do sebe zapadlo a mohli jsme začít testovat s Terkou. Naštěstí to vypadá složitější, než to ve skutečnosti je. Pravidla pochopila velmi rychle a hrajeme každý večer. Hra je skvěle propojena s knihou. Příběh, který jsme četli, najednou prožíváme. Stejně jako v knize jde o záchranu tiskařského stroje, aby nevymizel svět knih. Sbíráme karty a vyměňujeme za součástky do stroje. Vyhrává ten, kdo je sesbírá jako první. Velmi oceňuji rychlost hry, trvá přibližně 15minut.

Kniha Prckův deník – prvních 1000 dní

Kniha je určena pro zapisování vývoje, zážitků a všech důležitých maličkostí v prvních 3 letech života prcka. Jako vše ostatní, i tady je vše propojeno s medvědem Wrr. Kniha obsahuje ilustrace vztahující se ke knize o medvědovi Wrr. Při dopisování prvních dvou let našeho Martínka jsem zavzpomínala, co bylo na začátku. Jsem moc ráda, že jsem se vrátila k chvílím, kdy se narodil, poprvé se přetočil, jeho první Vánoce. Jako doplněk jsou vloženy i milníkové samolepky (první zoubek, první příkrm, první přetočení,…) a taky zápisník do terénu. Kniha je velmi povedená a moc milá. Za chvíli už budeme doplňovat fotku z druhých narozenin a jsem moc ráda, že jednou bude mít takovou krásnou památku.

Image title

Pexeso

Toto je jediná věc, která mě nenadchla. Je super, že si můžeme vystřihnout krabičku, tak se nám pexeso nikde nepoztrácí. Jinak mě trochu zklamal materiál. Pexeso má šestihranný tvar, stříhání tedy nic moc. A papír má tendenci se při hraní ohýbat. Nevím, kolik to vydrží, než se rozbije. Ale i přesto Terezku moc baví. Takže účel určitě splní.

Vystřihovánka

Líbí se mi, že kluci vymysleli spoustu zábavných aktivit, které se medvěda Wrr týkají. Vystřihovánka je skvělá. Měla jsem trochu strach, jak to Terezka zvládne, ale velmi mě překvapila. Poprala se s tím (já pomohla jen u pár míst) a vznikl papírový kamarád, který už nás sleduje z poličky.

Kdo by měl zájem, vystřihovánka se dá stáhnout a vytisknout. Zde je odkaz:

https://www.thewrr.cz/uploaded/wrr/wrr-vystrihovanka.jpg

Info o autorech:

Medvěda Wrr vymysleli a oživili dva kluci z Česka (Jaromír Štejnar a Michal Široký), kteří měli skvělý nápad a díky bezvadnému projektu si mohli splnit sen a vydat knihu. Ke knize pak vznikla i karetní hra (autor Michal Ekr) a nakonec se k tomu přidalo i spousta dalších věcí jako čepice, trička, plecháček (na ten si už dělám zálusk pro Terezku k narozeninám) a mnoho dalších věcí.

Kluci neusnuli na vavřínech a právě připravují novou pohádku. Už se moc těšíme, jaký příběh si pro nás přichystají.

A závěrem:

Jelikož nás kniha i hra opravdu nadchly, už máme nachystaný balíček i pro Terezky kamaráda k narozeninám 🙂

Image title

Děkujeme za možnost testování.

#test_wrr #recenze #zkusenosti_wrr

Hru Medvěd Vrrr vymyslel Michal Ekrt, ostatní je práce kluků. Jinak návod na hru je na YouTube 😉

27. bře 2019

@kamino jj, vím. Asi jsem tam zapomněla zmínit,že hru vymyslel někdo jiný. Doplním to tam.

27. bře 2019

Začni psát komentář...

Odešli