Maminky prosím Vás, máte zkušenost s asi brzkým sezením a posazováním do sedu? Vím, že je Kačenka ještě malá, ale hrozně se v polosedu vzteká, okamžitě se sama přitáhne do sedu a až pak je spokojená. Vadí to moc?
@cinky my měly s Terinkou to samé.. a já, abych udělala vše, co jsem dcerce na očích viděla, jsem ji přitahovala a dělala jen to, co chtěla ona.. booožeeee..jak já si pak nadávala.. musely jsme nakonec chodit na rehabilitace.. protože tím, že jsem ji pomáhala do sedu a nesnažila se sama, tak se jí špatně vyvinuly příčné břišní svaly.. poznala pozici sedu, tak se nechtěla ani přetáčet a ze sedu si rovnou stoupala..úplně vynechala lezení.. takže dvakrát týdně na rehabilitacích..ošklivé cvičení, které jsme dost často obrečely obě.. a i návštěva nemocnice, aby zjistili, co se děje.. nakonec z toho všeho nám diagnostikovali "svalovou hypotonii".. a vše se srovnalo až ve dvou letech.. proto si myslím, že ať se ditko vzteká, jak se vzteká, že mu něco nejde nebo něco chce.. ať se snaží samo.. držím palečky, ať nedopadnete jako my 😉
Nech jí se vztekat, ve 3m je na sezení vážně brzo 🙂 nechávej jí ležet co nejvíc, ať se naučí přetáčet, na sezení taky dojde sama 🙂
Zrovna nedávno jsem něco viděla v telce na toto téma a podle odborníků to vadí,prej na to ještě nemá zpevněnou páteř a mohla by mít v budoucnu problémy.....tak to tam nějak bylo.
souhlas,i my jí posazovaly a měly radost že sama sedí ale posadit sama se neuměla,když to viděla doktorka tak nám vynadala,že jí křivíme záda,že dokad se neposadí z boku sama,tak sedět nemá,ani v káře,je to děsný,pevný nervy,nakonec cvičíme vojtovku
@kacenka23 @ee.liska @hasky24 @tyrisa @jankaander Moc vám všem děkuji za reakce! Ležet ji nechávám hodně. Dám ji na zem deku ať není moc na měkkém, to prý taky není dobré pro vývoj. A to, že si mé prsty chytne do ručičky a sama se zvedá se taky nesmí? :-O I když jí do toho sedu netahám? Když jsem na prohlídce mudře říkala, že se sama přitahuje a drží hlavičku, tak na to nijak nezareagovala.
My třeba musíme s malým cvičit, aby se sám vlatní vahou vydrápal do sedu. Už měsíc.. řekla nám to neuroložka...
@damada do lehátka ji občas dám, ale jen na chvilku... Třeba když si potřebuji dovařit oběd. Jinak je spíš na zemi. Nejhorší to je na rukách. Nevím jak jí už mám nosit 😀 v poloze na tygříka moc dlouho nevydrží, v poloze čelem vpřed (podpírám jí zadeček a hrudník) se přitahuje, v poloze na odříhnutí se jí taky moc nelíbí protože jí to tlačí na bříško a pak hodně blinká (trpí refluxem), a poloha na ruce u nás nemá šanci. To se vzteká a přitahuje nejvíc 😀 Někdy ji prostě nosit musím.
@kami1984 tak já nevím 😀 Když ti to poradila přímo doktorka, tak to asi až tak špatné být nemůže.
Luci a to vlastně malý je jakoby o měsíc pozadu.. zatím se mi vůbec netočí,jen asi 5x na bok, 4x se otočil z bříška na záda a to je vše. ale tak 3dny se mi snaží sedat-mám ho vyvýšeného kvůli rýmě a on hlavu zveda a celý hrudníček, nožky nahoru a balancuje. Mě pediatra řekla, že malému s ničím nepomáhat anechat ho,až se sám snaží. Někdo je hold tabulkově popředu a někdo pozadu... Já třeba mamce nesedala,rovnou jsme leza po čtyřech, ono každé dítě je individuál. Zavolej dr. apoptej se... Ty Kačenku stejně na podložku nepřilepíš...
A o manduce jsi neuvažovala??? malý se chce nosit, aby viděl aauau moje záda, zítra si ji půjčujeme na týden a pokud se osvědčí tak kupujeme...
No já jsem Lucie slyšela, že tak v 5.-6 měsíci se může posadit s opěrou zad. Sebča to zkouší sám.. Začíná být jak živé stříbro 🙂 přetáčí se a šponuje do luku a snaží se plazit. Je to prča 🙂
@kami1984 o manduce jsem uvažovala, chtěla jsem ji na Vánoce, ale než jsem to stihla oznámit všichni už měli dárek pro mě koupený ☹ Jako naschvál. ☹ No, ještě se rozmyslím a možná si jí pořídím sama.
@lucietka77 Takže teď už musíš být pořád ve střehu, co?
@cinky jojo přesně tak.. už musím být víc ostražitá..
Nechám ji tak jen chviličku, hned jí dám do jiné polohy, ale ležet už taky nechce. Okamžitě se překulí na bok a snaží se dostat na bříško. Pak se začne taky vztekat, protože jí ještě zavází ručka 😀 Vím jak moc škodí chodítka a další takové zvěrstva, proto se ptám. Nechci nic zanedbat.