Prosim holky, hodte mi sem vase osvědčené recepty na nejakou babovku, koláč, ktery je dobrý ale neobsahuje mléko a máslo, malá ma ABKM a ja mam strašnou chuť na neco sladkeho, ale prostě nevim co je dobré a osvědčené.😏 A hledat po internetu a delat pokus omyl🤷♀️ to se mi nechce. 😁
Děkuji
@bara88
Ja právě nevim, jaké ty mléka jsou v tom dobré, aby to chutnalo. Ale diky za tip 🙂
https://www.toprecepty.cz/recept/40520-nejlepsi...
Místo hrnku mléka stačí hrnek vody nebo hrnek rostlinného mléka (rýžového, kokosového a pod.).
@dinushka00 tak to taky nevím nikdy sem to nepila ale třeba kokosový olej používám třeba namůl s máslem a je to výborné
co třeba pomerančový moučník? Dcera musela mít jeden čas bezmléčnou dietu a tenhle byl celkem oblíbený. Jen jsem ho ještě navrch pocákala čokoládou (kakao, trochu cukru a Stella extra), což se samozřejmě nemusí 😉
https://www.mimibazar.cz/recept/160764/vonavy-p...
Koukni k monny3, má řadu LC, ne mléčných dobrot...
Koukni do skupinky Zivot bez mleka 🙂 tam sdilime samy dobroty 🙂 ja ted o vikendu delala mrizkovy kolac 🙂 tam je akorat tuk a ten se da nahradit jakymkoli bez mlecne slozky. Ted treba Vegan Hera, tesco znacka ma svuj tuk na peceni Baking.
Dělám sníh z bílků (3ks), pak žloutky s cukrem vyšlehám, přidám mouku, vodu, olej, prášek do pečiva bez fosfátů, promíchám, nakonec přidám krabičku kandovaného ovoce a vmíchám opatrně ten sníh. Dám do formy na bábovku a doma ji sežereme ještě teplou :D :D :D
https://paleosnadno.cz/recept/cokoladovo-banano... tohle je moc dobrý. Já dělám.jen korpus a.plnim do muffinu.
Nebo strudl. Testo: 300gr.hl.mouky, hrnek rozmixovanych trosku oslazenych uvarenych jahel s rýží na hustotu jogurtu,100gr.tuku (lidl má.rostlinny v kostce- prominema) no a pak klasika- jabka, rozinky, skořice. Je to na 2.velký strudly. KDYZ jsem.nemohla mlíko, pekla jsem ho obden 😀
Nebo ne napada koupeny listovy testo a naplnit tasticky kdecim 🙂 my meli o vikendu tresnovou marmeladu, kdoulovou a svestky 🙂
Ahojky,upec si cokoliv chces.Jen nasad ryzove mliko - takove dobre neutralni a misto masla Alsan.Clovek si na to zvykne jako na samozrejmost.Peci uz jen z toho.
Děkuji moc holky, jste zlaté 🤗 jdu se na to mrknout.
a co udělat uplně klasiku co si dělávala a místo másla dát třeba kokosový olej a mléko třeba kokosové