Hezký den, jdu si sem zanadavat, včera jsem chtěla synovi k svátku objednat z Alzy dvě věci nic velikého, dám do košíku a oni chtějí po mě zaplatit dopravu za každou danou věc 😠😠😠😠 to jako vážně to si dělají už prd..... Jsem hodně zklamaná jak využívají situaci a z lidí tahají prachy 😡😡
Pokud je to partnerský prodej, tak to není nic divného, má to tak i Mall- případné reklamace jen řešíš přes Alzu atd, ale dopravu a cenu si určuje partner.
Bohůžel to tak alza má viz výše komenty.. Proto už tam nenakupuji a raději si zajdu na jiné stránky kde mi objednavku nedělí a většinou seženu vše co jsem potřebovala 🙂
@eridom
@michalelka
@danunkam pochopím když to bude něco většího množství tak jo ale já měla za dopravu zaplatit víc než ta to zboží tak ať si to strčí do prd.... Už mám objednáno někde jinde a platím jedno poštovné a dopravu
@fouskovi je fajn, když to jde nakoupit jinde a nejsi vázána jedním obchodem 🙂
To mě štve i u Mallu, taky vždycky rezignuju a objednám to jinde, klidně dražší, ale ve finále to s jednou dopravou vyjde levněji.
@michalelka to je sice pravda ale je to od nich pěkný hnus takhle tahat z lidí prachy kort v dnešní době
@fouskovi přesně kvuli tomu neobjednávám na Alze ani Mallu...
@fouskovi já ti nevím, mně to přijde na jednu stranu pošahaný, ale proč by na druhou stranu měli platit dopravu za jiný obchod, když to nejde z jejich skladu. Ale shodneme se, že se neshodneme a je to 😀
Ja uz kolikrat radsi nakoupim na Amazon DE, vetsi nabidka a naposledy to doslo za 4 dny, Alza u mne ma sileny skraloup ohledne vyzvedavani z Alza boxu pred Vanoci 😀.
@michalelka tak ať to nenabízí nevím proč bych měla platit 2xza dopravu za dost malé věci jsou to akorát zloději
@fouskovi je to jako bys objednávala na dvou e-shopech. Taky jsem tam brala granule a věci pro zvířata. Kočka to měla přímo a za registraci byla pošta zdarma, králík už to měl ze zverimexu takže jsem stejně poštu platila 🤷♀️ Nenabečíš 😃 On každej hledí na poštu zdarma, ale kolikrát to vyjde levněji i když platíš poštu víckrát. ☺
@fouskovi protože pro někoho je jednodušší vyzvednout jeden balík a ne čekat na tři balíky z jiných eshopů? Zlodějinu v tom nevidím. Zaštitují prodej za někoho jiného, na koho bys třeba normálně nenarazila, řeší s tebou reklamace atd.. Když se mi to nezdá nebo sedím doma na zadku a mám čas vyzvednout balíčky a opravdu to vyjde o tolik levněji, což z tvého rozhořčení tak vyznívá, tak bych taky objednala jinde. Btw, o kolik to bylo levnější?
@michalelka jako pokud je to nějaká drbka, co je levnější než to poštovný, tak bych to taky vzala jinde... Ale pokud je to věc dražší, je lepší počítat. Vidím to na aliexpressu. Tam kde je pošta zdarma neznamená, že je to levnější, než kdybych ji platila. To samé Alza. Dám příklad s těma granulama. Normálně stojí 130,- balík. Tam byl za 70,- balík. Brala jsem jich 5. Ano, platila jsem poštu, ale furt to vyšlo mnohem, mnohem levněji než ve zverimexu.
@michalelka tak na Alze bych platila cca 600 korun a jinde jsem přes 200 korun ušetřila
Mna to tiez stve ale je to sucast marketplacu 🙂 ja som rada nakupovala cez mall, ale uz nenakupujem lebo cpu vsetko cez marketplace.. takze 10 poloziek a 10 doprav 😁 to sa fakt neda
@vlaxyz no já to chápu, spočítat si to taky umím 🤭😅 To byl jen příklad, kdy třeba rozdíl 50Kč u mě raději rozhodne pro pohodlnost. Pokud to bylo 200Kč, jak psala @fouskovi , taky bych vzala jinde.
Ale já tu neobhajuju nakupování na jednom místě za každou cenu, jen chápu proč tu službu přeprodeje nabízejí 😉
Já už se třeba vyhýbám mallu, protože asi před měsícem jsem tam chtela objednat pár věcí, včetně stolku, za poštovné chtěli 250kc! Jen za malý stoleček příruční... Zkusila jsem jít na stránky přímo toho výrobce a tam stolek stal asi o 10kc víc, zato poštovné mě vyšlo asi na 90kc...takze asi tak, nakonec jsem vše objednala jinde a když jsem to pak počítala, tak jsem dost ušetřila
Tohle mě taky štve. Teď už si hledám, jestli to prodává přímo Alza, Mall, nebo to mají skladem u partnera. Poslední tři nákupy jsem musela zboží pak vyhazovat z košíku.
proč by to měli být zloději..? je jedno jak velké nebo drahé věci jsou, když to je jen sprostředkovatel prodeje a jde to z jineho skladu, nějak to k vám poslat musí a zadarmo to nikdo dělat nebude, protože oni jaksi neví jestli jste si objednala přímo u alzy i tak to znamená dvě cesty... stačí si zadat do filtru at už mall nebo alza jednoho prodejce a bude to v jednom balíku za jedno poštovné
Když je věc od partnera (ne primo od alzy)tak je to normální..