Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  vlaxyz
  2. srp 2021    Čtené 267x

  Mastnota a špína nemají šanci!

  Dezinfekci domácnosti máme za sebou. Ale co taková mastnota a špína v kuchyni? Taky se Vám po tom skvělým nedělním obědě nechce uklízet? Když Stárko leží na gauči a ty s plným břichem musíš drhnout sporák? S produkty, které Vám dnes představím to bude hračka!

  Základ je: "Utři to, než to zaschne!". Když totiž kolem toho zaschlýho vajíčka budeme týden chodit, nemůžeme si stěžovat, že ten čistič to nepustil. Kdo uklízí průběžně a včas, ten se prostě nenadře. Vždycky, ale opravdu vždycky čekáme, než spotřebiče vychladnou. Uvař si kafe a v klidu si ho vypij. Špína neuteče a Stárko to za tebe taky neuklidí, neměj strach. Rukavice na ruce a jdeme na to!  Sanytol čistič kuchyně

  Sanytol čistič kuchyně je všemi oblíbený a často zmiňovaný. Je to pochopitelné, protože jako jeden z mála si poradí s mastnotou a obsahuje dezinfekční přísady. Kuchyni nám vyčistí a zároveň vydezinfikuje. Dokonce si poradí i s Herpes simplex a chřipkovým virem. Je vhodný na řadu materiálů a ploch jako jsou například: sporáky, trouby, dřezy, nerezové povrchy, omyvatelný kuchyňský nábytek apod.

  Sanytol není tak agresivní, jako jeho kolegové. Můžu s ním pracovat i v menší místnosti a jeho aerosoly mě tak nedráždí. Ale pořád je to čistič. Takže pozor na oči a kůži.

  null

  Průměrná cena v době publikace článku je 90Kč.


  Cif Ultrafast Kuchyň

  Cif Ultrafast Kuchyň je můj další oblíbený prostředek. Mám ho neustále doma. Je to perfektní bojovník s mastnotou. Používám ho výhradně na naši plynovou desku. Nesmí se používat na lakované povrchy, přírodní linoleum a porézní materiály.

  Cif je více agresivní. Když s ním drhnu kuchyni, používám rukavice a mám otevřená okna. Jeho aerosoly opravdu dráždí v krku, takže s ním nedoporučuji čistit malé a nevětrané místnosti.

  null

  Průměrná cena v době publikace článku je 60Kč


  Cillit Bang odmašťovací sprej do kuchyně

  Cillit Bang odmašťovací sprej do kuchyně není až tak známý. Sama jsem ho objevila až nedávno. Jeho čistící funkce mě ale mile překvapili.

  Poradí si jak s mastnotou, tak vodním kamenem. Nemá problém ani se zaschlou špínou. Největší výhoda je, že nezanechává za sebou šmouhy. Jediné co bych mu vytkla je, že se nesmí používat na sklokeramické a dřevěné povrchy. Což je v kuchyni celkem problém. Za mě je to taková zlatá střední cesta.

  null

  Průměrná cena v době publikace článku je 86Kč


  Savo kuchyně

  Savo kuchyně používám na každodenní běžný úklid. Je to jeden z mála přípravků u kterého se na účinnost nemusí čekat. Stačí jedna minuta. Obsahuje antibakteriální přísady. Nesmí se používat na lakované a malované plochy, linoleum a mramor.

  Nevýhoda je, že smrdí po Savu. Savo má prostě svou typickou vůni. Když přijdeš do čerstvě uklizené místnosti, tak zaručeně poznáš, že se tam uklízelo. Já se přiznám, že tu vůni miluji, ale znám hodně lidí, kterým prostě vadí. Jeho aerosoly dráždí podobně jako Cif, takže je potřeba u uklízení větrat. Odměnou Vám bude lesklá, čistá a vydezinfikovaná kuchyně. Navíc za pár korun.

  null

  Průměrná cena v době publikace článku je 50Kč


  Fixinela Perfekt Kuchyně

  Fixinela Perfekt Kuchyně je vhodná na trouby, grily nebo sporáky. Fixinela není žádná "vodička". Při manipulaci s ní je nutné mít rukavice a ochranné brýle! Obsahuje totiž žíraviny.

  Výborně si poradí s vodním kamenem. Mám ji ráda i v koupelně. Ale s mastnotou u mě moc nezabodovala. Používám ji spíše na vodovodní baterie a všude, kde se usazuje vodní kámen. S troubou si nikdy moc neporadila. Na účinnost přípravku musíte čekat celých 20 minut.
  Nesmí se používat na hliník.

  null

  Průměrná cena v době publikace článku je 65Kč


  Frosch čistič na kuchyně s přírodní sodou

  Tak a je to tady!! Odhoďme štíty a skafandry! Máme tu miláčka ekologie a tím je Frosch čistič na kuchyně s přírodní sodou.
  Přípravek, jehož dominantnost je nálepka Ecolabel. Člověk si myslí, že na odstranění mastnoty a usazenin potřebuje chemii a žíraviny. Omyl. Právě Frosch využil sílu přírodní sody. Nemusíte se tedy bát umývat s přípravkem pracovní kuchyňskou desku. Je naprosto šetrný i v blízkosti potravin.

  Nepoužívejte na neošetřené dřevo, voskované nebo olejované povrchy, umělohmotné povrchy, např. akryláty nebo plexisklo.

  Pokud hledáte šetrný a přitom účinný prostředek, je Frosch čistič na kuchyně s přírodní sodou to pravé.

  null

  Průměrná cena v době publikace článku je 78Kč


  Máme tady 6 naprosto odlišných čističů. Jeden je s dezinfekcí, další je žíravý, jeden dokonce ekologický. Všechny patří do kuchyně, ale každý je určený na něco jiného.

  Za mě je nejlepší kombinace Sanytolu a Cifu. Sanytol miluji kvůli jeho vůni a dezinfekci. U Cifu vím, že si poradí s mastnotou. Tyhle dva přípravky mám neustále doma. Fixinela je zase skvělá na vodní kámen.

  A jaký čístící prostředek do kuchyně je ten Váš? Máte radši přírodní nebo ať to prostě "vyžere"? Vaše zkušenosti rádi uvítáme v centru recenzí.

  vlaxyz
  13. črc 2021    Čtené 608x
  Sanytol - dezinfekční univerzální čistící prostředek

  Odložte víno, jde se uklízet!

  Ahoj tetky koníkovky!
  Dnes jsem se rozhodla, že si představíme pár dezinfekčních prostředků do domácnosti. Nemůžeme v ruce držet jen flašku vína. Chce to občas ten prach utřít, ať máme čistý skleničky. Nejsem zrovna typ, kterej by drhl podlahu rejžákem, takže to chci mít rychle a efektivně za sebou. Miluju tu čistou vůni úklidu. Když Stárko přijde z práce a už ve dveřích hlásá: "Ach, dnes je určitě v televizi výměna manželek, cítím Savo."
  Ukážeme si, jak efektivně vydezinfikovat domácnost. Už dávno nepoužívám jen vodu a hadru jako to dělaly naše maminky. Proč taky, když na trhu máme nespočet dezinfekcí.


  Sanytol - dezinfekční univerzální čistící prostředek


  Já ho prostě miluju! Nedělá šmouhy, ruce nemám vysušené, dezinfikuje a hlavně je na všechno! Ať je to dřevo, kov, plast, prostě cokoliv. Takže když vidím špinavý parapet, prostě to tam šplíchnu. Malej polije stůl, dám to tam. Pochmataná klika od chlapa, co kontroloval stav elektroměru, není problém. A voní! Holky dezinfekce VONÍ! Žádný nemocniční pokoj, ale voňavej domov. Jak si na to zvykneš, šplícháš to fakt všude, takže když je akce, beru víc kusů.
  Orientační cena v době publikace článku: 80,- za 500ml.

  Výhody:

  • Odstraňuje 99,99 % bakterií, plísní a virů
  • Bez chlóru
  • Silně odmašťující
  null

  SAVO Univerzální dezinfekční sprej


  Tohle už je ale jiná liga. Sanytol mi oproti Savu přijde více šetrnější. Tím, že obsahuje chlór se nemůže používat například na dřevo, hliník, linoleum, koberce, textilie, poškozené a poškrábané povrchy. Což mi celkem zužuje seznam ploch, na které ho mohu použít. Dráždí kůži a může poškodit oči. Ale když si Stárko udělá párty v kuchyni a guláš je až na stropě, vím, že Savo si s tím hravě poradí. Spíš ho používám na větší úklid než na každodenní použití. Na jeho účinnost se musí totiž čekat. Když se jedná o odstranění bakterií, stačí 15 minut. Pro odstranění virů musíte přípravek utřít až po 60ti minutách. A jaká je jeho cena? Dá se pořídit už okolo 60Kč za 500ml.

  null

  Dettol antibakteriální sprej na povrchy


  Dettol podobně jako Savo dráždí kůži. Oproti Savu, ale nemusíte čekat na účinnost a nemusí se oplachovat. Stačí jen setřít. Je vhodný na kuchyňská prkénka, dětské židle, přebalovací podložky, lednice, odpadkové koše, dřezy, vodovodní kohoutky, toaletní sedátka. Nesmí se používat na okna, zrcadla, látky, natřené či lakované povrchy. Dettol je taková zlatá střední cesta. Je voňavý a povrch uklidí. Cena se pohybuje v průměru okolo 80Kč za 500ml.

  null

  Všechny tři produkty mi vyhovují. Přednost ale dávám Sanytolu. Vím, že mi nepodráždí a nevysuší pokožku a opravdu krásně voní. Savo ale pro změnu spolehlivě odmastí špinavý sporák. I co se týče ceny, Savo vede na první čáře. Dettol moc nekupuji, ale nemám na něj jedinou výtku. Tohle je moje oblíbená kombinace dezinfekčních prostředků, na které se můžu spolehnout.
  A jaký je Váš nejoblíbenější pomocník při úklidu?

  vlaxyz
  16. kvě 2021    Čtené 143x

  Zkrášlování povoleno!!!

  Testování čistící řady Yves Rocher PURE ALGUE

  Ahoj tetky koníkovky ❤

  Jak jste některé stihly zaznamenat, měla jsem možnost otestovat produkty od Yves Rocher. Konkrétně čisticí řadu PURE ALGUE. No, co si budem. Po té vlně testování kojeneckých mlík, krémíčků pro batolata a podobně, jsem byla ráda, že se můžu zapojit i já. Ale věřím, že i Voldemort by rád ty mlíka zkusil. 😀 Je tu neděle, den zúčtování... Teda spíš napsání závěrečné recenze. 😀

  Začnu tedy s prvním produktem a to Odličovací micelární vodou 2 v 1

  Pro mě best produkt z celé řady. Můžete si všimnout, že už jí hodně ubylo. A není taky divu. Je fakt dobrá. Vyzkoušela jsem už hodně micelárních vod, ale hodně z nich štípalo v očích. Tahle je příjemná, neštípe (pokud si nešlehneš tamponek s vodou přímo do oka jako já) a nedráždí pleť. Ale... Musíš po ní použít nějaký krém, ale to po každé micelární vodě, co mi tak přijde. Nicméně, vyčistí dobře. Navíc se nemusí oplachovat, takže super věc tam, kde nemáte zrovna vodu. 

  Pak tu mám druhou pecku do TOPu. A to Odličovací želé 3 v 1.

  Jo, tak tohle mě taky mile překvapilo. Můžeš s tím brát celej obličej včetně očí. Neštípe, ale řasenku z řas moc dolů nedá, v porovnání s micelární vodou. Ale to taky dělá to, že tohle se nenanáší tamponkem, ale rukama. Na sundání make-upu ale stačí. 

  Další co stojí za zmínění je peeling z této řady. 

  Nemám s ním sebemenší problém. "Zrníčka" má tak akorát, dobře se umývá a pleť není podrážděná. Nic neštípe, dobře vydrhne. 

  Pak tu mám další dva produkty. Je to Okysličující čisticí pěna a Svěží čisticí gel. 

  Žádná pěna mě nikdy nezaujala. A bohužel, tady to není jinak. Jako všechny pěny, když je dáte na obličej se změní ve "vodu". Nevím jestli to přijde jen mě, ale pěny mi nesedí. Jestli opravdu čistí jsem ani u této nepoznala. Je to z mého pohledu zbytečný. 

  Oproti tomu, Svěží čisticí gel, to je jiná. Pleť je po něm opravdu svěží. Na takové to ranní čištění je ideální. 

  Jako poslední jsem vyzkoušela okysličující hydratační masku. 

  Vždy jsem byla zvyklá na plátýnko nebo na slupovací. Tahle je ale neviditelná. Což mi teď, po zjištění, vyhovuje nejvíc. Nemusím se trápit se slupováním nebo štelováním. Tohle se jednoduše setře tamponkem. 

  Z testování jsem byla hodně nadšená a nadšení také pokračuje. Se všemi produkty jsem byla spokojená a budu je nadále používat a dokupovat. 

  Na závěr bych chtěla moc poděkovat za tuhle možnost vyzkoušení produktů .❤

  #test_yvesrocher2  #recenze #zkusenosti_purealgue9

  Za svůj život jsem vyzkoušela 3 druhy masek...
  SLUPOVACÍ: Takovej ten černej asfalt, kterej musíš nahodit na xicht večer, protože ještě pár hodin potom vypadáš jako by tě ošlehla pára z trouby vyhřáté na 250°C... Zároveň to můžeš používat jako epilaci, protože budeš ráda, když ti po sloupnutí zůstane kůže, natož tak chlupy...
  PLÁTNO: Jo, ta je celkem fajn, kdyby s ní člověk nevypadal jak Freddy Krueger po celoročním flámu v Elm Street. Nehledě na to, vychytat ty otvory. Někdy si můžeš i vybrat. Můžeš se buď dívat nebo dýchat.
  MASKA OD YVES ROCHER: Maska, která při sundání nebolí a nikoho mimochodem neděsí. Můžeš s ní za tím krásným pošťákem, kterej vždycky zazvoní v nejmíň vhodnou dobu. Můžeš s ní pít kávu a nemusíš honit otvor na brčko. Nemusíš s ní ztrácet čas, protože po 5 minutách ji jen bezbolestně stáhneš tamponkem. Žádnej flekatej ani podrážděnej xicht nečekej 👌 Prostě další pecka od #test_yvesrocher2

  Toto chceš prostě doma!! Protože i když jsi po flámu a vzbudíš se s řasenkou rozmazanou až pod bradou, protože jste si se svojí nejkou vzpomněli na toho týpka ze střední co vás odmítl, tohleto to všechno sundá!! (Stárkovi to vysvětlíš potom)Žádný tampónky a všelijaký serepetičky co ti ucpávají záchod, když to tam hodíš. Ne! Tohle prostě dáš na xicht rukama. Micelárku bys takhle těžko honila v dlani 🤣(teď jsem si to představila 🤦‍♀️😃😃) Tohle je prostě želé, ale nechceš ho sníst, protože zase nevoní po cukru 🤔 Ona to taky není cukrová řada, ale všechno to voní tak nějak po moři. Což je hodně fajn 👌 Za mě opravdu topka! Ne že by micelárka nebyla fajn, ale tady prostě nemusíš myslet na to, jestli máš někde ještě nějaký tamponky. Jednoduše Boží! 🙏😃 #test_yvesrocher2

  vlaxyz
  Zpráva byla změněna    26. dub 2021    

  Jsem baba... A jelikož mám možnost testovat serepetičky na čuňu, jsem z toho trošičku ucáklá 😃😃 Samozřejmě jsem musela hned aspoň něco vyzkoušet. A to něco bylo rozjasňující peeling pro svěží pleť a svěží čisticí gel. Začnu čisticím gelem. Neměla jsem na sobě make-up,protože v Hrušce za rohem už vědí, že jsem na pokraji ošetřovného zhroucení. Takže netřeba se líčit. 😃 Takže ke gelu se vrátím, až uvidím jak si poradí s tou mega vrstvou make-upu na zakrytí kruhů a jebáků. Ale! Peeling...A jako jo... Peeling je pecka. Já si třeba dělám domácí kávovej, ale dávám tam chia semínka a ty jako moc na čuňu nejsou příjemný. Možná na ostruhy by pomohly 😃😃 Ale tohle má takový malý dráždítka, takže potom nemáš obličej jako paviání pozadí. 😃 Jo a příjemně voní. Není to nic, co by mi vadilo, ale zase to není ten "cukrovej" u kterýho se zuby nehty držíš abys ho celej neslízala. Bonus je, že se dobře smívá. Já vždycky ty chia semínka honím až v uchu, ale tady ne. Takže závěr? Kávovej peeling přehodnotím na jiné partie a ten od Yves Rocher rozhodně zařadím do své poličky na serepetičky. ☺#test_yvesrocher2

  Ahoj tetky koníkovky ☺
  Tak se mi to testování splnilo. 😍 Ovšem, není to erotická pomůcka ale produkty Yves Rocher #test_yvesrocher2 😃 I péče o pleť je velice důležitá! Přece nikdo nechce ani ty pomůcky používat sám. No a když se budeme hezky starat o svoji pleť, náš stárko si toho bude taky vážit a nebude zdrhat za mladšíma✌😃
  Tak večer jdeme na to 😍 Teda až stárko usne. Bude prudit a všechno očuchávat 😃😃

  Sympoška 😒😒🤣

  Jelikož peču letos podruhé, chtělo to menší opatření 🤣🤣🤣🤣

  Holky 🙏🙏 Prosím Vás... Řekněte mi, že vanilkový rohlíčky s mandlama jsou úplně v pohodě a dají se žrát 🙏🤣🤣 Byla jsem zhnilá zajet do obchodu pro vlašáky, tak jsem stárkovi nakecala, že je to úplně jinej level, novinka a bude to to nejlepší, co kdy jedl 🤷‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Ale já nevím o tom, že by to někdo dělal z mandlí 🤣🤣🤣

  Jak se může někdo, kdo se vys*re vedle svýho záchodu, tvářit jako madam 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤣🤣 Ta kočka je prostě pekelnej stroj 🤬❤❤❤

  Yes!! Druhá adventní neděle a Voldemort má všechny dárky a dokonce zabalené 🤣🤣 Tak už se můžu vrhnout i na ostatní 🤨🤣

  Svítíme, hoříme ❤ Přejeme krásnou 1. adventní neděli 😍

  vlaxyz
  Zpráva byla změněna    28. lis 2020    

  Nedalo mi to... Prďoškovi přibyl bráška 🤣🤣
  Poprvé jsem držela v ruce jehlu a nit dýl jak na knoflík 😁

  Když nám ty obchody neotevřeli, tak si dekorace vyrobíme sami 🤣🤣🤣😍

  (2 fotky)

  Dopis fuč a kalendář už visí 😍😍😍

  (5 fotek)

  Dnes jsme Ježíškovi vytvořili adventní stromeček. Doufáme, že až si přijde pro dopis, nechá nám na něm adventní kalendář ❤ Nesmí chybět ani malé pohoštění 😁

  (4 fotky)

  Je to můj kluk!!! 😍😍😍 Bože, já se tak těším, až přijde poprvé, že chce tetování 🤭🤭🤭😁

  SMS odpoledne Stárkovi: Miláčku, kup kolíčky na prádlo. Chci ho dnes pověsit venku, když je tak pěkně...
  Nekoupil...

  Právě teď...
  Stárko: "Heeej miláčku, co děláš na tom balkoně tak dlouho. Nemůžeš mě vystřídat a jít si hrát s malým??"
  Já: "Nemůžu, hlídám prádlo aby neuletělo" 👌👌

  Jahodové Mojito 😍😍😍 bože to je slast 😍

  Tak moc se těším, až přijede Voldi od babičky 😍 to bude velká jiskra radosti v očku 🙊😍

  Já: "Táto, uděláme to tak... Jeden den budu uklízet já, druhý den ty...
  Stárko:" To je skvělý nápad. Takže jeden den uklizeno bude, druhý den ne" 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
  Že jsem něco říkala 🤣🤣🤣

  Dnes výjimečně bez sušenek, ale s korpusem 😍

  "A mamo, udělal jsem ti i lulina, protože sedíš na záchodě"
  Aneb když si chceš poprvé schovat první pořádný výtvor 😏😏😏🤣

  Zase o rok mladší 😍
  Zase sladkých 17😍
  Už krásných 8 let sedmnáct 👌😀

  vlaxyz
  19. lis 2018    Čtené 431x

  Testování tlakoměru Veroval DUO CONTROL

  Ráda bych Vám představila tuhle fajn mašinku, která se stala členem naší domácnosti. 

  Jde o pažní tlakoměr Veroval duo control. Delší dobu jsem nic netestovala, takže jsem si to vážně užila. Měřila jsem se poctivě každý den. Stáhla jsem si i šikovný program do počítače, který mi dělal společníka po celou dobu testování. Statečně se zapojil i náš táta. 

  Voldemort to vzdal hned, když jsem tlakoměr vybalila, takže ten se měření nezúčastnil 🤣🤣

  Tlakoměr je na první pohled jako každý jiný, ale i tak je výjimečný.

  Jak jsem již zmiňovala, údaje v něm se ukládají. Takže si stačí stáhnout program a ten vám udělá graf.

  Tlakoměr má paměť pro dvě osoby. Pokud ale přijde návštěva, tak i ta se může změřit. 

  Manžeta na měření je dostatečně velká pro každého. Moje mamka má tlakoměr od jiné firmy a musela dokupovat náhradní, větší manžetu pro babičku. Když srovnám mamčin tlakoměr a tento, tak už u vzhledu se člověk pozastaví. Veroval má opravdu pěkný design oproti obyčejným tlakoměrům. Velký podsvícený displej a jednoduché ovládání je většinou prioritou u starších lidí. To Veroval splňuje na jedničku. Navíc, pokud máte poruchy srdečního rytmu, upozorní vás na to (to jsme, díkybohu, netestovali🤣). Co jsme ale otestovali, bylo, jak bude tlakoměr reagovat na pohyb u měření. S velkým překvapením to pozná. Musíte sedět podle návodu a nehýbat se, jinak měření nebude správné. Upozorní na to ikona na displeji. 

  Já osobně tlakoměr doporučuji. Plusů jsem našla víc než dost a mínus žádný. Snad jen, že váha by mohla být k tomu 🤣 (Tak já si ji teda dokoupím 🤭🤪). Určitě ho pořídím i mamce pro mou babičku, o kterou se stará, protože uložené údaje v programu může posílat doktorovi e-mailem nebo si je vytisknout. Ještě jednou moc děkuji za skvělé testování ✌️🙂

  #zkusenosti_tlakomer_veroval #recenze #test_veroval

  vlaxyz
  10. črc 2018    Čtené 953x

  Testování multifunkčního hrnce

  Dostala jsem možnost otestovat multifunkční hrnec Hotpot od firmy Klarstein. Byla jsem velice nadšená, jelikož jsem s ním dřív neměla žádnou zkušenost a můžu říct, že moje nadšení nevyprchalo ani po tak skvělém testování.  Hrnec, na to kolik má funkcí, je finančně dostupný. Dá se pořídit okolo třech tisíc korun, což si myslím, že je skvělá cena na to kolik toho zvládne.


  Hrnec mám doma už několik týdnů, ale i přes to se s ním pořád seznamuji. Má celkem 23 funkcí plus samočištění. Můžete v něm vařit polévku, péct, fritovat nebo Vám může posloužit jako bezvadný rýžovar. Pár funkcí jsem ještě nestačila ani vyzkoušet a to v něm vařím téměř denně. Má opravdu rozmanité možnosti. Jeho součástí je jeden hrnec na vaření, naběračka, vařečka, nádoba na vaření v páře a odměrka. Pokud plánujete dovolenou v kempu, kde si chcete vařit a budete mít přístup k elektřině, je tohle opravdu skvělý pomocník. Hodí se i do kuchyní, kde nemáte prostor třeba na troubu. Kdo neholduje mikrovlným troubám, může v hrnci jídlo ohřívat. Je to prostě pomocník pro každého.

  Ráda bych Vám představila pár funkcí podrobněji. Začneme polévkou, u nás oblíbenou brokolicovou.


  Brokolici a brambory si očistíme a nakrájíme na menší kousky. V hrnci zapneme program "osmahnout". Na másle osmahneme cibuli. Poté přidáme brokolici a brambory. Zalijeme vodou nebo vývarem, přepneme na program "polévka" a vaříme do měkka. Když je zelenina uvařená, vše rozmixujeme a přidáme smetanu. Osolíme, opepříme a já přidávám i česnek. Vše ještě chvilku povaříme. Polévku můžeme podávat s krutony. Program "polévka" je přednastavený na 1 hodinu. Pokud bude polévka udělaná dřív, což bude, hrnec jednoduše vypneme. Samozřejmě se dá čas i různě korigovat.


  Dalším skvělým programem je "pečení". Výhodou tohoto programu je, že maso, které pečeme se nejdříve osmahne a pak se pomalu začne péct. Já při tomhle programu pekla vepřovou panenku což je pro ni naprosto ideální, jelikož se maso zatáhne a bude šťavnaté.


  Maso se koření až těsně před přípravou aby nepustilo šťávu. Do hrnce dáme olej a zapneme program "pečení". Přidáme maso a zprudka osmahneme. Poté přilijeme trochu vody, ale opravdu jen na podlití. Bude se rychle vypařovat, takže je potřeba lít častěji. Pokud bude vody moc, bude se maso dusit a ne péct. Hrnec zavřeme a necháme péct. Stačí cca 15 minut. Můžeme podávat s různými omáčkami jako je pepřová, švestková nebo sýrová.

  Při tomhle programu můžeme například udělat i americké brambory  k masu naloženém v medu.

  Program "dušení".


  Tak tady jsem si vyhrála s kuřecím prsem plněným špenátem. Používám mražený, listový. Samozřejmě může být i čerstvý což je obrovská výhoda, ale v tom našem mini městečku jsem ráda i za ten mražený. Špenát osolíme, opepříme a přidáme česnek. Prsa očistíme a uděláme z nich kapsu. Kdo chce, může z masa udělat plátek, rozklepat a směs do něj zabalit jako ptáčka. Maso naplníme špenátem, připíchneme párátkem a osolíme. Na hrnci zapneme program 'osmahnout". Přidáme máslo a maso zlehka opečeme aby se zatáhlo. Pridáme vodu a přepneme na program "dušení". Hrnec zavřeme. Jak je maso hotové, vyjmeme jej. Výpek zaprášíme moukou a necháme povařit. Podáváme s rýží, kterou můžeme uvařit právě v tomto hrnci. Z tohoto programu jsem opravdu nadšená. X let jsem používala sáčkovou, která všude prskala, kapala, nakonec byla stejně buď nedovařená nebo rozvařená. Nedávno jsem začala používat normální rýži. Ale taky to nebylo ono. I když jsem měla správný poměr, vždycky mi buď voda zbyla nebo jsem musela dolívat. Rýže pro mě byla prostě noční můra. Bála jsem se ji dělat i v hrnci, ale zkusila jsem to. Nasypala jsem dva hrnky rýže, přidala 4 hrnky vody a zapla program "rýže".

  Teď nastal problém... Žádný čas, nic. Jen kolečko co litalo furt do kola. "Vaří se to nebo ne?" Toť otázka. No nic, zavřu to a půjdu něco dělat. Po pár minutách jsem si vzpomněla, že vařím rýži. Otevřu a rýže hotová. "Cože? Za takovou chvilku?? Voda nikde, nic připálené? Rýže tak akorát." Za tenhle program dávám opravdu zasloužený palec nahoru!


  Dále tu máme program "rychlé vaření". No kdo by nechtěl vařit rychle? Představte si, že jste na výše zmiňované dovolené a tam prostě není čas na dlouhé vaření. Maso se v teple zkazí, koupíme plechovky. A co skvělého se dá udělat z plechovky? Přece mexické fazole.


  Zapneme program "osmahnout" a přidáme olej a cibuli. Přepneme na program "rychlé vaření" a přidáme fazole, kečup, česnek, sůl, pepř, lehce červené pálivé papriky a promícháme. Na zjemnění dávám plnotučné mléko nebo trochu smetany. Nevím jestli to někdo dává, ale mě to s tím chutná víc. Výhoda plechovky je, že nemusíte fazole den předem namáčet. To na dovolené vlastně asi ani nejde.


  Budeme na něj potřebovat
  850g pšeničné mouky
  40g oleje
  30g cukru
  10g soli
  6g sušeného droždí
  500ml vody.
  Tento recept jsem použila přímo z příručky u hrnce. Vše smícháme v míse a těsto přendáme do hrnce. Zapneme program "chléb" a nastavíme na 3 hodiny. Hodinu před koncem chléb otočíme. A to je vše. Jednoduché co? A je naprosto výborný!
  Program "těstoviny". Tady asi recept přikládat nemusím. Ty zvládne i naprostý amatér. Hrnec je skvěle zvládnul a nemám nejmenší výtku.


  Nyní se od věčné chvály přesuneme na menší kritiku. Jelikož je to testování a ne čistě reklama, nemůžu si to odpustit.


  Program "koláč"


  Musím říct, tady už je to trošku horší. Recept jsem měla přímo z příručky. Přišlo mi to jako recept na korpus, který je pojmenovaný jako koláč. Když se těsto peklo, vypadalo to velice nadějně. Buchta byla krásně nadýchaná, ale po vychladnutí z ní zbyla pouze placka. Jediné plus, které k tomu dávám je, že se krásně vyklopila díky nepřilnavému povrchu. Příště zkusím můj osvědčený recept a věřím, že negativní recenzi změním.
  Na závěr jsem si nechala program "fritování".


  Na to jsem se těšila ze všeho nejvíc, jelikož jsem si chtěla fritovací hrnec pořídit. Jsem přesně ta, která miluje vymáchané hranolky a řízek v oleji. Bohužel, tady nastalo velké zklamání. Kdyby hrnec zvládnul o pár stupňů víc, byl by to skvělý friťák... Ale... Zvládne pouze 160°C což je na řízek i hranolky málo. Když jsem je dělala poprvé, byla jsem nadšená, protože jsem po 3 letech dělala hranolky jinak než v troubě. Ale přítel mi nadšení hned zkazil, jelikož mu nechutnaly. Podle mě nebyly špatné, vysušené ani nasáklé olejem. Ale nebyly to ty hospodské zlatavé hranolky. Před pár dny jsem na stejný způsob dělala řízek. Ani tady jsem doma neuspěla a po dvou řízkách jsem začala rozpalovat pánev. Řízek se dělal v hrnci celých 27 minut. Strouhanka na místech spálená, maso syrové a olej totálně přepálený. Škoda toho, ale určitě nebudu házet flintu do žita kvůli jednomu programu. Navíc mě to i trochu chrání před nezdravým stravováním, jelikož bych si musela dělat hranolky denně.


  Takže závěr je jasný.

  Tohle můžu hodnotit jako moje nejlepší testování v životě. S hrncem jsem naprosto spokojená. Rozhodně ho doporučuji každému, kdo jen trochu váhá nad koupí. Určitě to není špatná investice a věřím, že s ním budete spokojeni i vy. Ještě jednou moc děkuji firmě Klarstein za takhle povedenou akci a skvělý výrobek kterému rozhodně dávám 10 hvězdiček!

  vlaxyz
  29. srp 2017    Čtené 600x

  Testování kuchyňských pomůcek

  Dnes jsem se rozhodla, že napíšu recenzi na mnou vyzkoušené výrobky od Magnet3pagen.

  Koník mě vybral na testování a byla jsem velice nadšená. Ovšem nadšení velice rychle opadlo. Mám z toho velice smíšené pocity. V kuchyni se motám hrozně ráda, ale tohle bylo fakt za trest. 

  Výrobky přišli bez návodu (v životě jsem je v ruce nedržela). Ani na internetu jsem nenašla použití, natož tak jak se můžou čistit a umývat.

  Začnu u toho, z čeho jsem měla největší radost a to silikonová forma na vafle.

  Ano, ta se vážně povedla. Krásně se vafle vyklápěly, ale přece jen výtku mám. Přijde mi velice neekonomické a zbytečné zapínat troubu kvůli 5-ti vaflím. Takže formu musím po cca 12ti minutách vytáhnout a dělat další. Proto doporučuji, pokud si chcete formu pořídit, koupit aspoň 2-3. Což cenově vyjde stejně jako elektrický vaflovač. 

  Další na testování byly formičky na pudink. No co si budeme vykládat. Člověk neznalý by byl bez návodu nebo zkušenostech v háji. Nenašla jsem nikde uvedeno, na kolik litrů pudinku jsou, jestli mají být dnem nahoru nebo dolů, kterou dírou se to plní, prostě nic. No a pokud si u toho nebude lámat hlavu jako já, tak výsledek bude vypadat asi takhle.

  Samozřejmě jsem si nechtěla trhnout ostudu a udělala pudink i správně jak má být. Ale jen pro představu, jsou i lidi co to fakt neznají.

  No a jako poslední jsem měla testovat kráječ na zeleninu. Tak tohle byla fakt "pecka" 😂 Můžu říct, že jsme se nasmáli celá rodina, kdo toto vymyslel 😂 Jedním slovem katastrofa! 

  A jelikož jsem viděla, že s tím nemám problém jen já, tak asi to nebude rukama. 

  Opět návod nikde, na co to je, jak se to používá, umývá, nic. Tak jsem se do toho pustila sama 😂 Jako pokusného králíka jsem použila mrkev. No co z toho vzniklo nedokážu popsat ani já.

  Nakonec po desítkách minut zkoumání a strkání mrkve do otvoru mi vznikla celkem povedená spirála. O čištění ani nemluvím. Tohle fakt nedoporučuji. 

  Tímto bych chtěla celé testování uzavřít spíše negativní zkušeností. Jelikož to bylo moje první testování a hrozně jsem se na něj těšila tak jsem v závěru hodně zklamaná. 

  Kdybych chtěla používat formu na vafle, musela bych si dokoupit další, aby se to vyplatilo. Formičky na pudink se povedly. Ano, ty budu moc ráda dál využívat, ale ten kráječ na zeleninu... Velké zklamání.

  Moc děkuji za další zkušenost do života vaření a pečení 😊✌️

  #2procenta !!! 😂😂 vo co go?? 😂😂😂

  Ranní dávka toho mateřskýho 😀 😀 😂😂😂