Hezký večer prosím radu o radu od porodu mě strašně bolí kostrč jak kdybych spadla ale přitom jsem nikde neupadla vůbec nevím co s tím poraďte prosím děkuji
Mě třeba bolí ten ocásek, jak končí páteř. Nejvíce když se předkloním a ohnu. Chodím teď na rehabilitaci se zády (jiný problém) a docela to pomáhá i na toto. Ale občas to přes to cítím.
Chybí mi tam "mám".
Císař nebo přirozený? Každopádně před porodem se všechny vazy uvolňují kvůli porodu, mohlo si to teď, jak se to vrací, nějak blbě sednout špatným pohybem. Nebo pokud si rodila přirozeně, mohlo při tlačení dojít k posunu obratlů a teď to bolí. Těžko ti tu poradíme, dojdi za fyzio, ať tě zkoukne a řekne, jak posilovat pánevní svalstvo, aby sis neublížila. Případně ti odblokuje blokády.
Ta kost u "ocasku"boli po porodu i me..ja mela cely porod bolesti v krizich a zadech a myslim ze se mi to tam nejak cele posunulo 😁
Taky jsem to měla a docela pomohla Dornova metoda.
Zažila jsem to taky a tak nějak to samo odeznělo. Trvalo to teda asi třičtvrtě roku. Občas mě to zabolí, ale proti tomu jak to bolelo po porodu, kdy jsem skoro nemohla sedět a ležet jen na jednom boku, je to už pohoda.
@pet1986 ja mam delanou mobilizaci kostrce celkem petkrat... poprve peklo, pak to bylo lepsi a lepsi... a silene me to na bolesti pomohlo... me obavam ze studu pomohlo hlavne to, ze mi mobilizaci delala fyzioterapeutka, ke ktere chodim uz roky, zname se hodne osobne a je to starsi pani, ktera uz jen tak neco neresi... ale bez toho bych asi dneska uz z bolesti nemohla...
Muzu se jenom prosim zeptat, vas, ktere ta kostrc boli, v jake poloze jste rodily? Diky.
Mne co prave rikala PA, tak kdyz se rodi vleze na tvrdem(lehatku), tak ta kostrc nema kam uhnout a proto pak boli. Tak preju, at vam to brzy prejde. ✊
Mela jsem taktez a velmi mi pomohlo mazat trezalkovym olejem.
Rovná se přes konečník a šla bych s tím, akorát se zbytečně budeš trápit bolestí, protože se to samo neurovná a když tak za delší dobu a taky se může zhoršit, že budeš brečet bolestí 😪 rovnání trvá chvilku a je po všem.
Já úplně přesně to samé. V květnu to budou 2 roky od porodu a zatím jsem si s tím nikam nedošla. Mám strach. Prý se to rovná přes konečník.😁 Doufám, že to po čase přejde samo.😁