Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
haniula
31. črc 2011

Nečekaný zvrat událostí

Na tyhle události už ¨můžu otevřeně vzpomínat.

Ve středu 3.11. jsem dorazila na obyčejnou těhotenskou poradnu v 32.tt. Sestřička mě zvážila, změřila tlak a poslala do kabinky. Doktor se zeptal jak se cítím a co pohyby, pak mě vyšetřil. Vyšetřování mu trvalo trochu déle a tak jsem trochu znejistěla. Jeho verdikt zněl okamžitý nástup do nemocnice. Čípek se zkracuje, začínám se otvírat a hlavička naléhá na děložní branku. Se slzami v očích jsem ještě aspoň ukecala výběr nemocnice, protože tyhle případy většinou bere Fakultní nemocnice v Porubě a tam by mě nikdo nedostal!!! Jela jsem si tedy domů sbalit nejnutnější a cestou napsala manželovi.

Na příjmu mě vyšetřil moc milý pan doktor a hned mi nasadil hromadu léků a nařídil ležet. Nezbylo mi nic jiného než poslechnout. Malé se zatím dařilo dobře. Byla jsem uložena na pokoj, v kterém jsem strávila 26 nekonečných dnů. Pacientky i návštěvy se střídaly jako na běžícím páse. Po každém jejich odchodě mi byo psychicky hůř, nemocnice totiž špatně snáším. Připadala jsem si jako zvíře v ZOO. Všichni mě chodili navštěvovat a krmit (kdo zná nemocniční stravu, tak ví, o čem mluvím). Malá se naštěstí rozmyslela, tak nebezpečí předčasného porodu kleslo. Vídala jsem ji na utz docela často, protože jsem souhlasila s tím, že se na mě můžou zaučovat medici. Dařilo se jí dobře a sílila. Primář se nakonec rozhodl mě v pondělí 29.11. propustit.

Domů jsem vyrazila celá nadšená, že snad ještě porodím v termínu - 3.1. Ve středu jsem vyrazila na další těhotenskou poradnu. Doktor mi sdělil, že malá má kolem sebe málo plodové vody. Tudíž opět zpět do Vítkovické nemocnicena příjem. Tam mě opět vyšetřili a zhodnotili, že je vše v pořádku, tak mě poslali domů a mám přijít se ukázat v pátek.

V pátek 3.12. mě vyšetřoval jiný doktor, ale opět bylo vše v pořádku a poslal mě domů s tím, že příští kontrola další pátek. Porod stále hrozit neměl!!!

V sobotu 4.12. jsem se ráno probrala s velkou kaluží pod sebou - praskla mi voda. Malá se rozhodla už na nic nečekat. V 10 hod ráno mě přijmuli ve Vítkovické nemocnici pro porod. Končila jsem zrovna 36.tt. Manžel i já jsme byli odvedeni na porodní box a po velmi krátkém čase v 13:48 se s velkým křikem narodila naše dcera!!!! Po přestřižení pupeční šňůry mi ji položili na břicho. Byla jedním slovem nádherná!!!!!!!!!!! Do inkubátoru nemusela, protože vážila 2700 g a měřila 46 cm.

Vše se zdálo v pořádku, ale nastal velký problém - Markétka odmítala prso!!!!!!!!! Strašně klesla na váze - 300g. Musela jsem svoje odstříkávat a dávat ji ho přes injekční stříkačku. Tudíž jsem ve dne v noci visela na odsávačce. Začínala jsem na tom být psychicky zle, ale bylo hůř. Přidala se novorozenecká žloutenka a infekce v močovém měchýři. Vzali mi ji pod světlo a nosili mi ji jen na krmení a zároveň nasadili antibiotika. S kojením to bylo ještě katastrofálnější!!!

Po deseti dnech jsme se vylízali z nejhoršího a malá začala přibírat, pouštěli nás domů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Už jsme byli nachystané a připravené, když přišla doktorka, že musí malé odebrat ještě krev, protože má nějaké špatné výsledky krve. Museli jsme s manželem čekat ještě dobrou hodinu. Doktorka nám potom sdělila, že má náběh na metabolickou poruchu. Další rána.

Jen to zkrátím. Markétce se metabolická porucha nepotvrdila. Kojení jsme nerozjeli a zůstali na UM. Jediný velký problém je s motoriickým vývojem - jsme hodně pozadu. Jinak jsme docela zdraví!!!!!!!!!!!!!

  Krásny príbeh.......držím palce velmi velmi moc......môžem sa ešte opýtať...všety predčasne naroddené deti majú také problémy? alebo koľko percent?Lebo 36tt sa mi nezdá už až tak predčasne nie?

  31. črc 2011
  haniula
  autor

  @smazja není to už moc, ale není to žádná sláva... malá váhu dohnala rychle a ostatní škoda mluvit... nevím, jak ostatní miminka, ale my bojujeme se vším hodně...

  31. črc 2011

  sice bojujete ale Marketka je sikulka a s Vasi pomoci to vse suprove dohani uvidis ze co nevidet vsechny minimalne dozete a kdovi jestli jeste nepredezene 🙂

  31. črc 2011

  ale podle fotek vypadá, že vše dělá skvěle, v čem jste pozadu? Vždyt se i otáčí na bříško🙂)))

  31. črc 2011
  haniula
  autor

  @jana.z.uo jo na bříško... ale jen přes pravou ruku... levou ignoruje...

  @sjussi děkuji!! v ukecanosti a vztekání je zatím nepřekonatelná...

  31. črc 2011

  @haniula ahmmmm tak ale to sa dá dohnať nie??a potom už nebude nic poznat ne? inak držíme velmi pace a je nádherná! 🙂 No a ešte aj to že 36tt je fakt ešte taký ovplyvnitelný to som teda nevedela...

  31. črc 2011
  haniula
  autor

  @smazja vem si, že tomu děťátku chybí 4 týdny od maminky... tak je to docela dost... od známých mladší děti už lozí nebo válí sudy... snad to doženem...

  31. črc 2011

  @haniula ale to sa doženie a potom už to nebude vidieť nie? to by mala byť otázka prvých troch rokov? či nie? ja sa fakt informujem, keby to na mňa prišlo skôr 😀 Ďakujem za vysvetlenie 🙂

  31. črc 2011

  Krásný příběh! A motoriku Markétka určitě dožene😉 náš Tomajs je taky docela pozadu - je to lenoch. Hlavně, že je maličká zdravá 😉
  A dívala jsem se do alba, že jsme rodily na stejném sále. Já ale o měsíc a pár dní později =o)

  1. srp 2011

  To se srovná:o) Držím pěsti!

  2. srp 2011
  3. led 2015