Je těžké vyjádřit něco ve zkratce... Zejména něco tak silného jako je vztah k vlastní mamince. 


Jako pětiletá holčička jsem odpověděla, že je to prostě moje maminka, v 17-ti jsem říkala, že je krásná, ale občas mi leze na nervy. Teď se to nedá vyjádřit pár slovy. Možná ve zkratce takto? Modlitba. Moje. Inspirující. Krásná. Milující. Hrdinka. Supermáma. Trpělivá. Starostlivá. Bezpodmínečná láska. Bohatství citů. Naslouchající ostatním. Obětavá.


Moje maminka se jmenuje stejně jako já, letos jí bude 56 let. Je to pro mě maminka s velkým M. Celý život jsme k sobě měly hodně blízko, vždy jsem jí mohla říct vše. Pokaždé poradila, podpořila, byla tady pro mě. Čím jsem starší, tím víc oceňuji jaká byla. Byla hodná, zároveň ale přísná a důsledná. Byla a je takové sluníčko, které rozdává dobrou náladu a hodně smíchu. Umí a uměla udělat krásnou rodinu atmosféru a pohodu, proto jsem si vždy ráda vracela a vracím domů. Ona je člověk, za kterého bych dýchala, nesmírně si jí vážím a udělala bych pro ní cokoliv. 


Před dvěma lety se stala poprvé babičkou. Když pochovala poprvé v životě Emičku, plakala. Plakala štěstím, radostí a dojetím. Je to babička, která ví o své vnučce úplně všechno. Ví o každém pokroku, o každém nezdaru. Je to babička, která rozmazluje, mazlí, doslova leze po čtyřech a dělá kašpárka. 


Pokaždé, když přijedeme k mé mamince, pokaždé je vařeno i pečeno. Je to výborná kuchařka. V jejím jídle je veliká porce lásky a oddanosti. Ráda bych se s vámi podělila o recept, který se u nás dědí po generace :slight_smile:


VÁNOČKA

1/2 kg hladké mouky                                 1

1/2 kg polohrubé mouky                          1

1/4 kg másla                                                3

20 dkg cukru krystal                                 1

6 dkg droždí                                                2

vanilkový cukr                                            1

citronová kůra                                            1

3 žloutky + 1 celé vajíčko                         1

necelý 1/2 l mléka (ohřáté)                     2

1 dkg soli                                                     3

5 dkg rozinek                                             4


Ingredience do robotu podle pořadí 1-4. Nechat vykynout 2-3 hodiny, uplést vánočku, potřít vajíčkem, posypat mandlemi, nandat špejle. Peče se hodinu, na začátku na 180°C, pak ubrat na 160°C.

Recept je na 2 kusy vánočky. A musím říct, že lepší jsem v životě nejedla.


Moje babička vždycky říkala, Ivanko nezapomeň, ať ti bude pět, deset, dvacet, čtyřicet, šedesát, pořád budeš ta maminky malá holčička a pořád budeš dítětem. Měla pravdu, dokud máme rodiče, pořád jsme dětmi....#tyden_s_ambasadorkami #maj_s_ambasadorkami #den_matek_s_ambasadorkami

#vileda