icon
1 / 1
avatar

Vždyť není žádný problém ctít dušičky a zároveň si vtít něco i z halloweenu, ne?
U nás se z halloweenského "trick or treat" stala ve městě top akce, na kterou se spousta lidí těší celý rok. Což neznamená, že člověk nezajde i na hřbitov a nezapálí svíčku

14. říj 2024
avatar

Já letos poprvé k podzimní výzdobě dala i prvky haloweenu a jsem nadšená. Ty pak zruším a nechám jen podzim do prvního adventu ....

14. říj 2024
avatar

Já teda nectím ani jedno, ale mám pocit, že české dušičky a haloween se nevylučuje a pro děti je haloween dobré osvěžení během podzimu.
A jak ctíš dušičky? U nás se akorát jezdí po hřbitovech.

14. říj 2024
avatar

Ja třeba nechápu to šílenství na dušičky, cely rok jsou hroby opuštěné a zanedbané a jeden víkend v roce se všichni zblázní a hrají si na pozůstalého roku. Takže v tomto období na hroby nechodíme. Z halloweenu jsme si vzali zdobení domu a pečení divných dobrot. Kdyby se tady zapojilo víc domů, tak by šla dcera koledovat

14. říj 2024
avatar

@majca16 ALe jo, je to tradice. Objíždíme hroby lidí, které jsem ani neznala. Staré hroby, staré venkovské hřbitovy, je to vlastně hezké, takové morbidně hezké.
Vždy si pročtu všechny jména okolo, kdo kdy zemřel a tak, měla jsem to ráda už jako dítě.

14. říj 2024
avatar

Jeminečku, tady je zase polemizujících příspěvků... @jennyska Já to mám úplně stejně jako ty, halloween mi nic neříká, ale ráda kouknu. Jasně, že s ničím dalším se to nevylučuje a ať si to každý pojme, jak cítí. V tvém příspěvku nevnímám nic konfrontačního, tyhle dýně se fakt povedly. 👍 Takže hlavně slunce v duši všem. 😂

14. říj 2024
avatar

Ty dýně jsou pecka👍🏻🤣

14. říj 2024
avatar

My jsme dýně vyřezávaly už když jsem byla malá, takže já je nevnímám vyloženě halloweensky, to až když se spojí s dalšími dekoracemi 🤷🏻‍♀️

14. říj 2024
avatar

@pratensis jeminečeku jemine 🙊 Nějak mi prostě nejde dohromady "halloween mi nic neříká" a současně "ráda se kouknu na vydlabané dýně". Je to takový protimluv, protože očividně vám tedy halloween něco říká, respektive některá jeho část vás oslovuje. Přijde mi to tedy jako taková póza, stačilo napsat: "Hele, hezké dýně" bez té nesmyslné omáčky okolo

14. říj 2024
avatar

Taky se ráda podívám, líbí se mi různé tvoření na dýňová témata 😁, ve školce máme několik let výstavku vyřezávaných dýní, kam se zapojuju už s druhým potomkem. Současně mi ale přijde některé bláznění kolem halloweenu přehnané a nehodící se k nám 🤷 Naštěstí jako všechno to jen na chvíli a za pár týdnů už budeme řešit zase jiné výzdoby a jiné věci 😊

14. říj 2024
avatar

@patypresdevaty jestli máš za předky dýně nemam problém pochopit.
Ja rozhodně nemám za předky dýně.

14. říj 2024
avatar

@patypresdevaty Vidíš a někomu to dohromady jde. Naštěstí jsme různí. Myslím, že zbytečně trápíš své mozkové závity, nejde pochopit každého. Jen respektovat. 😉

14. říj 2024
avatar
14. říj 2024
avatar

@patypresdevaty bez te omacky okolo by se ale nevyvolala zadna diskuze, kazdy by se jen podival a scrolloval dal 😉😀 to neni na sitich zadouci 😅

14. říj 2024
avatar

@mysh_me pravda, to bude ono 🙂 Akorát pak přijde někdo, kdo řekne "co to vůbec komentujete, no fuj!"

14. říj 2024
avatar

Autentické dýně!👍😅

14. říj 2024
avatar

Dýně jsou opravdu krásné. Každý rok mám pocit, jako by byl tady na MK zločin mít rád halloween. Proboha 😂

15. říj 2024
avatar

@eldoradoh a co teprve převlect děti za strašidla apod 🙊😁

15. říj 2024
avatar

@patypresdevaty přesně.. otevřeně říkám, že syn má koupený kostým dýně (Pepco, asi 149 Kč) a moc se těší na školní halloween.. Tak a teď mě sežerte! 😂

16. říj 2024