Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
konik_testuje
2. pro 2019
466 

Souboj hraček Fisher-Price: Vyhrálo u dětí a maminek prasátko, nebo lištička?

“Význam hry a hraček je možné vypozorovat z nadšení a radosti dětí, když uchopí první hračku....Když hračky pomáhají batolatům v dosahování prvních úspěchů, nebo když rozvíjejí představivost předškolních dětí.” Právě na základě významu a důležitosti hraček pro rozvoj dětí vznikly oblíbené hračky Fisher-Price, které jsme na Modrém koníku testovali.

michalelka

5 maminek a jejich nejmenší vyzkoušeli 2 hračky od Fisher-Price: Prasátko pokladnička a Lezeme s liškou. Hračky jsou neodmyslitelnou součástí dětského světa plného radosti a smíchu. Hraní však není jen o zábavě, ale i rozvoji, učení a zdokonalování jemné motoriky a řeči. Správně zvolená hračka se postará o radostnou jiskru v očích dětiček, zároveň však podpoří i jejich vývoj a fantazii. Podívejte se, jak maminky hračky zhodnotily a především, jak se líbily dětem!

Prasátko pokladnička

+ Maminky testujících dětiček ocenily odolnost prasátka, které vydrží dokonce i pád z okna.

+ U prasátka můžete nastavit dva různé stupně hlasitosti.

+ Prasátko děti zaměstná, zabaví je srozumitelnými písničkami a frázemi i realistickým chrochtáním.

+ Baterie do prasátka nemusíte shánět zvlášť, najdete je přímo v balení.

+ Velikost mincí je akorát do ručičky a naopak nehrozí spolknutí.

"Pokladnička prasátko – kasička ihned na dlouhou dobu zaměstnala holek prstíky. Prasátko má navíc dva stupně hlasitosti. Pestrobarevné prasátko má v bříku deset barevných penízků. Nejprve jsem se bála, aby holky nedávaly penízky do pusy. Naštěstí to opravdu jejich velikostí nehrozí. Prasinka dítě aktivně podporuje v rozvoji jemné motoriky, sluchu (to je pro mě u mojich předčasňátek hrozně důležitá vlastnost, kterou na hračkách vyhledávám), děti učí – holčičky milují když můžou mačkat růžový čumáček, vhazovat a vybírat korunky, podle mincí se budeme učit barvy, a hlavně i dvojčátek starší brácha Flo se s kasičkou jako předškolák učí počítání," chválí prasátko jedna z maminek ve své recenzi

ewon

- Jako menší vadu na kráse shledaly maminky velké bříško prasátka a krátké nožičky, kvůli kterým pak nestojí úplně stabilně a rovně.

- Dvířka na boku prasátka nejdou lehce otevřít.

"Co je nevýhodou, tak prase čeká a čeká, dokud se nedopočítá do deseti. Takže se může stát, že i když máte vhozeno 9 penízků, dítě si je vybere a chce začít znovu, tak počty startují na 10. U malých dětí je to jedno, ale u těch větších by to mohlo být matoucí. Každopádně, prase od nás dostává 9 z 10 ⭐️ a to jen díky kulatému břichu a že se penízky někam vypařují," přidává svůj postřeh maminka michalelka.

Lezeme s liškou

+ Nejzmiňovanějším plusem bylo to, že liška si dokáže poradit s nejrůznějšími povrchy a zvládne jízdu i po koberci

+ Stejně jako u prasátka i u lišky najdete baterie.

+ Také liška s dětmi komunikuje pomocí srozumitelných frází a písniček, u kterých lze  vybírat ze 2 úrovní hlasitosti.

+ Není celá plastová a děti zabaví šustivým ocáskem a mohou se pomazlit s její měkkou plyšovou hlavičkou.

"Liška je určena pro děti od šesti měsíců a má motivovat k lezení. K tomuto účelu mi přijde naprosto super, dítě zaujme krásnou výraznou barvou, hraje písničky, říká čísla, písmena, jezdí a dítě se tedy za ní určitě bude chtít vydat. Liška má plastové tělo, které je zespodu vybaveno dvěma malými a jedním otočným kolečkem, díky kterému se může liška točit na místě nebo se rozjet po místnosti. Jako nevýhodu bych hodnotila to, že pohyb lišky nejde nijak vypnout, s čímž už si ovšem náš dvouletý Vojtík poradil a držel lišku za šustivý ocásek," hodnotí maminka simonar13 ve své recenzi

ewon

- Jako minus vidí maminky to, že funkce točení nebo jízdy nelze vypnout, tudíž liška chvíli nepostojí a nedokáže jen tak stát na místě.

- Motorek lišky je o něco hlasitější, než by bylo vhodné.

- Dlouhá etiketa za krkem lišky trochu překáží.

- Na některých e-shop najdete v popisu lišky, že dělá kotrmelce, takový kousek však od lišky nečekejte. Díky otočným kolečkům se však zvládne otáčet kolem své osy. 

Lišku hodnotí ve své recenzi maminka michalelka: "Kdybych měla hodnotit na ⭐️, dala bych jí 7 z 10. Vadí mi její hlučnost a nemožnost ji vypnout a nechat pouze povídat."

crashboombang

Prasátko předběhlo lišku

Ale bylo to skutečně jen o fous. Obě hračky si získaly maminky a hlavně jejich ratolesti, které si s nimi užily spoustu zábavy. Přestože maminky našly na hračkách drobné mínusy, celkový dojem z hraček a jejich funkcí byl pozitivní a maminky by je dále doporučily. 

"S hračkami od Fisher Price obecně jsme dosud udělali skvělou zkušenost. Interaktivní stoleček je s námi od roku 2012, kdy se narodil první syn a stále je funkční a bez estetických vad a zaujme u nás každé malé dítko. Stejně kladně hodnotíme mluvícího pejska, kterého jsme pro prvního syna dostali dárkem. Dále jsme úspěšně pořídili vkládačku či dotykový telefon. Věřím, že kdo se bude držet rad ohledně věkového doporučení hraček, nemůže s takovým dárkem šlápnout vedle. Prokousat se tím, co umí obě zvířátka 🐷 🦊 byla tedy pěkná fuška, zároveň ale i nevšední zábava," uzavírá testování ve své recenzi jedna z maminek.

coreprincess

Všech 5 recenzí najdete v diskuzním fóru Vaše zkušenosti s hračkami Fisher-Price a na průběh testování se můžete podívat pod hashtag #test_fisherprice3

Více informací o hračkách Fisher-Price.