Tak jsem začala přemýšlet, kdy a jak začít tu mou princeznu učit vyslékat se a oblékat?
Zvládá si vysléct ponožky a velice zřídka tepláčky stáhne nad kolena, to je vše. Každý večer před koupáním se ji snažím nějak vysvětlit jak se vyslékají punčošky (tepláčky), ale úspěch to nemá. O oblékání ani nemluvím, to je pro ni úplná španělská vesnice. Bude mít teprve v červnu dva roky, ale nedokážu si představit, že by šla od září do školky (na tuto stranu jsem ráda, že jsem k tomu zápisu nešli).
@25jituska jakou formu hry máš třeba na mysli? Vůbec nemám fantazii. Učit ji jíst byla hra, když jsem z jídla dělala obrázky. Učit na nočník byla hra kdo doběhne první na záchod a vyčůrá se. Učit pít z hrnečku to jsme si hráli na restauraci. Koupání miluje i se sama umyje (naučil tatínek tím, že se koupal s ní a ona nejdříve umývala jeho). Ale oblékání a vyslékání (to normálně nesnáší - jenom večer před koupáním to zvládáme bez řečí).
Svlékej se s ní 🙂 pokud je soutěživá(soudím, že ano, když jste závodily kdo bude první na záchodě) tak zkuste kdo si dřív stáhne tepláky a zároveň kdo ví kam ty špinavé tepláky patří, a oblékání-dej jí prostor, aby si to mohla sama zkusit, připrav jí, co si má obléknout a zase kdo si umí obléknout tričko a kdo to bude mít první...uvidíš jestli to půjde, když ne tak jí dej čas, ještě má nárok na to, aby jí oblékala maminka ;)
tak náš malý se taky sám koupe, miluje to, ale oblékání taky nefunguje, snaží se, ví , co kam patří, ale sám to nějak nezvládá...
dcera budde mít za měsíc dva a už tak půl roku se umí vysvléci a oblékne si sama skoro všechno. Někdy má triko nebo kalhoty obráceně, ale jinak jí to jde. Já jsem jí vždy ukazaovala jak na to, desetkrát stokrát, tisíkrát, až to najdnou začala dělat také 🙂
a co to zkusit formou hry? naší princezně je 18m a "sama" se koupe(pod dohledem a pak jí umyju pořádně) baví jí to, hlavně když si má umýt nohy :D a se svlékáním mi také pomáhá....