Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
lostakova
16. kvě 2019
Teprve před nedávnem jsem objevila Rádio Junior http://www.radiojunior.cz/ Kdo ještě neznáte, doporučuju všema deseti! #tip
Zobraz celou zprávu
lostakova
8. kvě 2019
Zálesáci
Zobraz celou zprávu
(5 fotek)
lostakova
28. dub 2019
Zobraz celou zprávu
lostakova
14. dub 2019
Je neděle večer 23:39. Chystáte se už spát, když si uvědomíte, že jste neodcvičili pravidelnou denní dávku planku, co jste si naordinovali. Co uděláte?
Zobraz celou zprávu
lostakova
3. dub 2019
Zobraz celou zprávu
lostakova
29. bře 2019
Terezka už asi týden jezdí na kole bez pomocných koleček, tak jsme se rozhodli vyjet s ní za hranici naší ulice a vyrazili na první rodinný "výlet" po okolí. Všechno šlo perfektně - manžel spadl z kola, já píchla, Matěj chtěl dolů ze sedačky a Terezka toho měla po dvou kilometrech dost. Prostě paráda, myslím, že brzy vyrazíme znova :grinning:
Zobraz celou zprávu
lostakova
5. led 2019
Už několik dní se doma chvěju zimou, stále přikládám do krbu, lítám pro dřevo. Dnes jsem po dlouhé době od rána doma, tak jsem zaregistrovala, že se neseplo podlahové topení. Říkám si, že jak se ochladilo, je asi potřeba přidat teplotu. Nějak se mi to ale nezdálo, tak jsem zkoumala, jestli funguje kotel, znovu jsem koukala na nastavení topení a hele - topení bylo vypnuté. Ti malí raraši vypnuli topení :grinning:
Zobraz celou zprávu
lostakova
27. lis 2018
Co Koník spojil, člověk nerozlučuj :grinning: aneb #kamoskyzkonika
@berenika39
Zobraz celou zprávu
lostakova
22. lis 2018
Terezka by k Vánocům chtěla "kuřátko". Nevíte, co by tím mohla myslet? Nejspíš zahlédla něco takového v reklamě. Já hádám, že jde o nějakého plyšáka, co se vylíhne z vejce. Poradíte prosím, o co by mohlo jít?
Zobraz celou zprávu
lostakova
4. říj 2018
Co používáte na odsátí rýmy u dětí, co se bojí odsávačky na vysavač? Odsávačku, kde se odsává pusou? Funguje to?
Syn má 1,5 roku a odsávání neměl nikdy rád. Teď z toho má už ale takovou hrůzu, že to prostě nejde. Smrkat ještě neumí.
Zobraz celou zprávu
lostakova
22. zář 2018
Sdílím a podporuji boj proti porodnickému násilí https://www.darujme.cz/vyzva/1200623
Zobraz celou zprávu
lostakova
21. pro 2017 Čtené 146x

Tak vidíte, máme zase Vánoce, jako když je člověk vymaluje. A hlavně jsme moudřejší a chytřejší. Už víme, jak to uděláme na přes rok. Víme, že na přes rok většinu dárků seženeme mnohem dříve. Ano, tak se to má dělat. Kupovat dárky v září a říjnu, když má člověk po dovolené spoustu peněz. Musíte mít ovšem na paměti, že dávat dárky a položit je pod stromeček, to není všechno. Toho druhého totiž nejčastěji připravujete o radost tím, jak dárky od něho neumíte přijímat. Přijmout dárek, to je podobné umění jako balet nebo rozhoupání zvonů a podobný obřad jako přijímání do šlechtického stavu, uzavření manželství nebo otvírání studánek. Vždyť si uvědomte, že někdo na vás myslel, že si lámal hlavu, co by vám udělalo potěšení. Že si odtrhl od úst a že je celý nesvůj, jestli vám ten dárek udělá aspoň takovou radost, jakou jemu dělal starost.
Především si musíte Štědrý večer zorganizovat tak, že vyzvedáváním dárků zpod stromečku někoho pověříte. Když vám stojí stromeček na podlaze, pověřte tím někoho, kdo je jako proutek a komu to shýbání, dřepy a vstávání nedělá problém. Pokud máte stromeček na stole, může tuto funkci zastávat i někdo, kdo nemůže nic dopnout. No a taky musíte mít někoho, kdo se umí po štědrovečerní večeři nepozorovaně vytratit a udělat „cililink“ v předsíni nebo v pokoji. Musí to být ten, kdo má nejvyjevenější tvář nebo kdo umí hodně užasle strčit hlavu do dveří a říci: „Víte, že tady byl Ježíšek?“ Na to vy musíte stejně užasle zakroutit hlavou a odpovědět: „Opravdu?“ nebo „No ne?!“ či cokoliv jiného, vhodného. Ale vhodného, je přece svatý den, tak žádné klení nebo něco takového.
No a pak se odeberete ke stromečku k tomu nadílení. Až dostanete dárek, nezačínejte ho honem honem jako by bylo samozřejmé, že máte dostat vlastně všechno, co je pod stromečkem. Nejdříve se zeptejte: „Cože? Tohle je pro mne?“, pak si přečtěte jmenovku a řekněte: „Vidíte, že to není pro mne.“ A když vám budou říkat: „je, je, je.“, přečtěte si ji ještě jednou a opravte se: „Ba jo, je to pro mne.“ Mějte totiž na paměti, že předehra ku spatření dárku je více vzrušující než jeho vlastní prohlížení. I když je tedy jasné, že dárek je opravdu váš, nesmíte se na něj vrhnout jako nedočkavý hafan na hozený kousek klobásy. Kruťte nad ním ještě chvilku hlavou se slovy: „ To jsem teda blázen. Co to může být?“ Ani nadále však nepospíchejte, mašličku rozvazujte pomalu a stočte si jí do klubíčka s tím, že tak pěknou stužku si musíte schovat na příští Vánoce. Přesně totéž, ale ještě pomaleji, to pak uděláte s papírem, ve kterém je dárek zabalen. A teprve pak přijde chvíle, na kterou čeká dychtivěji dárce než obdarovaný. Otevřete krabičku a vyjmete dárek. Nezapomeňte, že tento okamžik je úplně nejdůležitější. Nechoďte mi tedy na oči, jestli řeknete jenom: „Aha, voda po holení.“ Nebo: „Aha, násada na kosu.“ Či: „Aha, klobouk.“ Naučte se nejdříve nevěřícně vydechnout. „Neee.“ A po třech vteřinách rozsvítit oči a dodat třeba: „Voda po holení, jak víte, že jí tak potřebuju?!“ Potom si dárek prohlížejte ze všech stran, nechte si ukázat, jak se rozšroubuje klobouček, aby tekla, několikrát se pocmrndejte a několikrát dárek pochvalte. Pak za něj hezky Ježíškovi poděkujte a než dostanete další, pěkně si ho, třeba i beze slova, prohlížejte. Ten kdo vám jej dal, to moc dobře vidí, i kdyby byl k vám zády. Prosím vás, nezapomeňte na to, že největší surovost je dárek vůbec nerozbalit a položit ho stranou.
Může vás ovšem potkat i to, že klobouk, který dostanete, si nasadíte na hlavu a on se vám zastaví pod nosem. Prostě bude o pět čísel větší. To se může stát. Ale nesmí se stát, že vyhrknete jako nějaký Vincek z pazderny: „Jé, vždyť je mi velkej.“ Naučte se být taktní. Naučte se říct například: „Pódivejte se, von je mi div ne akorát.“ Významově je totéž, ale snáší se to o mnoho líp.
Tohle všechno jsem vám chtěl říct ještě ve chvíli, kdy už se toho moc zachránit nedá, ale jestli jste dobře poslouchali, mohl bych vás uchránit od toho nejhoršího. Nemluvě o tom, že teď víte, co učit na Štědrý večer své děti. A pak, já si tím čistím svědomí vůči všem, kdo mi kdy něco dali, a já to neuměl přijímat. Ať mi o těchto svátcích lásky odpustí, že to umím až dneska, kdy už na ty dárky skoro nevidím.
Přeji vám, aby vaší snahu uměli vaši blízcí ocenit a aby vaše Vánoce byly klidné, pohádkové a abyste byli s těmi, které máte rádi. V roce následujícím se mějte o koho opřít, komu se svěřit a dívejte se nejen očima, ale i srdcem.

František Nepil

Čti celý článek
lostakova
13. pro 2017
#tip_na_darek
Znáte nadaci Dobrý anděl? Nebo jste dokonce samy Dobrým andělem?
Darujte Dobré andělství https://www.dobryandel.cz/daruj-andelstvi/
Zobraz celou zprávu
lostakova
18. kvě 2017 Čtené 370x

Na základě podezření na podvod uživatelkou @petik82 jsem shromáždila všechny dostupné informace z naší stránky. Pokud s ní máte nedořešený obchod i vy, přidejte prosím komentář pod tento článek. Je šance na podání hromadného trestního oznámení.

Obchody (nicky), které evidujeme jako nevyřešené:

 • @kosnad 520.-
 • @bartoskovaaa 675.-
 • @miramar18 900.-
 • @petapal 419.-
 • @monikarozacka 480.-
 • @lord0303 520.-
 • @ragott 375.-
 • @pavlafirtova 600.-
 • @11sofinka 480.-
 • @emkvetinka 140.-
 • @timonek 140.-
 • @rozmar 190.-
 • @stelsam 520.-
 • @sladurana 160.-
 • @jarmela 160.-
 • @kazaplet 360.-

Celkem: 6639.-

Číslo účtu, které používala:

 • 107-3002810297/0100

Na závěr pár rad pro bezpečné obchodování:

 • Pročti si hodnocení prodávajícího (kupujícího).

Pokud žádná hodnocení nemá, obzvlášť si rozmyslete, jestli dotyčnému pošlete předem své peníze.

 • Žádej více fotek.

Lépe tak uvidíš případné vady zboží a budeš mít větší jistotu, že nabízené zboží opravdu má a nejedná se o fotku staženou z internetu.

 • Snaž se domluvit osobní předání.

Pokud dotyčný nabízí fiktivní zboží, osobnímu předání se bude snažit vyhnout.

Tento článek byl uveřejněný s cílem informovat poškozené a ochránit uživatele před případnými dalšími podvody. Z tohoto důvodu jsou v článku použity údaje o podezřelé, které jsme získali z obchodů na stránce Modrykonik.cz.

Katka

admin bazaru

#bazar

Čti celý článek
lostakova
17. kvě 2017 Čtené 139x

O tom, jak předejít nepříjemnostem v bazaru, už jsem psala. Nyní napíšu něco o tom, co dělat, pokud jste byly v bazaru podvedeny.

Podvodu v bazaru obvykle předchází klasický scénář: 

Podvodník se zaregistruje na stránku, vloží inzerát (někdy jen jeden, jindy o něco víc či třeba několik desítek) s lákavou fotkou (nejčastěji staženou z internetu) za super cenu. Nemá žádné hodnocení, nic o něm nevíte a přesto jste při vidině skvělého úlovku ochotné mu poslat své peníze. 

Výjimečně se podvodníkem stane i nějakou dobu registrovaná uživatelka, se kterou doposud nebyly problémy, která prostě zkusí, jestli by si takto mohla přivydělat. Ta obvykle stejné zboží prodá více zájemkyním najednou.

Co můžete dělat?

Pokud jste odeslaly peníze a zboží přesto nepřišlo, v první řadě zkuste tento postup

Pokud se jedná o podvod, jděte na policii. S sebou potřebujete pouze vytisknutou komunikaci s prodávající a doklad o zaplacení. 

Policie musí vyšetřit jakoukoli událost, kterou nahlásíte. Pokud je škoda do 5.000.-, jedná se o přestupek. Pokud je škoda vyšší než 5.000.-, jedná se o trestný čin.

Škoda se sčítá, takže pokud byl podveden ještě někdo další, policie případy sloučí.

K vyhledání pachatele jim stačí např. číslo bankovního účtu, takže nepotřebujete znát ani (skutečné) jméno podvodníka nebo kontaktní údaje. Výhodou je, pokud víte, že stejný případ už někdo nahlásil, znát číslo jednací a služebnu, kde k nahlášení došlo.

Někdy máte pocit, že chodit na policii je zbytečné. Není. Pokud se vám nevrátí vaše peníze, minimálně pomůžete, aby nebyli okradeni další. 

Hodně štěstí!

Katka

admin bazaru

#bazar

Čti celý článek
lostakova
4. kvě 2017 Čtené 470x vybrali jsme

Vyžádali jste si pokračování článku o bezpečném obchodování, tak tady ho máte :wink:

Co je nejdůležitější?

Nikdy neodesílejte zboží předtím, než obdržíte peníze! Nestačí slib zájemce, že peníze odešle, až... Nestačí prohlášení, že už částku posílá. Nestačí potvrzení o tom, že peníze byly odeslány. (Věděli jste, že každá transakce se dá i po odeslání stornovat?) Potvrzení se dají zfalšovat.

Počkejte, až budete mít peníze u sebe a teprve poté odešlete zboží, jinak se smiřte s myšlenkou, že nejenže zboží nejspíš někomu dáte zadarmo, ale navíc zaplatíte poštovné.

Pokud chcete posílat zboží na dobírku, nechte si raději předem zaplatit doběrečné, ať nepřijdete o poštovné v případě, že si zájemce zboží nepřevezme.

Než budete posílat zboží do zahraničí, prosím, vyhledejte si pro jistotu na internetu informace na téma Nigerijský podvod. Tomuto tématu se věnuje i diskuze na beremese.cz.

Co je nejbezpečnější?

Než stvrdíte obchod, pročtete si Hodnocení kupujícího, abyste věděli, s kým jednáte.

Nejlepší je obchodovat "z ruky do ruky". Zájemce si zboží může hned na místě prohlédnout (předejdete tím případné reklamaci zboží), neplatíte poštovné a peníze dostanete ihned na místě.

Vědeli jste, že v bazaru můžete vyhledávat podle Lokality? Jednoduše tak najdete pohromadě inzeráty prodávajících ve vašem okolí a můžete se tak vyhnout posílání peněz před předáním zboží.

Jak předejít nedorozuměním?

To je jednoduché, stačí dodržovat pravidla bazaru :wink: Tedy zboží popisovat objektivně a pravdivě, upozornit na všechny vady, zboží detailně nafotit, uvést jasnou cenu.

Pokud zboží nebude odpovídat popisu uvedenému ve vašem inzerátu, kupující má právo zboží reklamovat. Vy jste povinni zboží přijmout zpět, vrátit peníze a navíc nést náklady za poštovné ke kupujícímu a zpátky k vám. Tím se vám obchod může nepěkně prodražit.

Doporučuji tedy, zamyslete se před zadáním inzerátu, jestli i kupujícímu bude věc připadat " v top stavu" a jestli není lepší zmínit se o tom rozpáraném švu, který jste zahlédli. Jednoslovný popis více rozveďte.

Další věc, kterou chci zmínit, je skladování prodávaných věcí, než dojde k prodeji.

Někdy trvá delší dobu, než získáte zájemce o své zboží a proto doporučuji mít věci uložené tak, aby i po této době zboží odpovídalo popisu a fotografiím v inzerátu. Pozor tedy na uchovávání ve sklepě, na půdě nebo na chalupě. Raději zboží před odesláním znovu zkontrolujte a pro jistotu zájemce o podmínkách skladování informujte.

Mějte vyplněné své Podmínky prodeje. Můžete zde uvést veškeré náležitosti spojené s vaším bazarem, např. jak dlouho rezervujete zboží nebo že odjíždíte na dovolenou a budete tak bez internetového spojení.

Jak postupovat v případě nedorozumění?

Nejdůležitější je se s kupujícím dohodnout. Možností je spoustu - můžete vrátit část peněz, můžete zboží přijmout zpět apod. 

Pokud bude třeba, sepište Oficiální žádost o vyřešení problému v obchodě podle návodu.

Přeji bezproblémové obchodování :slight_smile: 

Katka

admin bazaru

#bazar

Čti celý článek
lostakova
16. bře 2017 Čtené 1527x vybrali jsme

Na co se zaměřit při nákupech v Bazaru?

Zboží, které kupujeme přes internet nevidíme, nemůžeme si ho prohlédnout, osahat. Musíme se spolehnout výhradně na popis prodávajícího v inzerátu a na fotky, které přidá. Je tedy i naší zodpovědností ověřit si doplňujícími otázkami, v jakém stavu je zboží, abychom předešli případným nedorozuměním. Opravdu nestačí napsat "Mám zájem" a odeslat peníze. 

V bazaru se nepoužívá jednotná terminologie a to, co je pro jednoho jen párkrát nošené, druhý může vnímat zcela jinak.

Jak tedy zboží inzerovat?

Zboží popisujte objektivně. Pro zájemce je určitě přínosnější, když detailně vypíšete případné chyby, než když napíšete, že věc je nááádherná nebo frajerská. Vady je nejlepší vyfotit v detailu a hlavně informovat o nich zájemce. Nestačí jen snížit cenu a spoléhat se na to, že zájemce pochopí, že za nízkou cenu nemůže počítat se zbožím v top stavu.

Přidávejte jen vámi vyfocené fotky, které ukazují aktuální stav zboží. Reklamní fotky stažené z internetu jsou v tomto směru bezcenné.

Přečetli jste si hodnocení prodávajícího?

Že nepřečetli? Vážně chcete dát své peníze někomu zcela cizímu, o kom nic nevíte? Hodnocení prozradí mnohé o spolehlivosti prodávajícího. Pokud s ním byly problémy v minulosti, dají se předpokládat i do budoucnosti. 

Pokud prodávající nemá žádná hodnocení, na stránku se právě zaregistroval a nabízí zboží za výrazně nižší cenu, než je běžné, měli byste okamžitě zbystřit. Zavání to totiž podvodem a ne skvělým kupem.

Jak minimalizovat riziko?

Už se chystáte zboží koupit, ale přece jen byste chtěli mít jistotu, že jste udělali všechno proto, abyste se nespálili? Co proto můžete udělat:

 • Vyžádejte si více fotek - budete mít jistotu, že víte, co si kupujete a zároveň si ověříte, že prodávající u sebe opravdu má zboží.
 • Můžete si fotky z inzerátu zkusit vyhledat na internetu - dá se tak odhalit krádež cizích fotografií.
 • Domluvte si osobní předání - podvodník se s vámi nebude chtít osobně setkat a bude setkání oddalovat nebo s vámi přestane úplně komunikovat. (Pozor, vyskytly se i případy, kdy podvodnice do inzerátu napsala, že trvá na osobním předání kočárku a záměrně uvedla jako místo svého bydliště vzdálené místo, aby jí důvěřivé kupující maminky samy nabídly, ať zboží pošle poštou.)
 • Pokud osobní předání není možné, nechejte si zboží zaslat na dobírku. (Při argumentu prodávajícího, že na dobírku po špatných zkušenostech nezasílá, můžete navrhnout, že poštovné uhradíte vy předem, což je pořád bezpečnější, než poslat bez jakékoli záruky mnohonásobně vyšší částku cizímu člověku na jeho účet.)
 • Zkuste si vyhledat nick prodávající ve skupině Podvodnice a nespolehlivé maminky.
 • Pozor, Ověřený telefon není zárukou důvěryhodnosti prodávajícího! Ověřený telefon musí mít každý nový uživatel Modrého koníka. Nákup od prodejce s Ověřeným telefonem ale není nijak bezpečnější.

Mám problém s obchodem v bazaru

Co dělat, když máte přece jen problém s obchodem? Přečtěte si návod.

Další články o bazaru:

Jak bezpečně prodávat v bazaru

Recept na úspěšný inzerát

#bazar

Čti celý článek
lostakova
16. únor 2017 Čtené 438x

Na základě podezření na podvod uživatelkou @verusik270 jsem shromáždila všechny dostupné informace z naší stránky. Pokud s ní máte nedořešený obchod i vy, přidejte prosím komentář pod tento článek. Je šance na podání hromadného trestního oznámení.

Obchody (nicky), které evidujeme jako nevyřešené:

 • @martik444 350.-
 • @petravy 359.-
 • @jaskrob 479.-
 • @herkules6969 659.-
 • @apetinka 729.-
 • @elvira6 2310.-

Číslo účtu, které používala:

 • 115-4041820257/0100

Jestliže máte nevyřešený obchod s @verusik270, přidejte prosím komentář pod tento článek se sumou, kolik je vaše ztráta. 

Pokud budete mít v budoucnu problém s obchodem v bazaru, je tu skupina, kde nám o tom můžete dát vědět.

Na závěr pár rad pro bezpečné obchodování:

 • Pročti si hodnocení prodávajícího (kupujícího).

Pokud žádná hodnocení nemá, obzvlášť si rozmyslete, jestli dotyčnému pošlete předem své peníze.

 • Žádej více fotek.

Lépe tak uvidíš případné vady zboží a budeš mít větší jistotu, že nabízené zboží opravdu má a nejedná se o fotku staženou z internetu.

 • Snaž se domluvit osobní předání.

Pokud dotyčný nabízí fiktivní zboží, osobnímu předání se bude snažit vyhnout.

Tento článek byl uveřejněný s cílem informovat poškozené a ochránit uživatele před případnými dalšími podvody. Z tohoto důvodu jsou v článku použity údaje o podezřelé, které jsme získali z obchodů na stránce Modrykonik.cz.

Katka

admin bazaru

#bazar

Čti celý článek
lostakova
29. led 2017 Čtené 337x

Na základě podezření na podvod uživatelkou @lucijelen jsem shromáždila všechny dostupné informace z naší stránky. Pokud s ní máte nedořešený obchod i vy, přidejte prosím komentář pod tento článek. Je šance na podání hromadného trestního oznámení.

Obchody (nicky), které evidujeme jako nevyřešené:

 • @1tralala
 • @mlecko
 • @misalea
 • @fikus12
 • @sladurana
 • @bublinkaandrejka
 • @katu87
 • @hanik83
 • @lucik126
 • @alenka1976

Číslo účtu, které používala:

 • 1020249561/6100

Jestliže máte nevyřešený obchod s @lucijelen, přidejte prosím komentář pod tento článek se sumou, kolik je vaše ztráta.

Pokud budete mít v budoucnu problém s obchodem v bazaru, je tu skupina, kde nám o tom můžete dát vědět.

Na závěr pár rad pro bezpečné obchodování:

 • Pročti si hodnocení prodávajícího (kupujícího).

Pokud žádná hodnocení nemá, obzvlášť si rozmyslete, jestli dotyčnému pošlete předem své peníze.

 • Žádej více fotek.

Lépe tak uvidíš případné vady zboží a budeš mít větší jistotu, že nabízené zboží opravdu má a nejedná se o fotku staženou z internetu.

 • Snaž se domluvit osobní předání.

Pokud dotyčný nabízí fiktivní zboží, osobnímu předání se bude snažit vyhnout.

Tento článek byl uveřejněný s cílem informovat poškozené a ochránit uživatele před případnými dalšími podvody. Z tohoto důvodu jsou v článku použity údaje o podezřelé, které jsme získali z obchodů na stránce Modrykonik.cz.

Katka

admin bazaru

#bazar

Čti celý článek
lostakova
12. zář 2016 Čtené 393x vybrali jsme

Jak správně inzerovat handmade výrobky v bazaru:

Kde prodávat

Prodej vlastní tvorby je povolený jen v bazaru.

Vlastní výroba / Nové zboží / Použité zboží?

Do které části bazaru handmade zboží vložit:

 • Vlastní výroba = libovolná nová věc, kterou jsi sama vytvořila a která se dá odevzdat či poslat v balíčku (t.j. tebou uháčkované, upletené nebo jinak ručně vyrobené hotové výrobky). Jde jen o věci nové, nepoužívané.
 • Nové zboží = nepoužitá, nová, ručně vyrobená věc, kterou jsi sama nevyrobila (např. jsi ji dostala, koupila...).
 • Použité zboží = používaná, nošená ručně vyrobená věc.

Jakou značku zboží vybrat:

Vyber vždy značku Handmade (najdeš pod písmenem H nebo na konci seznamu značek).

Děkujeme, že správně zařazuješ svoje inzeráty.

 • Nezavádíš kupující.
 • Přispěješ k pořádku v bazaru.
 • Zvýšíš si tím šanci na prodej.

 #bazar

Čti celý článek
lostakova
20. črc 2016 Čtené 1606x vybrali jsme

Jak co nejlépe sestavit inzerát s Použitým zbožím?

Začni tím, že si přečteš Pravidla bazaru.

Pojďme se podívat na jednotlivé body, kterými procházíme při zadávání inzerátu do bazaru:

1. Přidej fotky

Pokyn vcelku jasný, ale není fotka jako fotka :wink:

Nejlépe uděláš, pokud vyfotíš zboží na postavě. Samozřejmostí by mělo být fotit za denního světla a v takové kvalitě, aby bylo zboží co nejlépe vidět. Vyfoť veškeré vady, předejdeš tak případným nedorozuměním.

Jestliže máš zboží ve více kusech, vyfoť každý kus nabízeného zboží. Nejlépe ze všech stran.

Nepřidávej reklamní obrázky stažené z internetu - nemají absolutně žádnou výpovědní hodnotu, jak vypadá aktuální stav prodávané věci a to je přesně to, o co při prodeji z druhé ruky běží. Na fotkách má být vidět zboží v takovém stavu, ve kterém se prodává, takže to, jak vypadala věc při koupi, zájemci opět nic nesdělí. 

2. Název inzerátu

Název inzerátu by měl obsahovat stručné pojmenování prodávané věci, aby bazar zůstal co nejpřehlednější a snadno se v něm vyhledávalo.

Všechny informace o stavu věci patří až do textu inzerátu, tam se můžeš bohatě rozepsat :wink: 

Pokud chceš zboží zájemci rezervovat, není třeba o tom psát do názvu. Stačí inzerát pozastavit a ten se přestane zobrazovat. Uvidí ho jen tvoji zájemci.

3. Zadej parametry - všechny

Výběr kategorie je kolikrát pro mnohé z vás pěkný oříšek :wink: Jsou případy, kdy se zboží hodí do více jak jedné kategorie. Co s tím? Vyber jednu, tu nejvhodnější, ve které si myslíš, že se ti věc nejlépe prodá. Nikdy nezadávej jednu věc do více inzerátů v rámci jedné kategorie, inzerát by ti byl smazán jako duplicitní.

Pokud nenajdeš vhodnou kategorii, kam věc vložit, pak do našeho bazaru s největší pravděpodobností nepatří. Snažíme se zachovat kontext Modrého koníka, proto zde nechceme prodávat třeba auta, byty, stavební materiál...

Všimni si, že jsme se ti výběr pokusili ulehčit rozdělením bazaru na část pro děti a část pro dospělé. 

Každá kategorie obsahuje další podkategorie a při zadávání je třeba prokličkovat všemi parametry. 

 • Věnuj pozornost správnému zařazení Použité zboží / Vlastní výroba / Nové zboží
 • Velikost - nabízíš-li oblečení označené lomenou velikostí (např. 62/68), doporučuji zadat tu menší z nich. Nikdy nevkládej takový inzerát do obou velikostí.
 • Značka - značku zadej jen v případě, že se opravdu jedná o originál.  Neoriginální zboží označuj stejně jako značky, které nenajdeš v seznamu na výběr, tedy jako Jiná značka (je až na konci seznamu). Pokud je věc ručně vyrobená (pletená, háčkovaná atp.), zvol značku Handmade. 
 • Barva - pokud se tebou prodávaná věc skládá z více než jedné barvy, vyber tu, která zboží lépe vystihuje. Šíleně vícebarevnou vybírej tehdy, kdy se jedna barva opravdu vybrat nedá, ale počítej s tím, že šíleně vícebarevnou bude cíleně hledat jen málokdo :wink: Pokud tedy nabízíš třeba červené tričko s modrými puntíky a žlutým obrázkem, doporučuji zadat červenou barvu.

4. Popis

Tady je prostor pro to se rozepsat o stavu zboží. (Popis zboží nepatří na fotku, vyhledávač slova napsaná na fotografii nenajde.)

Vypiš veškeré vady. Zájemce se při výběru spoléhá hlavně na tvůj popis a fotky a přestože máš pocit, že stav zboží je dobře vidět na fotce, je vždy lepší popsat ho, aby bylo jasno. 

Někdy se stane, že pro samé kopírování rozsáhlých funkcí ze stránek výrobce nebo pro výčet, jakým dalším způsobem se dá věc použít, zapomenete uvést stav zboží. Stav je přitom při prodeji z druhé ruky pro zájemce klíčovým sdělením. 

5. Cena

Zde uveď cenu celkem za všechny inzerované věci. (Nikoli za nejlevnější položku nebo cenu za kus.) Pokud jsi přístupná prodat věci i zvlášť, rozepiš cenu za jednotlivé kusy do textu inzerátu.

Proč nemůžeš uvést cenu za kus? Pokud název inzerátu hlásí, že prodáváš třeba 4x body, na hlavní fotce inzerátu jsou vidět čtyři body, je logické a fér, že cena, která je uvedená, je právě za 4x body :wink: 

Jestli chceš věc darovat, zadej nulu. 

Cena dohodou do našeho bazaru nepatří, zvol konkrétní částku, kterou chceš za své zboží dostat.

Výměna ani poptávka do bazaru nepatří. Je to proto, aby bylo obchodování v bazaru co nejefektivnější a nejjednodušší.

Podmínky prodeje

Toto je prostor, kde můžeš uvést informace o poštovném, jak dlouho rezervuješ zboží, kdy chodíš na poštu s balíčky, že odjíždíš na dovolenou a proto nebudeš týden reagovat na zprávy apod. Můžeš zde informovat o slevách, akcích či výprodejích ve tvém bazaru.

Co dalšího můžeš udělat pro úspěšný prodej?

Každých sedm dní můžeš svůj inzerát zaktualizovat a tím ho posunout, aby byl vidět mezi prvními.

Se službou PLUS budou všechny tvé inzeráty na prvních místech v bazaru neustále. 

Další články na téma #bazar

Jak bezpečně nakupovat v bazaru

Jak bezpečně prodávat v bazaru

Úspěšný prodej přeje

Katka

admin bazaru

Čti celý článek
lostakova
30. kvě 2016 Čtené 939x vybrali jsme

Víte, že:

 • Bazar se dělí na Použité zboží, Nové zboží a Vlastní výrobu.
 • Kategorie v bazaru jsou rozděleny na dvě části: Pro děti a Pro dospělé.
 • Můžeš si prohlížet inzeráty: Všechny inzeráty, Od mých oblíbených a Moje skupiny.
 • Pořadí inzerátů si volíš sama. Vybereš si, jestli chceš inzeráty seřadit podle ceny, data přidání nebo data poslední aktualizace.
 • Některé kategorie lze rozbalit a dále vybírat (např. kategorie Péče o děti, Těhotenství a kojení nebo Dvojčata).
 • Horní řádek v bazaru slouží pro lepší vyhledávání. Heslo, které zadáš bude vyhledávač hledat nejen v nadpisech, ale i v textech inzerátů.
 • Inzeráty můžeš filtrovat také podle Lokality, Velikosti, Stylu, Klíčové barvy nebo Ceny. Abys u svých inzerátů v bazaru měla vyplněnou lokalitu, musíš si vyplnit ve svém Blogu místo svého bydliště.
 • Zajímavé inzeráty si můžeš jednoduše kliknutím na hvězdičku uložit do svého Wishlistu. Kliknutím na hvězdičku pak inzerát ze svých oblíbených také odebereš.
 • Záložka Prodejci slouží k vyhledávání podle nicku prodávajících. Zde také uvidíš prodejce, které sis označila To se mi líbí.

Chceš o bazaru vědět ještě více?

Přečti si Jak funguje bazar nebo článek Recept na úspěšný inzerát.

#bazar

Čti celý článek
lostakova
11. bře 2016
Hledam kocarek pro panenku pro malou k 2. narozeninam. Nejvic se mi na obrazku zamlouva Britax Smile 3v1. Doporucite mi ho? Nebo jiny?
Zobraz celou zprávu
lostakova
24. únor 2016
Dobrou :wink:
Zobraz celou zprávu
lostakova
12. únor 2016
Zobraz celou zprávu
lostakova
31. led 2016
Pohodovy vikend vsem :wink:
Zobraz celou zprávu
lostakova
5. lis 2015
V posledni dobe se mnozi v bazaru pripady, kdy prodavajici neodeslal zbozi, ktere jste mu zaplatily. Sepsala jsem proto clanek o tom, jak takovym situacim predchazet https://www.modrykonik.cz/blog/lostakova/articl...
Zobraz celou zprávu
lostakova
3. lis 2015
Srdicko pro prvnich pet, kdo vlozi odkaz na spravnou kategorii a podkategorii v bazaru, kam patri povleceni do postele/postylky :wink:
Zobraz celou zprávu
lostakova
29. říj 2015
Po obede si vzala moje mama Terku ven. Tak jsme hned s manzelem vyuzili situace a udelali si krasny odpoledne :wink: Znate to... Ja to zalomila v posteli, manzel na gauci :grinning:
Zobraz celou zprávu
lostakova
26. říj 2015
Skupina Pomahame v bazaru bude zrusena a funkci oficialni skupiny, kam muzete hlasit podezreni, podvody nebo zadat rady, prevezme skupina Podvodnice a nespolehlive maminky https://www.modrykonik.cz/group/4811/detail/ , kam take presuneme oficialni cernou listinu. Diky za pochopeni.
Zobraz celou zprávu
Strana
z 2
Předchozí Strana
z 2
Další