Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Dnes je hlavní úklidový den Ukliďme Česko https://www.uklidmecesko.cz/about/zakladniInfor... Zapojíte se?

  lostakova
  12. led 2021    Čtené 997x

  Staň se moderátorkou bazaru

  Ahoj 🙂 

  V bazaru nám přibývá hodně inzerátů, přibývají nové kategorie a proto hledám nové moderátorky bazaru, které by v bazaru chtěly pomáhat.

  Pokud ráda v bazaru nakupuješ/prodáváš a záleží ti na tom, aby byl náš bazar kvalitnější a bezpečnější, přidej se k nám. 

  Všechno důležité se dozvíš ode mě a v naší skupině, kde si navzájem radíme a pomáháme.

  Každá moderátorka má svou kategorii, které se podle vlastních možností věnuje. Větší kategorie mají více moderátorek, které mají dohodnutý systém spolupráce.

  Další články o bazaru Modrého koníka:

  Pokud chceš být jednou z nás, dej mi vědět 😉 

  Pokud pomoci nemůžeš, článek alespoň sdílej, ať se dostane i k ostatním. Díky předem!

  Přeji pěkný den

  Katka

  admin bazaru

  Lékař s lidským přístupem https://www.respekt.cz/rozhovor/kdyz-male-dite-... Bravo!

  A já se dnes překonám a jdu tu žravou zaspat 😉

  Jak velkou trampolínu pro tři děti? Najdu k tomu rady někde na netu?

  Už jste zaregistrovali iniciativu Sestra v záloze? Zrovna jsem to zahlédla tady https://www.modrykonik.cz/korona-aktuality/tato... Vypadá to na fajn věc, tak sdílím dál.

  lostakova
  8. dub 2020    Čtené 974x

  Podpoř lokální obchodování

  Také jsi omezila nákupy, protože nechceš chodit na poštu? Vyběhneš jen do potravin a honem domů, přestože už přišel čas pořídit sezónní oblečení, obuv? 

  Zkus si v bazaru vyfiltrovat inzeráty podle parametru Lokalita. Zobrazí se ti inzeráty jen od prodejců, kteří se nachází ve tvém okolí a odpadá tak návštěva pošty. Často je prodávající po domluvě ochotný vybrané zboží i dovézt. Musíme si pomáhat ❤

  Jak na to?

  V nabídce si zvol možnost filtrování inzerátů podle Lokality. 

  Funguje i textové vyhledávání. Nejjednodušší je vybrat si z nabídky město, ve kterém chceš nakoupit. Můžeš si naklikat i víc měst, např. z blízkého okolí, kam bys byla ochotná se ještě dopravit.

  Jako prodejce si zkontroluj, jestli máš ve svém profilu nastavenou skutečně svou lokalitu, město. Správným údajem můžeš získat nové kupující právě z lokálních zájemců, kteří upřednostňují osobní odběr zboží. 

  Jak na to?

  Ve svém profilu si vyber možnost Nastavení.

  Zvol svoje bydliště, kde by kupující mohl koupit tvé zboží.

  Při lokálním nakupování máš zboží rychle doma, nemusíš převádět platbu, ztrácet čas balením zboží a ušetříš i na poštovném. 

  Jak nyní nakupuješ ty? Nakupuješ lokálně? Jen ve své obci nebo si pro zboží klidně zajedeš i po svém okrese? 

  Prosím o tip na dárek pro kluka 13 let. Cena do 500.- Ne knihy. Díky předem 🙂

  Když se nám blíží ty Vánoce 😉

  Pobavilo mě 🙂

  DADA plenky
  Jaký je prosím rozdíl mezi zelenými a fialovými Dada plenkami?

  Pozvánka na fb událost https://www.facebook.com/events/461448254707527...
  "Chodit pěšky je normální. Proč tedy organizujeme výzvu k něčemu tak normálnímu, jako je chodit pěšky? Protože dovážení dětí do školy se stalo zvykem dnešních rodičů. Udělejte si z ranních procházek rituál. Někdy si třeba za celý den nepopovídáte tak jako ráno, když jdete ruku v ruce do školy..."

  Taky třídíte odpad? Nejčastější chyby při třídění https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/trideni-o...

  Má prosím někdo zkušenost, která pojišťovna sjedná krátkodobé cestovní pojištění ve 27.tt těhotenství?

  Teprve před nedávnem jsem objevila Rádio Junior http://www.radiojunior.cz/ Kdo ještě neznáte, doporučuju všema deseti! #tip

  Zálesáci

  (5 fotek)

  Je neděle večer 23:39. Chystáte se už spát, když si uvědomíte, že jste neodcvičili pravidelnou denní dávku planku, co jste si naordinovali. Co uděláte?

  Terezka už asi týden jezdí na kole bez pomocných koleček, tak jsme se rozhodli vyjet s ní za hranici naší ulice a vyrazili na první rodinný "výlet" po okolí. Všechno šlo perfektně - manžel spadl z kola, já píchla, Matěj chtěl dolů ze sedačky a Terezka toho měla po dvou kilometrech dost. Prostě paráda, myslím, že brzy vyrazíme znova 😀

  Už několik dní se doma chvěju zimou, stále přikládám do krbu, lítám pro dřevo. Dnes jsem po dlouhé době od rána doma, tak jsem zaregistrovala, že se neseplo podlahové topení. Říkám si, že jak se ochladilo, je asi potřeba přidat teplotu. Nějak se mi to ale nezdálo, tak jsem zkoumala, jestli funguje kotel, znovu jsem koukala na nastavení topení a hele - topení bylo vypnuté. Ti malí raraši vypnuli topení 😀

  Co Koník spojil, člověk nerozlučuj 😀 aneb #kamoskyzkonika
  @berenika39

  Terezka by k Vánocům chtěla "kuřátko". Nevíte, co by tím mohla myslet? Nejspíš zahlédla něco takového v reklamě. Já hádám, že jde o nějakého plyšáka, co se vylíhne z vejce. Poradíte prosím, o co by mohlo jít?

  Co používáte na odsátí rýmy u dětí, co se bojí odsávačky na vysavač? Odsávačku, kde se odsává pusou? Funguje to?
  Syn má 1,5 roku a odsávání neměl nikdy rád. Teď z toho má už ale takovou hrůzu, že to prostě nejde. Smrkat ještě neumí.

  Sdílím a podporuji boj proti porodnickému násilí https://www.darujme.cz/vyzva/1200623

  lostakova
  21. pro 2017    Čtené 930x

  Jak rozbalovat vánoční dárky

  Tak vidíte, máme zase Vánoce, jako když je člověk vymaluje. A hlavně jsme moudřejší a chytřejší. Už víme, jak to uděláme na přes rok. Víme, že na přes rok většinu dárků seženeme mnohem dříve. Ano, tak se to má dělat. Kupovat dárky v září a říjnu, když má člověk po dovolené spoustu peněz. Musíte mít ovšem na paměti, že dávat dárky a položit je pod stromeček, to není všechno. Toho druhého totiž nejčastěji připravujete o radost tím, jak dárky od něho neumíte přijímat. Přijmout dárek, to je podobné umění jako balet nebo rozhoupání zvonů a podobný obřad jako přijímání do šlechtického stavu, uzavření manželství nebo otvírání studánek. Vždyť si uvědomte, že někdo na vás myslel, že si lámal hlavu, co by vám udělalo potěšení. Že si odtrhl od úst a že je celý nesvůj, jestli vám ten dárek udělá aspoň takovou radost, jakou jemu dělal starost.
  Především si musíte Štědrý večer zorganizovat tak, že vyzvedáváním dárků zpod stromečku někoho pověříte. Když vám stojí stromeček na podlaze, pověřte tím někoho, kdo je jako proutek a komu to shýbání, dřepy a vstávání nedělá problém. Pokud máte stromeček na stole, může tuto funkci zastávat i někdo, kdo nemůže nic dopnout. No a taky musíte mít někoho, kdo se umí po štědrovečerní večeři nepozorovaně vytratit a udělat „cililink“ v předsíni nebo v pokoji. Musí to být ten, kdo má nejvyjevenější tvář nebo kdo umí hodně užasle strčit hlavu do dveří a říci: „Víte, že tady byl Ježíšek?“ Na to vy musíte stejně užasle zakroutit hlavou a odpovědět: „Opravdu?“ nebo „No ne?!“ či cokoliv jiného, vhodného. Ale vhodného, je přece svatý den, tak žádné klení nebo něco takového.
  No a pak se odeberete ke stromečku k tomu nadílení. Až dostanete dárek, nezačínejte ho honem honem jako by bylo samozřejmé, že máte dostat vlastně všechno, co je pod stromečkem. Nejdříve se zeptejte: „Cože? Tohle je pro mne?“, pak si přečtěte jmenovku a řekněte: „Vidíte, že to není pro mne.“ A když vám budou říkat: „je, je, je.“, přečtěte si ji ještě jednou a opravte se: „Ba jo, je to pro mne.“ Mějte totiž na paměti, že předehra ku spatření dárku je více vzrušující než jeho vlastní prohlížení. I když je tedy jasné, že dárek je opravdu váš, nesmíte se na něj vrhnout jako nedočkavý hafan na hozený kousek klobásy. Kruťte nad ním ještě chvilku hlavou se slovy: „ To jsem teda blázen. Co to může být?“ Ani nadále však nepospíchejte, mašličku rozvazujte pomalu a stočte si jí do klubíčka s tím, že tak pěknou stužku si musíte schovat na příští Vánoce. Přesně totéž, ale ještě pomaleji, to pak uděláte s papírem, ve kterém je dárek zabalen. A teprve pak přijde chvíle, na kterou čeká dychtivěji dárce než obdarovaný. Otevřete krabičku a vyjmete dárek. Nezapomeňte, že tento okamžik je úplně nejdůležitější. Nechoďte mi tedy na oči, jestli řeknete jenom: „Aha, voda po holení.“ Nebo: „Aha, násada na kosu.“ Či: „Aha, klobouk.“ Naučte se nejdříve nevěřícně vydechnout. „Neee.“ A po třech vteřinách rozsvítit oči a dodat třeba: „Voda po holení, jak víte, že jí tak potřebuju?!“ Potom si dárek prohlížejte ze všech stran, nechte si ukázat, jak se rozšroubuje klobouček, aby tekla, několikrát se pocmrndejte a několikrát dárek pochvalte. Pak za něj hezky Ježíškovi poděkujte a než dostanete další, pěkně si ho, třeba i beze slova, prohlížejte. Ten kdo vám jej dal, to moc dobře vidí, i kdyby byl k vám zády. Prosím vás, nezapomeňte na to, že největší surovost je dárek vůbec nerozbalit a položit ho stranou.
  Může vás ovšem potkat i to, že klobouk, který dostanete, si nasadíte na hlavu a on se vám zastaví pod nosem. Prostě bude o pět čísel větší. To se může stát. Ale nesmí se stát, že vyhrknete jako nějaký Vincek z pazderny: „Jé, vždyť je mi velkej.“ Naučte se být taktní. Naučte se říct například: „Pódivejte se, von je mi div ne akorát.“ Významově je totéž, ale snáší se to o mnoho líp.
  Tohle všechno jsem vám chtěl říct ještě ve chvíli, kdy už se toho moc zachránit nedá, ale jestli jste dobře poslouchali, mohl bych vás uchránit od toho nejhoršího. Nemluvě o tom, že teď víte, co učit na Štědrý večer své děti. A pak, já si tím čistím svědomí vůči všem, kdo mi kdy něco dali, a já to neuměl přijímat. Ať mi o těchto svátcích lásky odpustí, že to umím až dneska, kdy už na ty dárky skoro nevidím.
  Přeji vám, aby vaší snahu uměli vaši blízcí ocenit a aby vaše Vánoce byly klidné, pohádkové a abyste byli s těmi, které máte rádi. V roce následujícím se mějte o koho opřít, komu se svěřit a dívejte se nejen očima, ale i srdcem.

  František Nepil

  #tip_na_darek
  Znáte nadaci Dobrý anděl? Nebo jste dokonce samy Dobrým andělem?
  Darujte Dobré andělství https://www.dobryandel.cz/daruj-andelstvi/