prosím prosím, poraďte. Já nemám vůbec fantazii... Chci dceři upéct nějaký vhodný dort k prvním narozeninám. Původní záměr byl piškot se zakysanou smetanou a ovocem. Ale pravděpodobně má alergii na laktózu, takže zakysaná smetana nedopadne. Jaký jiný "krém" by k tomu šel udělat? Díky🙂
tak udělejte jablečné želé - pudink s přesnídávkou a prokládat piškoty (může být i z jiného ovoce)
@berenika39 jo, tohle mám v záloze, pokud mě nic jiného nenapadne. Já osobně totiž puding nerada, takže se mi do něj nechce, ale tak je to dort hlavně pro dceru, žj, já ho jíst nemusím😀 Ale radši bych vymyslela něco co si dám i já😀
@zanri
@berenika39
@zanri ale díky🙂
Da se take koupit zakysana smetana bez laktozy
@bachovy_esence_poradna fakt? to jsem ještě neviděla? já jsem teda dost omezená našim vesnickým obchodem, ale zítra vyjedu do města téměř okresního, tak třeba něco seženu🙂 Díky
@zanri a to se mi zas nechce. Pro nás ostatní budu dělat ještě nějaké zákusky, takže práce budu mít dost😀
@majvik sem tam mivaji vetsi obchody nebo se da objednat na netu...dcerka mivala laktozovou intoleranci takze s tim mam zkusenost
@bachovy_esence_poradna budu ho píct v sobotu, takže to z netu nestihnu objednat, ale pokud tenhle její zdravotní stav bude trvat podívám se po něčem po netu🙂 děkuju.
@zanri První dcera taky měla tři dorty, ale to bylo spíš tím že jsme se špatně domluvili, jeden jsem dělala já, jeden babička a jeden děda objednal v cukrárně😀 A je fakt že ten ode mě byl vlastně taky jediný jakžtakž zdravý, jinak to byli klasické s máslovým krémem a fondánem..
na tu bezlaktozovou smetanu zkuste obdchod se zdravou vyzivou a myslim, ze to uz nabizeji i nektere supermarkety -albert?



můžeš rozvařit jablka, přidat vanilkový puding a tím tím to prokládat, ovoce, piškoty, a tuhle "kaši". ztuhne to a je do moc dobrý🙂. nejen pro prcka🙂