icon

prosím prosím, poraďte. Já nemám vůbec fantazii... Chci dceři upéct nějaký vhodný dort k prvním narozeninám. Původní záměr byl piškot se zakysanou smetanou a ovocem. Ale pravděpodobně má alergii na laktózu, takže zakysaná smetana nedopadne. Jaký jiný "krém" by k tomu šel udělat? Díky🙂

avatar

můžeš rozvařit jablka, přidat vanilkový puding a tím tím to prokládat, ovoce, piškoty, a tuhle "kaši". ztuhne to a je do moc dobrý🙂. nejen pro prcka🙂

25. kvě 2016
avatar

tak udělejte jablečné želé - pudink s přesnídávkou a prokládat piškoty (může být i z jiného ovoce)

25. kvě 2016
avatar
majvik
autor

@berenika39 jo, tohle mám v záloze, pokud mě nic jiného nenapadne. Já osobně totiž puding nerada, takže se mi do něj nechce, ale tak je to dort hlavně pro dceru, žj, já ho jíst nemusím😀 Ale radši bych vymyslela něco co si dám i já😀
@zanri

25. kvě 2016
avatar
majvik
autor

@berenika39
@zanri ale díky🙂

25. kvě 2016
avatar

Da se take koupit zakysana smetana bez laktozy

25. kvě 2016
avatar

@majvik já dělala 2 dorty - jeden jenom pro malého a pro ostatní klasika

25. kvě 2016
avatar
majvik
autor

@bachovy_esence_poradna fakt? to jsem ještě neviděla? já jsem teda dost omezená našim vesnickým obchodem, ale zítra vyjedu do města téměř okresního, tak třeba něco seženu🙂 Díky
@zanri a to se mi zas nechce. Pro nás ostatní budu dělat ještě nějaké zákusky, takže práce budu mít dost😀

25. kvě 2016
avatar

@majvik já chtěla ať si ho sní celý sám jak uměl - převážně rukama 🙂) a byla to docela sranda - byla to spíš bábovička, než dort

25. kvě 2016
avatar
majvik
autor

@zanri a tak je fakt, že tohle by moc práce dát nemuselo a patlání by jí určitě bavilo, to zas jo😀 Dobře, nechám si to ještě projít hlavou🙂 Díky

25. kvě 2016
avatar

@majvik sem tam mivaji vetsi obchody nebo se da objednat na netu...dcerka mivala laktozovou intoleranci takze s tim mam zkusenost

25. kvě 2016
avatar

@majvik určitě to bude sranda, např. u nás všechno to ovoce okolo dortu po jednom naházel na zem😀 a jak si teď projíždím fotky, dělala jsem vlastně 3 dorty, páni ten rok utekl, za chvíli budu dělat zase dort...

25. kvě 2016
avatar
majvik
autor

@bachovy_esence_poradna budu ho píct v sobotu, takže to z netu nestihnu objednat, ale pokud tenhle její zdravotní stav bude trvat podívám se po něčem po netu🙂 děkuju.
@zanri První dcera taky měla tři dorty, ale to bylo spíš tím že jsme se špatně domluvili, jeden jsem dělala já, jeden babička a jeden děda objednal v cukrárně😀 A je fakt že ten ode mě byl vlastně taky jediný jakžtakž zdravý, jinak to byli klasické s máslovým krémem a fondánem..

25. kvě 2016
avatar
majvik
autor

@zanri jinak - krásný koník🙂 já nedávno tvořila jenom obyčejnou rybu a myslela jsem že se z ní zcvoknu🙂

25. kvě 2016
avatar

@majvik děkuji, původně to měli být 2 koníci, ale ten druhý jsem už nechala neořezaný a jen potáhla fondánem...byl to můj první dort a dělala jsem ho celou noc...letos mám v plánu tučňáka...

25. kvě 2016
avatar
majvik
autor

@zanri tak jestli tohle je první dort, tak to jsi fakt dobrá🙂 Já se několik let cvičila jenom na obdélníkách a kruhách, než jsem si troufla do něčeho nepravidelného🙂

25. kvě 2016
avatar

@majvik právě na tom nepravidelném tvaru se ztratí ty nedokonalosti😉, potáhnout obdélník pro mě bylo mnohem těžší😀

25. kvě 2016
avatar
majvik
autor

@zanri tak já bych konkrétně třeba u toho mořského koníka měla dost problém udělat ho tak, aby nevypadal jak přejetá žába...😀

25. kvě 2016
avatar
25. kvě 2016
avatar

na tu bezlaktozovou smetanu zkuste obdchod se zdravou vyzivou a myslim, ze to uz nabizeji i nektere supermarkety -albert?

26. kvě 2016