Maminky, máme v rodině rakovinu a to skoro všichni mí přímí příbuzní. Co já mám za možnosti? Mohu požádat svou doktorku o každoroční odběr krve na rakovin. markry? Co vyšetření prsu? Ráda ho i zaplatím! Chodíte někdo na takovéto preventivní kontroly??? Děkuju! a klidně i SZ!
Na prsa chodim asi od 20 kvuli bulce a nic neplatim chodim jen na ultrazvuk. Znama jezdi do Brna na nejakou celkovou prohlidku i s krvi aby vedela jestli nema nekde rakovinu ale tusim plati treba 5000 nevim presne kam ani tu cenu.
Mám to stejně. Na mamograf mě posílá gynekolog každé 2 roky, praktická dr. říkala, že nic jiného než pozitivní mysl mi stejně nepomůže. Ne u všech typů rakovin jsou markery pozitivní.
@petrasimkova Tak na ty asi ani nemusím, to je přeci jasný... Jen se potřebuji nějak "hlídat".... a jelikož je to doktorům jedno, musím si o to říkat sama 🙏
Jestli nevadí, háčkuji se..
Urcite je zaklad geneticky test a navsteva genetika.Neni rakovina jako rakovina.....dulezite je vedet jaka u tebe muze hrozit.
Jinak chodim jednou rocne na utz prsou a dvakrat rocne gynda.Plus pravidelny odber krve na vse...
Ja na genetickych testech byla, pokud mas více clenu rodiny s rakovinou je to zadarmo, udelali rozbor a rekli na co si dat pozor, na jakou rakovinu.. dale dali doporuceni co kazdorocne absolvivat, vysetreni prsou, sono strev, kolonoskopie, dale kazdorocni navsteva onkocentra..
Mne si pozvali na genetiku pote co.mi.umrela mama na ca prsu, a sestra se s tim zrovna lecila. A mam BRCA1.
1x rocne me posilaj na sono a mam to zdarma.
Geneticke testy