Maminky,mate zkusenost s korzetem u deti kvuli skoliose zad? Jak dlouho vase ditko muselo nosit? A jak dlouho trva nez ho na miru udelaji,vyrobi? Pomohlo to?
já ho nosila když mi bylo 13-14let, asi pomohl společně s lázněma, kde jsem byla 2měsíce a každý den se tam cvičilo nebo plavalo, zlepšilo se mi to pak o 10 stupňů. Jinak nosila jsem ho asi rok celý den, pak po zlepšení už jen občas doma a na noc.
@evaviki ma v dolni casti obloukovitou skoliozu,zkusim ti opsat z papiru.ma celkove spatne drzeni tela. Obloukovite zada,ramena vtaci dopredu,vpaceny hrudnik,jedna noha( prave ta na ktere strane ma stocene zada) se mu vytaci do strany,nespravna chuze,nespravne sezeni....odstava mu leva lopatka.
Loni rehabilitoval taky,kvuli obloukovitym zadum a stpatnemu drzeni tela,to jeste skoliozu nemel. Pres zimu se vytahnul o 5 cm ,nevimjestli to nemuze byt tim.ja byla prekvapena , v soku taky,kdyz mi rekla o korzetu,ze je to nutne a vazne,ze cviceni okamzite zacit,a korzet co nedrive objednat.
švagromá má teď problémy s kostrčí a lékaři jí honí na operaci a odstranění, ale ještě zkusila pohledat nějakou rehabilitaci a objevila, tak jsem zvědavá, jak tam dopadne. Na operací se jí nechce☹.

pomuze leda intenzivni cviceni.. Ano, korzet muze drzet telo rovne, ale pozadovany efekt to nema.. Muj bracha mel korzet, bohuzel ale necvicil.. Takovy je i vysledek ☹ A pokud myslis pro tvehi kluka, tak 7 let mi prijde sakra malo na korzet, tady muze opravdu pomoct jedine cviceni..