icon

Možná trošku delší dotaz ale potřebovala bych poradit. Od svagrové se odstěhoval v září syn, bohužel nájemní smlouvu má až od 1.11 i kdyz už bytě bydlí od 1.10. Jí bylo řečeno že musí doložit synovu smlouvu, aby měla nárok na příspěvek na bydlení. Jak to je? Nestačí v tomto případě jen čestné prohlášení že od 1.10 žije v bytě sama? To musí opravdu doložit smlouvu o tom že syn bydlí jinde? Jinak synovi je 20 a již více než rok pracuje.

avatar

Ano musí,

18. říj 2024
avatar

@adula000 a můžu se zeptat, platí to i v případě, že se odstěhoval exmanžel?

18. říj 2024
avatar

@sinorina ano, pokud byl v bytě vedený a měla si ho zahrnutého u toho příspěvku. Nejlepší je ho vyloučit ze společně posuzovaných osob, což trvá tři měsíce

18. říj 2024
avatar

Aha tak děkuji za informaci.

18. říj 2024
avatar

Ano jinak by ho neměli na základě čeho vyškrtnout ze společně posuzovaných osob. Musí to být podloženo.

18. říj 2024