icon

Dotaz na hudebniky... Jak se uci levaci treba na kytaru nebo piano? Je potreba mit svuj nastroj? Jak je tezky treba ukulele?

avatar

na piáno úplně stejně jako pravák. Jak myslíš, jestli musí mít svůj nástroj?

Odpověz
10. bře 2021
avatar

Nejsem žádný odborník, ale kamarád levák se učil na kytaru jako by byl pravák. A když už uměl hrát fakt slušně, tak si to přehodil na levou. Doteď hraje jako levák, ale umí to i jako pravák. Ale prý se měl hned učit na levou. S odstupem říkal, že by to měl jednodušší a nepletl by si to. Ale vlastní zkušenosti nemám...jen že jsme se o tom jednou bavili, tak předávám, co si pamatuju...

Odpověz
10. bře 2021
avatar

Já jsem levák, ale na všechno hraju jako právák.

Odpověz
10. bře 2021
avatar

Dcera kytaru i piano zkouší jako pravák

Odpověz
10. bře 2021
avatar

Dcera levák, kytaru se učí levou. Musí mít svou kytaru, struny má naopak.

Odpověz
10. bře 2021
avatar

A nedávno jsem se tu ptala, jak hrají na kytaru leváci a odpovědi byly tak půl na půl, někdo jako pravá, někdo jako levák. Taky asi záleží, jestli jde o hraní k táboráku, nebo klasika. Tam to nejspíš určí v ZUŠ, starší by si hrála jen k táboráku a to je praktičtější umět jako pravák, protože můžeš vzít i cizí kytaru a zahrát.

Odpověz
10. bře 2021
avatar

Ukulele je prý jednoduché, znám slečnu, co se na něj učí sama.. Ale hraje na klavír, flétnu a myslím i kytaru

Odpověz
10. bře 2021
avatar

Ukulele je jednoduche, soused v duchode se lonske leto naucil podle youtube, protoze se nudil 🙂

Odpověz
10. bře 2021
avatar
nika_sp
autor

@betelgeuzz jako kytara pro levaka a tak...

Odpověz
10. bře 2021
avatar

@nika_sp kytara není jiná, jen by se na ni natáhly jinak struny. Pokud jde o klasickou španělku a není nějak ergonomicky řešená. A piáno je prostě piáno, tam se žádná levá/pravá ruka neřeší. Všichni hrají oběma.

Odpověz
10. bře 2021
avatar

Hrají na kytaru a hrají jako pravak

Odpověz
10. bře 2021
avatar

Syn je levak, jasny levak. Zacal chodit na kytarovy krouzek, resila jsem to same. Ja jsem pravak, dcera pravak. Zkusili jsme, aby hral napravo, aby nemusel mit svoji kytaru, aby mohl hrat na moji. Neni zadny hudebni talent a kytaru bude mit max. k ohni. Zda se, ze mu to napravo nevadi. Akorat ze kvuli covidu byl na krouzku asi 3x.
@betelgeuzz struny jde natahnout na klasickou spanelku obracene, ale nekde jsem cetla, ze je nekdy potreba to na te kobylce nebo jak se to jmenuje, vybrousit, aby se struny vesly.

Odpověz
10. bře 2021
avatar

Syn má kytaru pro leváky. Máme doma i kytaru praváky a on si ji pořád bral automaticky obráceně, tak jsme po domluvě s učitelem koupili tuto.

Odpověz
10. bře 2021
avatar

Já hraji taky na vše jako pravak a nikdy jsem s tím problém neměla, záleží na zvyku.....

Odpověz
11. bře 2021