Biligvní dítě v praxi: Tak Amík normálně začíná používat český slova v mluvě na mini chlapíka. "Time to sleep. Go hají. Hají. Hajííííííí." Nebo: Jesse food. Jesse ham, ham."

prosímtě, jaký maj amíci citoslovce pro naše český ham?
@banditarich no ham jak vidis prece 😀 ne, delaji masinku choo, choo, chochooo
@arianka u nas se normalne pouziva - uz jsem to udelal dvamal (rozumej dvakrat) a nebo budem stavet baustele a mami ja chci jit na schwimmbad. Zatim mam jeste silu ho vzdy opravit a hodit zpet do cestiny. My jsme ceska rodina v De. A mladsiho brachu uz vede stejnym smerem 😉 Co bude, az oba budou chodit do skolky 😀
A go haji nema chybu 😀
@xvitk101 : taky pěkný 😀 na jednu stranu je to hrozně vtipné, jak ty děti (a dospělí evidentně také 😀 viz amík 😀 😀) mixují jazyky dohromady, ale v praxi je to trochu zvláštní 😀 kluci chodí do aj školy v USA a do aj školky v ČR, takže prostě aby vyhověli všem, rozhodli se, že budou mluvit oběma jazyky všude 😀 já teda nemám sílu opravovat 😀 a nejhorší, že dost často mluvím jako oni 😀
@nyc09 : pozor na to, to já si myslela u dvojčat taky, že mi tak kolem 15.roku řeknou první souvislou větu v lidské řeči a ne ve dvojčecí, které krom nich nikdo nerozuměl ... A ejhle, bylo dřív 😀 No my stále více času trávíme v ČR, takže tady mají stálou školku, kam chodí v době, kdy jsme tady, tzn. nějaký duben - červen a září - říjen, zbytek mají zase americkou školu / školku 😀 to jde, když se chce, ale už si to musí sednout myslím ... Takže od září půjdou do Prahy normálně do přípravky a další rok už asi trvale do školy na FL... mno, myslím.., mě to pendlování baví, ale jaksi škola už by tak nešla..
@arianka 😀 tak tos me uklidnila, to bych si s nim mohla pokecat i o trochu driv jo 😀 noj o vlastne ja zapomnela ty mas tu super moznost pendlovani, teda musim rict, ze tuhle moznost it ukrutne zavidim, taky se to ted snazime vymyslet, abysme meli aspon rok , dva moznost jit do skoly v CR, teda ne my ale Jesse, my uz skolu mame za sebou...no vidis, ja bych chtela prave tu skolu, na skolku kaslu, tam je to tak nejak na stejno, ja bych chtela, aby Jessse videl, ze fungujou dva styly uceni...hele dej vedet az budte nekde kolem nas, stejne pres nas musite letet ne?