Prosím zkušené o názor. Jizva po operaci příštitného tělíska a uzlu 16 dní po. Mám šanci že časem a masážemi z toho bude ta tenká a sotva viditelná jizva v koznim záhybu co mi slibovali? Nebo mi na krku zůstane toto?😭Foto v komentáři...

Ale to máte pěkné! Mazat a masírovat, v lázních jsem měla biolampu...to bylo moc fajn
v kožním záhybu nebude, protože to z nějakého důvodu řízli mimo. Ale je ještě brzy, ta jizva bude ještě vyzrávat. Dá se hodně zlepšit - tlaková masáže, promazávání, ev třeba i laser..
Jizva zraje až 2 roky, tak dlouho s ní má cenu pracovat, je možnost zlepšení.
Bude to dobré!
Pokud chceš i investovat, doporučuji laser. Byla jsem po CS a jizva po lasru je fakt stokrát jiná než předchozí bez
@klovalka děkuju. Já právě nevím s čím počítat, začala jsem to masírovat tak mě zajímají zkušenosti co od toho mám čekat.
Jak píšou holky,určitě masírovat. Za mě je šance to rozmasirovat. Ale kdybys to nechala, tak všechny ty "boulicky" by ti tam zůstaly a pravděpodobně by se i zvětšily.
Myslím si,že když tomu dáš péči a čas,bude z toho jizva která nebude téměř vidět.
@alpakovo jj o té možnosti vím. Beru jo jako zálohu.
@escapelle díky. Počítám s péčí a chtěla jsem vědět, jestli mám čekat výsledky.
Mám 9 let po operaci a na první pohled není vidět 😉 sádlo, lehká masáž a bude to krásný.
Já ještě kromě zmiňovaného doporučím nechat si napsat rehabilitace. Nejde jen o vzhled jizvy, ale ztuhlá jizva může mít vliv na krční páteř, hlas...
@jancazao takže jako preventivně. Krční páteř trpěla bezprostředně po zákroku. Ulevovala jsem si a pak se mohla po....jak to bolelo...
@panilisteckova no já dodnes říkám, že nejhorší byla bolest za krkem po probuzení a ne jizvy.
@panilisteckova mě to říkal fyzioterapeut, že vždycky by se po operaci štítné žlázy mělo chodit na rehabilitace. Preventivně nemyslím, kvůli dobrému "rozhýbání" všeho kolem, po tom řezu.
Ještě jsem si vzpomněla že říkal, že je potřeba dát od sebe všechny ty vrstvy, co byly rozříznuté.
Jj o těch vrstvách mi doktor říkal taky a ukazoval jak na to. Na tu rhb se zeptám. Díky.
A můžu ještě jednu otázku? Po jaké době se s takovou jizvou může do sauny? Víte?
Jizvy se daji i tejpovat a za me to dost pomaha 🙂 v kombinaci s tlakovou masazi a mazanim je to super 🙂
ještě mě napadá-jsou speciáln silikonové náplasti na jizvy, ale nevím, jaké to je je nosit na krku..
