icon

Maminky v roce 2021 jsem nastoupila na MD. Která byla do 12.1.2022 než jsem šla na RD čerpala jsem dovolenou a od února 2022 pobírám rodičovský příspěvek, od června 2022 mám DPP (1000 Kč měsíčně mám tam podepsaný růžový papír). A teď otázka, podávám daňové přiznání?🙂

sticker
avatar

V roce 2022 jsi odvedla daň z čerpání řádně dovolené a tuto daň ti celou vrátí 😉👍

Odpověz
26. bře 2023
avatar

Ano. V roce 2022 jsi byla na MD a čerpala řádnou dovolenou.

Odpověz
26. bře 2023
avatar

@emillyhk i když jsem byla na MD jen do 12.1?

Odpověz
26. bře 2023
avatar

Podávat DP nemusíš. Koukni do výplatní pásky, zda ti za tu dovolenou vůbec byla odvedená nějaká záloha na daň. Pokud ne, tak nemá smysl DP řešit.

Odpověz
26. bře 2023
avatar

@werumka mně přišly jen peníze, už se nedostanu do systému abych si stáhla pásku. Na DPP jsem podepsala růžový papír. Tak tam ne.
Zkusím zítra zavolat účetní

Odpověz
26. bře 2023
avatar

@pavkova28 Ale čerpala jsi i řádnou dovolenou. Já bych to podala, protože ti pravděpodobně něco na daních vrátí. Ale zavolej si účetní, měla by vědět. 😊
Jinak myslím, že když DP nepodáš, tak se nic nestane. Já ho tenkrát podávala (ale na MD jsem byla déle a měla jsem hodně řádné dovolené).

Odpověz
27. bře 2023