Tak jako každý rok v tuto dobu absolvují moji studenti pohovor o četbě. Přinesou seznam přečtených knih, ve dvojicích ze zapíší a pak spolu debatujeme. Dnes mě jedna studentka druhého ročníku dostala🙂.
Máj: "Nechápu, proč Vilém tak řeší, že Jarmila není panna!"
Havran: "Překvapilo mě, že tato báseň existuje, znám ji ze Simpsonových!"
@lvicek2000 Tak osm knih je na konci třeťáku docela málo, ne? Nebo to má každá škola jinak? Kamarádka teď musí mít k maturitě přečteno 20...
Ano, ale tretak není maturitní ročník, nepozdauju po nich, aby měli nacteno 20 knih rok dopředu, ačkoli většina má. Je to 8 knih zahrnující učivo 3.rocniku, ale nemají čtenářský deník, ale zkouším je z četby jako u maturity
Super nápad. Hned si zapisuji nápad na příští rok, až se zase vrátím s plným uvazkem i k češtině 🙂
@lvicek2000 Já právě vím, že ona měla mít každý rok 5. Ke konci školního roku vždycky odevzdávali, tak ke konci třeťáku by měla už 15. Ale vůbec to samozřejmě nemyslím nijak zle! Jen ze zvědavosti jsem se zeptala, protože právě jsem věděla, že ona jich měla víc 🙂. (A asi i chápu že pro jejich dobro 🙂 ) Tak děkuji za vysvětlení 😉
@vendulak u mě mají 8 na rok. 😉
@kami1984 tak 15 knih na rok, s tim jsem se ještě nesetkala. Zase musí mít taky čas číst i něco dle svého vkusu a připravovat se na jiné predmety.
@kami1984 Na střední škole??? Masakr!
@lvicek2000 A joo taaak, oni mají u vás tich 8 jen za ten třeťák? Já právě pochopila že za celé ty tři roky.... Tak v tom případně mi to místo málo přijde zase dost, když se to sečte....
Takže jsem se totálně ztratila 😀 . Každá škola to má tedy jinak? Já právě myslela, že když jsou teď maturity státní, že to je všude stejné...nebo alespoň podobné...
@vendulak je to stejne-20 prectenych knih ke státní maturite musí mít všichni studenti jdoucí k maturite. Ale kolik zadám za rok knih k přečtení je jen na mne.
@lvicek2000
@vendulak jj, na gymplu jsme měli, ale mám od maturity 15let 🙂 já šla k maturitě asi se 120knihami. Ale zase mě literatura bavila.
Ono to má své, maturitu udělal každý, vždy se mohl opřít o něco z četby 🙂)
@kami1984 já mám od maturity ještě vic😅. Ale to se maturovalo jinak, nebyly potřeby žádné povinné seznamy. Tak já mělo taky nacteno, ale já byla taky knihomol, kupodivu😀
@lvicek2000 teď jich mám taky víc 🙂 dodneška mě čtení baví 🙂
@kami1984 já myslím let od maturity že mám vic😀
@lvicek2000 aha🙂)))
I ja sla tak se 150. Povinnych jsme meli 20/rok. Zacinala jsem uz o prazdninach pred danym rocnikem.
@lvicek2000 díky za pochvalu, jsem opravdu moc ráda, že se někdo nechá inspirovat tím, co se mi osvědčilo 🙂.
Moji studenti dostanou každý rok seznam cca 40 knih, z nich vybírají 10. K tomu musí přečíst pět knih vlastních jakýchkoliv, takže celkem 15 za školní rok 🙂.
Nechala jsem se inspirovat a se tretakem máme na konci května maturitní generálku zatím s 8 knihami. Takže velký dík!!!