icon

prosím o radu, je nutné aby děti od 6 let měli průkazku na autobus? nebo je to už zrušené? děkuji

avatar

Zrušené to není. 6lety projde, ale starší už by mohl mít problém. Záleží na ridici nebo privodcim. Správně by měl mít.

21. srp 2019
avatar

* pruvodcim

21. srp 2019
avatar

U nas v místním busu normálně prodá řidič dětský lístek i jedenactilete.

21. srp 2019
avatar

Na mě s 12-letým klukem vyjel revizor, že nemá průkazku...

21. srp 2019
avatar

@lussinda83 to ja nevim kdyz na ni vyjede revizor tak si vystoupí. Jezdí sama 1 nebo 2 stanice a má 3kc na listek😅

21. srp 2019
avatar

Jinak když jedem do prahy tak má prukazku s fotkou a věkem dle podminek.

21. srp 2019
avatar

Není to nutne,nebo teda povinné, ale existují pro prokázání že mají nárok.na levnější jízdné...bez ní mu.klidne dají plnou cenu 😀 řidič od řidiče..ale většina měst má své okruhy a karty na dopravu které toto řeší...jinak nás malej má průkazku žáka zs každý září ji potvrdí ve škole a jezdí za pakatel..

21. srp 2019