qewa
  25. říj 2016    Čtené 83x

  Jednorázovky v praxi - Vibelle

  Plenky na první pohled zaujmou barevným motivem a různými obrázky na pásku se suchým zipem. Plena je tenoučká a o trochu užší než kolegyně stejné velikosti. Pružnost zajišťují pouze boční díly s lepítky. Lepítka mají barevné odlišení konců pro větší přehlednost. Z plenky je cítit chemický zápach.

  Zkoušeli jsme pleny velikosti 3, ale pro 7 kg dítě už byla plenka skoro malá - střih je asi pro děti s tenkými stehny. Gumičky kolem nožiček byly napnuté a i tak byla plena proklatě nízko (asi by bylo potřeba koupit větší velikost). Lepítka pod oblečením držela, ale nevypadají moc věruhodně. Savost je mizerná, vlhkost není odváděná a drží se na povrchu. Plena nepojme moc tekutiny, po prvním čůrání je potřeba ji vyměnit. Vnitřek pleny se po navlhčení přesýpá.

  Shrnutí:

  +Barevné odlišení konce lepítka

  + Střídající se veselé obrázky na suchém zipu

  - Lepítka nedrží moc pevně

  - Lepítka nejdou zpátky připevnit při přebalování 

  - Plenka je vzhledem ke své váhové kategorii poměrně malá

  - Špatný odvod vlhkosti

  - Vnitřek se po navlhčení přesýpá

  - Zápach

  Závěr:

  Plena bude vhodná maximálně pro období učení se na nočník. Savost a odvádění vlhkosti je nejhorší ze všech zkoušených plenek.

  qewa
  25. říj 2016    Čtené 56x

  Jednorázovky v praxi - MonPeri

  České plenky MonPeri se chlubí "důvěrou předních českých porodnic" a certifikací českým zdravotnickým ústavem. Na stránkách výrobce uvádí "Dětské plenky MonPeri vyrábíme z přírodních materiálů, bez příměsí PVC, chloru, antioxidantů, latexu a ftalátů.". Moc jsem se na plenky těšila, ale nijak extra mě neoslovily.

  Plenky jsme zkoušeli ve velikosti 3. Na pohmat působí igelitově či povoskovaně.  Plenka není elastická, pouze na zádech je pružící pás, který po opakovaném zapnutí už skoro nepruží. Nijak moc nám to nevadilo, protože je plenka široce vykrojená a má dlouhá křidýlka kolem gumiček, což vypadá velmi pohodlně. Uvnitř je plenka krásně čistě bílá. Naše testovací kousky měly lehký chemický zápach. Z testovaných plenek patří k silnějším a tužším kouskům, ale dobře jde zapnout i větším dětem, které jsou u horní hranice jejich váhové kategorie.

  Plenka dobře saje a povrh je pocitově suchý, ale vnitřek plenky se po navlčení začne přesýpat, takže bych plenku na delší nošení nepoužívala.

  [Navlhčený vnitřek plenky se sesunul. Prosvítá žlutý obrázek z venkovní vrstvy.]

  Shrnutí:

  + Široké vykrojení plenky

  + Plenka dobře saje

  + Dlouhá křidýlka a trojitá vnější gumička

  + Pohodlně lze použít i pro váhovou kategorii dítěte na horní hranici hmotnosti

  - Plenky mají stejný motiv

  - Na dotek působí "igelitově"

  - Po zvlhnutí se vnitřek plenky přesýpá

  Závěr:

  Plenka mě svými vlastnostmi nijak nenadchla. Mám obavy, že u aktivnějšího dítěte nebude dobře v pase držet, protože moc nepruží (my jsme zatím ležáci, takže těžko posoudit). Savost plenky je vyhovující, ale jen na kratší dobu.

  qewa
  18. říj 2016    Čtené 91x

  Jednorázovky v praxi - Bella Happy

  Zkusím shrnout (snad stručně a výstižně) svoje poznatky k jednorázovým plenkám. Během prvních 4 měsíců jsme vyzkoušeli 12 různých jednorázovek (od výrobců Pampers, Dada, Tesco, Albert, Huggies, Bella Happy, Predo, MonPeri, Vibelle, Babysoft) a jedny látkovky (Haipa daipa), aby bylo s čím porovnávat. U většiny popisovaných se jedná o velikost 3 (váhová kategorie cca 5-9 kg), některé plenky jsou velikost 4 (váhová kategorie cca 8-14). Postupně vám plenky představím a na závěr zkusím sestavit žebříček. Pro sebe mám plenky ve výsledných skupinkách super, použitelné, nekupovat a nepoužívat 🙂.

  Do mého průzkumu jsou zapojeny tři osoby:

  • Moje 4 měsíční dcera s váhou přes 8 kg.
  • Moje sestra, která se zaměřila na zápach a vizuální prvky.
  • Moje maličkost jako komplexní pozorovatel bez předchozích zkušeností.

  Dneska se podíváme na plenky Bella Happy (velikost 1 a 4)

  Byla to naše první plenka a tak nebylo s čím porovnávat. Nemám ji nafocenou (odkaz na zapůjčené foto http://i4.otzovik.com/2012/10/05/279087/img/12511924.jpg). Nestala se žádná nehoda, žádné podráždění ani otlačení. V paměti mám jen samé pozitivní vzpomínky. Seděly lépe, jak Pampers Premium Care, které následovaly. Měly totiž  vykrojení pro pupík, ale i tak jsme museli plenku ohrnovat... ale nebylo to potřeba tolik jako u Pampersek.

  K plenkám jsme se teď vrátili ve velikosti 4 a následovalo veliké zklamání.

  Cenově patří k dražším plenkám, ale kvalitou je vidím někde ke konci žebříčku vyzkoušených plen. Už po prvním vyčůrání je povrh velmi vlhký a vnitřek plenky se přemění v gel, který nedrží na místě a cestuje v rámci zeleného obdélníku. 

  Lepítka (v tomto případě pouze suchý zip) jdou poprvé ztuha odlepit, ale pak už nejdou připevnit. Plenka hezky drží, tomu pomáhá na zadní straně pružení. Pružení časem přestává pružit, ale nijak nám to nevadí - dobře drží i po opakovaném rozbalování. Plena má široké vykrojení, které působí pohodlně a trojitou řadu vnějších gumiček. Na první pohled vypada dost lacině. 

  Shrnutí:

  + Vykrojení pro pupík u velikosti 1

  + Veselé obrázky a jejich různorodost u velikosti 1

  + Dobře pasuje a hezký drží

  + Pružení na zadní straně plenky

  + Trojitá vnější gumička

  - Velmi vlhké už po prvním počůrání u velikosti 4

  - Lepítka jdou težce odlepit (velikost 4)

  - Lepítka nejdou zpátky připevnit při přebalování (velikost 4)

  - Všechny plenky v balení mají stejný obrázek (velikost 4)

  Závěr:

  Podruhé je již nekoupím, mezi vyzkoušenými plenkami je řada mnohem lepších i levnějších možností. Nejvíce mi vadí špatná savost, která způsobuje, že je dítě pořád v mokrém. Lepší savost byla i u výše zmíněných látkovek (tím nechci látkovky hanit, ale obecně se jim tato vlastnost připisuje k dobru pro učení na nočník). Plenky se musí často měnit a tak máme pořád plný koš. 

  Možná jsem si Bella Happy vel. 1 idealizovala, možná změnili výrobu, třeba jsem koupila velikost 4 z jiné produktové řady a nebo pro nejmenší miminka dělají lepší pleny, rozhodně mě rozdíl kvality nemile překvapil.

  Další hodnocenou jednorázovkou bude plena MonPeri.

  qewa
  18. říj 2016    Čtené 255x

  Jednorázové plenky a jejich porovnání

  Milé maminky, při prozkoumávání trhu jsem vyzkoušela několik různých jednorázových plenek. Ve výběru jsou známé i méně známe značky (pro mě některé i do té doby neznámé). Pokud by byl zájem, můžu zkusit sepsat moje pozorování i s pokusem o nějakou fotodokumentaci.

  Zaměřovala jsem se hlavně na savost (pocit sucha), prodyšnost a životnost při opakovaném rozepínání plenky.