rajec_martin
31. bře 2016 Čtené 6x

Kojenecká voda Rajec je díky nízkému obsahu dusičnanů a splnění těch nejpřísnějších kritérií ideální pro přípravu kojenecké stravy i pitný režim dětí.

Čti celý článek
rajec_martin
1. říj 2013
Fotky vaší práce 8 fotek
rajec_martin
29. zář 2013
Milé maminky, dnešním dnem končí Měsíc s kojeneckou vodou Rajec. Chtěl bych vám proto za vše poděkovat a popřát, ať se vám i vašim dětičkám daří co nejlépe :slight_smile: Pokud byste měly jakékoli otázky týkající se značky Rajec, budu rád, když se mi ozvete na IP :wink:
Zobraz celou zprávu
rajec_martin
27. zář 2013

- pramenité vody – Obsah minerálních látek se u nich pohybuje v hodnotách 200 až 500 mg/l. Jsou určeny pro neomezenou konzumaci po celý rok pro každou věkovou skupinu. Jedná se o mikrobiologicky bezchybnou přírodní podzemní vodu, která vyvěrá na zemský povrch z jedné nebo více přirozených nebo umělých výstupních cest. Pramenitá voda tak, jak byla získána na zdroji, nesmí být podrobena žádné úpravě kromě oddělování nestabilních složek (zejména sloučenin železa a síry), odstraňování oxidu uhličitého, případně fluoridů, povolenými metodami. Zakazuje se dezinfekce pramenité vody jakýmikoliv prostředky, i přidávání bakteriostatických látek (např. chloru). Kromě oxidu uhličitého k ní nelze přidat, žádné jiné látky. Do této kategorie vod patří: Rajec.

- minerální vody – V přírodních pramenech je obsah rozpuštěných pevných minerálních látek více než 500 mg/l. Pít by se měly v menších množstvích, 1-2 sklenice denně. Mikrobiologicky je to bezchybná podzemní voda, která vyvěrá na zemský povrch z jedné, či více přirozených nebo umělých výstupních cest. Charakteristický je pro ni původní obsah minerálů, stopových prvků nebo jejich částí, jakož i fyziologický účinek. Do této kategorie vod patří: Poděbradka, Magnesia.

- léčivé vody – V obchodech pořídíme kromě minerálních vod i vody léčivé, které bychom měli užívat raději jen po konzultaci s odborníkem. Jedná se o minerální vody, které jsou pro své jedinečné složení vhodné k léčení, a jsou uznány zákonem. Od jiných podzemních vod se odlišují výjimečným obsahem celkových rozpuštěných tuhých látek přesahujících 1 000 mg/l nebo obsahem rozpuštěných plynných látek přesahujících 1 000 mg/l oxidu uhličitého, nebo obsahem nejméně 1 mg/l sirovodíku a složením vhodným pro léčení. Do této kategorie vod patří: Šaratica

- kojenecké vody - Pramenitá, mikrobiologicky bezchybná podzemní voda, která vyvěrá na zemský povrch z jedné nebo více přirozených nebo umělých výstupních cest. Splňuje specifické požadavky na kvalitu uvedené v příloze vyhlášky č. 275/2004 Sb., a tak může být použita i pro přípravu stravy na výživu kojenců a musí se označovat souslovím "kojenecká voda". Přísnější požadavky jsou stanoveny na obsah některých látek (např. dusičnanů) a celkového množství rozpuštěných látek, které může obsahovat. Do této kategorie vod patří: Kojenecká voda Rajec.

- balená pitná voda - Mikrobiologicky bezchybná podzemní nebo povrchová voda, která vykazuje stálou kvalitu. Na rozdíl od ostatních balených přírodních minerálních, pramenitých a kojeneckých vod může pocházet i z povrchového zdroje, podléhá tedy povolené úpravě. Od pitné vody z vodovodu se odlišuje tím, že při její úpravě se nesmí používat přípravky na bázi chlóru.

- voda z vodovodu - upravená podzemní nebo povrchová voda, která splňuje požadavky zdravotní nezávadnosti, a proto může být využita na hromadné zásobování obyvatelstva pitnou vodou. Je určena k pití, vaření, přípravě potravin nebo na jiné domácí účely.

surová voda - povrchová nebo podzemní voda, která se využívá při přípravě pitné vody, obsahuje biologické znečištění. Je nezbytné provést její dezinfekci, aby se stala zdravotně bezpečnou vodou, vhodnou k lidské spotřebě.

Čti celý článek
rajec_martin
27. zář 2013
Milé maminky, v naší poradně najdete již první várku odpovědí na své dotazy od pediatra Martina Gregory :wink: http://www.modrykonik.cz/diskuse/mesic-s-kojene...
Zobraz celou zprávu
rajec_martin
26. zář 2013
Milé maminky, podle statistik vyrážejí Češi na dovolenou nejradši do Chorvatska a Itálie. Spousta lidí ji ale tráví v Čechách a na Slovensku. Byly jste někdy na dovolené právě na Slovensku? Pokud ne, mrkněte pro inspiraci na tipy na výlety po krásách Rajecké doliny :wink: www.rajec.com/rajecka-dolina-cz/tipy-na-vylet-cz
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
rajec_martin
25. zář 2013
Milé maminky, děkujeme za dotazy v poradně pana doktora Gregory. Klást dotazy můžete ještě celý dnešní den. Věděly jste např., že dětský organismus je citlivější na dusičnany a vysoký obsah minerálních látek ve vodě? Ptejte se na www.modrykonik.cz/diskuse/mesic-s-kojeneckou-vo...
Zobraz celou zprávu
rajec_martin
25. zář 2013
Milé maminky, věděly jste, že se vedle kojenecké vody na českém trhu můžeme setkat i s typem vod, které jsou nejčastěji označené jako „voda vhodná pro přípravu kojenecké stravy“? S kojeneckou vodou však nelze tento typ vody v našem prostředí zaměňovat. Jestliže se totiž nejedná přímo o kojeneckou vodu, ale pouze o vodu s podobným označením, znamená to, že pro ni neplatí stejně přísné předpisy, a taková voda mohla být již nějakým způsobem upravena :wink:
Zobraz celou zprávu
rajec_martin
24. zář 2013
Milé maminky, umíte bez zaváhání říct, jakou vodu si můžete bez omezení dopřát každý den? Pokud si nejste jisté, pomůže vám Rajec vodní pyramida, na které jsou základní druhy vod umístěny do jednotlivých pater pyramidy právě dle vhodnosti ke každodenní konzumaci :wink:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
rajec_martin
23. zář 2013

Kojenecká voda je ze všech druhů vod jednoznačně tou nejkvalitnější. Pochází z chráněného podzemního zdroje, její složení je důkladně kontrolováno a platí pro ni ty nejpřísnější limity (souhrnně je upravuje Vyhláška č. 275/2004 Sb., o požadavcích na jakost a zdravotní nezávadnost balených vod a o způsobu jejich úpravy). Podle této vyhlášky jsou pro kojeneckou vodu stanoveny limity obsahu manganu, dusičnanů, či sodíku až o polovinu níže než pro ostatní druhy vod. V porovnání s pitnou kohoutkovou vodou jsou pak tyto limity přísnější až několikanásobně. Také celkový obsah rozpuštěných látek musí být v porovnání s ostatními druhy vod v kojenecké vodě poloviční. Kojenecká voda nesmí být také filtrována či jinak upravována. Jedinou povolenou úpravou je přidání CO2 a použití UV záření jako nechemické desinfekce. Obě tyto úpravy jsou však velmi šetrné, nijak neovlivňují kvalitu vody a především nemají žádný negativní vliv na lidský organismus. Pro kojence a batolata většina odborníků nedoporučuje jinou než kojeneckou vodu, a to především z  důvodu hrozby vyššího obsahu dusičnanů a dalších pro zdraví nepříznivých látek.

Vyhlášku č. 275/2004 Sb., o požadavcích na jakost a zdravotní nezávadnost balených vod a o způsobu jejich úpravy si lze stáhnout i s přílohami na webu Státní zemědělské a potravinářské inspekce: www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?docid=1006067&docType=ART&nid=11816

Čti celý článek
rajec_martin
23. zář 2013
Milé maminky, právě jsme spustili poradnu pro pitný režim dětí a maminek. Své dotazy můžete pokládat ve fóru: "Měsíc s Kojeneckou vodou Rajec": www.modrykonik.cz/diskuse/mesic-s-kojeneckou-vo... :wink:
Zobraz celou zprávu
rajec_martin
20. zář 2013
Milé maminky, na příští týden pro Vás připravujeme s panem doktorem Gregorou (www.modrykonik.cz/fotoblog/mudr_gregora) poradnu pro pitný režim vašich dětí i vás. Startujeme v pondělí a těšíme se na vaše dotazy! Sledujte Měsíc s Kojeneckou vodou Rajec :wink:
Zobraz celou zprávu
rajec_martin
20. zář 2013
Milé maminky, mám pro vás jednoduchou otázku: máte radši nesycenou nebo jemně sycenou vodu?
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
rajec_martin
18. zář 2013
Milé maminky, zajímá vás, jak se natáčela netradiční reklama na kojeneckou vodu Rajec? Nový spot byl připraven ve spolupráci s londýnským filmovým štábem, který natáčí přírodovědné dokumenty pro National Geographic a BBC a příroda je v něm snímána z autentického pohledu vlčí rodinky. Krátké video ze zákulisí si můžete pustit zde: www.youtube.com/watch?v=YU9leBUqJ_w
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
rajec_martin
17. zář 2013
Milé maminky, už jste vyzkoušely nejnovější ovocné příchutě pramenité vody Rajec? Červený rybíz a Lesní malinu najdete v obchodech od poloviny letošní roku :wink:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
rajec_martin
16. zář 2013
Milé maminky, věděly jste, že světový rekord ve vypití 1,5l lahve vody je 4,88 sekundy! Za jak dlouho vypijete 1,5l vody vy? Zvládnete takové množství alespoň každý den?
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
rajec_martin
16. zář 2013
Milé maminky, znáte naše zvířecí televizní spoty? Pro osvěžení paměti si ty nejnovější (s medvědem a vlčí rodinkou) můžete pustit na našem webu: www.rajec.com/aktivity-cz/reklama-cz. Líbí se vám?
Zobraz celou zprávu
rajec_martin
13. zář 2013
Milé maminky, pro dnešek se s Vámi loučím. Přeji Vám hezký víkend a ozvu se zase v pondělí :wink:
Zobraz celou zprávu
rajec_martin
13. zář 2013
Milé maminky, pomalu skončila hlavní sezóna letních dovolených. Spousta lidí vyráží co možná nejdál do světa a přitom ani neví, jaké krásy najdou hned za humny - třeba v Rajecké dolině u našich nejbližších sousedů. Znáte také nějaké nepříliš známé krásy v Česku či na Slovensku?
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
rajec_martin
13. zář 2013
Milé maminky, už jste ochutnaly nové příchutě pramenité vody Rajec? Angrešt a Brusinka jsou vůbec první ovocné příchutě, které Rajec uvedl na trh :wink:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
rajec_martin
11. zář 2013
Aktuální venkovní počasí je dobré tak akorát na to jít si zacvičit někam do haly či tělocvičny. Přestože ale není teplo, nezapomínejte při sportu pít :slight_smile: Jaké nápoje jsou podle vás při sportu nejlepší? Máte radši čistou vodu, "ionťáky", nebo něco jiného?
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
rajec_martin
11. zář 2013
Milé maminky, víte o nějakém místě, např. přebalovací místnosti či dětském koutku, kde by vám přišla vhod kojenecká voda? Dejte nám vědět své tipy a my se pokusíme zařídit, aby tam pro vás Rajec vždy byl :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
rajec_martin
10. zář 2013
Ahoj! Pokud ještě nemáte žádné plány na víkend, mám pro vás pozvánku do Brna, kde se v sobotu 14. 9. koná další závod běžeckého seriálu RunTour. Dvě trasy jsou určené přímo pro děti. Více info zde: www.run-tour.cz/cs/kalendar/brno. Vyrazí na start někdo z vás nebo vašeho okolí?
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
rajec_martin
10. zář 2013
Krásný den z Liberce! Dnes je tu přeci jen o něco lépe než včera - já pevně doufám, že léto ještě úplně neskončilo :slight_smile: Od včerejška přibylo do fóra "Měsíc s Rajcem" mnoho zajímavých příspěvků, za které vám děkuji. Jen k rozborům vody nepíšete zatím žádné zkušenosti (http://www.modrykonik.cz/diskuse/mesic-s-kojene...) proto pro vás připravíme několik rad a tipů, kdyby si někdo z vás chtěl otestovat kvalitu své studniční nebo kohoutkové vody. Snad pro vás budou užitečné :wink:
Zobraz celou zprávu
rajec_martin
10. zář 2013
Kojenecká voda Rajec po šesti kusech 1 fotka
rajec_martin
9. zář 2013
Milé maminky, děkuji vám za perfektní přivítání na koníkovi. Jsem rád, že se zapojujete do soutěže a sdílíte svoje názory i zkušenosti. Pro dnešek se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek dne.
Ozvu se zase zítra :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
rajec_martin
9. zář 2013
Kojenecká voda z Rajecké doliny 3 fotky
rajec_martin
9. zář 2013
Narozeninová soutěž s Rajcem 4 fotky