K mému dnešnímu zamyšlení o tom, že není vlna jako vlna ještě dodávám, že není výrobce jako výrobce. Číst článek o ČESKÉ firmě Crawler, nemůžu si pomoct, prostě vzbuzuje sympatie...
Jenom je škoda, že ta vlna není česká, ovce jsou tu brutálně v útlumu a poslední Pfeifer v Liberci už s výrobou vlněnych věcí skončil. Já osobně merino miluju, už teď nosím košilku a je mi moc dobře.
Je, Eva byla kdysi se mnou na KOnovi v soukrome skupine, je hezke cist, jak se ji dari.
Já v pátek vyplenila metráž v disaně, už se klepu, co má pro mně paní v Engelu a v dalších o pletárnách, všechno ti mám v okruhu tak 30 km, všude už mě znají. Plete se tu i vlna pro Finsko, ale nikdo tu ty ovce nechová. Všechna vlna se vozí. Prý tu na ten potřebný objem není dost místa, kde by se ty stáda mohly pást. @tipata
Mne malilinko mrzi, ze kdyz ceska firma, ze zcela cizojazycny nazev (byt chapu globalizace, snaha proniknout na zahranicni trh atp.). Ale treba zrovna u teto znacky - nazev jsem znala, ale ani ve snu by mne nenapadlo, ze jsou ceska znacka (tudiz zadny zachvev patriotismu). Treba se mi libi, jak Yedoo maji sice take "globalni" nazev, ale tu cestinu v tom clovek snadno rozpozna...