stastnulka
9. říj 2019
Jak tomu bylo předchozí dva roky, je tomu i nyní.. Opět jsem se rozhodla to hecnout a uspořádat sbírku čepiček a pokrývek hlavy pro onkologicky nemocné děti. Letos to bude třetí rok za sebou, stala se z toho taková nádherná a milá tradice, i když mění časové období... :slight_smile:
Proto vyzývám všechny šičky, pletařky, háčkařky (a já nevím jak všelijak se ještě dají dělat čepky?), kdo chce, nechť se připojí a začne tvořit pokrývky hlavy pro mrňousky, kteří nemají to štěstí být zdraví a my jim tak můžeme udělat alespoň chvilku hezčí, když od personálu v nemocnici dostanou barevnou čepičku. :slight_smile:
Požadavky jsou pouze přírodní materiály, protože kůže takových pacientů je citlivá. Příměs elastanu je v pohodě, polyesteru ne. U háčkovaných/pletených mám akryl vyzkoušený jako bezpečný. Vyskytují se zde všechny věkové kategorie - od novorozenců až po puberťáky, nenechejte se tedy omezovat velikostmi ani vzory. Oproti předchozím rokům bych ráda zaslala i letní kloboučky, šátečky, atp. Čelenky jsou určitě krásné, ale neplní funkci schovat hlavičku před mrazem či sluncem. Před létem se ty sbírky nějak špatně dělají, tak bychom to zaslali najednou a v nemocnici by si to už uspořádali jak by chtěli.
Proč už potřetí? Protože se takové čepičky musí prát na vysoké teploty, kvůli hygieně, a tak jsou spíše jako spotřební zboží. Rovněž se nepředávají z pacienta na pacienta.
Do kdy? Ráda bych zaslala čepky před Vánoci, sbírku bych tedy nechala běžet do konce listopadu, kdy bych sem dala echo a napsala všem do zprávy adresu, kam zaslat balíček. Já je pak zas vyložím, pomazlím se s nimi, vyfotím a spočítám Vám je, zabalím a pošlu malým nemocným broučkům.
Děkuji všem, kteří se budou chtít zapojit, sdílet, nebo budou jen komentovat, aby se příspěvek posouval výše a mělo možnost ho vidět co nejvíce lidí. :slight_smile:
Minulý rok jsem zasílala s Vaší pomocí 501 kousků.. Trumfneme to letos? :slight_smile:
Zobraz celou zprávu