Ahoj maminky, obracim se na vas s prosbou o radu... Dcera, 8let, je noc co noc pocurana, takze ma stale plenky. Vyzkousely jsme uz kde co ze ,,zarucenych,, rad, od buzeni po nedavat vecer piti a nic nefunguje. Pres den je to aktivni dite a nema zadny problem, ale ta noc... Zadny fyziologicky problem dr. nezjistil. Dceru to trapi, ze se v noci sama nevzbudi, aby si dosla... Mate nekdo podobnou zkusenost a pomohlo neco?
u jakeho dr jste byli? byli jste na nefrologii, detske urologii nebo nefrologii? delali utz, zkouseli cilene budit atd? ja to resila se synem pred lety
Kamarádka dcerce poridila bzucak, kterej se dá do kalhotek a když si dítě cvrkne, hned to začne pískat tak moc, že ho to probere, zatne a jde se vyčůrat na záchod. Její malá se takhle odnaucila pocuravat taky kolem osmého roku a zabralo to snad do tří dnů. Jen ten mozek prostě potřebuje naučit včas sepnout, že se má probudit.
@ivcaadveecka určitě jsem nechtěla paní odbýt, ale znám člověka, který to tak měl.
Byly jsme na urologii, nefrologii, ruzna vysetreni, z fiziologickeho hlediska vse v poradku. Zkusily jsme budit, nedavat napis, sucha jidla, homeopatika proste kde co. Nabidli nam farmakologickou ,,lecbu,, ale nechci dceru tlumit leky, ktere ovlivnuji funkci ledvin. Take mi bylo dr. receno, ze se ve vetsine pripadu vse do puberty samo upravi. Jde mi o to, ze se dcera trapi, ze se za to stydi, tak me napadlo zeptat se tady, jestli ma nekdo podobnou zkusenost a resil to...
Syn letos 10 let, na nefrologii organicky vše v pořádku. Jen má genetiku z obou stran, ADHD s tourettem. 3 léta jsem zkoušela bez plen, prala jsem denně, rezimova opatření zavedené. Až letos frajeril na nefru, že se jako vzbudí, ale je linej, tak to pustí do pliny. No tak jsem sebrala a ejhle, ono to jde. Prostě jak řekla pediatra, do 7, max do 10, déle to ještě nezažila. Dcera že dne na den po 7.narozeninach, syn před 10.narozkama. Vykašlat se na blbé kecy a rady okolí, vydržet, ono to přejde. Ještě na nefru doporučila enureticky alarm. Dá se něco do kalhotek, druhé se přiděla na ruku dítěte a při zvlhnuti to vibrací a zvukem vzbudí dítě nebo matku.
@dolfina
@ivcaadveecka
A za mě také ráda. Já mohu mluvit z vlastní zkušenosti, kdy jsem se pocuravala do cca deseti let. Ne tedy noc, co noc. Ale několikrát do týdne. Byla jsem na operaci zúžení močové trubice v osmi letech, zkoušeli jsme všechno možné. Nejvíc pomáhalo večer hodně omezit pití a před spaním si dát plátek posoleneho chleba. Pocuravani opravdu odeznelo nakonec samo od sebe po tom cca desátém roce.
@jajullka Určitě je dobře pro paní vědět, že v tom dcerka není sama a že se to spraví. Prostě každý člověk není jak tabulka a jsou i takovéhle výjimky a není to nic špatného. Prostě to tak je, jen bych to držela v soukromí a dcerku na noc nepouštěla mimo domov, kde je v tomto ohledu v bezpečí a nemusí mít obavy.
@ivcaadveecka jako synovi to taky secvaklo najednou v 6,5 roce. Co jako chceš dělat jiného než čekat když je zdravý?
@trinbitch Pokud doktor vyloučil fyziologický vliv, tak prostě musí dozrát mozek a u někoho ten mozek vyhodnotí ve spánku signály močového měchýře až prostě v 8 letech nebo později. Nedávat napít nebo budit je hloupost. My se přeci taky v noci nepočůráme i když pijeme celý večer. To jsou rady občas. Syna to taky trápilo a i teď jsem měla trochu obavy když šel na konci první třídy na školu v přírodě, ale naštěstí už ok. Opravdu to u něj bylo během týdne v podstatě. Nejdřív se budil s brekem, záchvat, vlastně nevěděl co se děje. To asi tři noci a pak tu čtvrtou už si prostě uvědomil, že se vzbudil na záchod a od té doby ok. Možná to ke trochu dědičné, jeho táta i můj táta se taky dlouho počůrávali.
Ano, na ORL vyšetří nosní mandle, je to dost nepříjemné, ale syn to teď zvládl. Strkaji kameru nosem až k hlasivkam. Jde o to, že pokud je mandle velká, ve spánku zacpe dýchací cesty a tělo bojuje o život a při tom povolí svěrače močáku. Ale v 10 letech už má syn mandle zaniklé, takže u něj jde o genetiku a neurologii související s ADHD.
Malé je mi líto, je to těžké, jí vysvětlit, že se nemá trápit. Syn je salámista, on jezdil i s plinou na školu v přírodě, ke kamarádům. Když měl někdo blbé kecy, tak už ho odpalkoval sám a kamarádi to neřešili.
Zkusila bych jineho dr