tratatundra

RECENZE: Hra PEPPA PARTY TIME

Na úvod bych ráda poznamenala, že nejsem fanouškem Prasátka Peppa. Co  víc, mohla bych asi vést antifanclub této britské pohádky. Nicméně, moje děti ji přesto žerou a jelikož společenských her u nás nikdy není dost, rozhodla jsem se, že hra Peppa Party Time v naší sbírce nemůže chybět.

Hra je určena pro děti od tří let, což je ideál a dávala jsem ji velké naděje, že naši čtyřletou vášnivou hráčku zaujme.

Co balení obsahuje?

• hrací deska
  • kolo štěstí
  • 20 karet postav
  • 4 oboustranné karty figurek (8 různých figurek)
  • 4 podstavce
  • 4 trojdílné puzzle - dárky
  • koruna s gumičkou
  • návod ke hře

Co hra nabízí?

Hra obsahuje oboustrannou hrací desku pro dvě varianty hry.

1. Peppa ve školce

Tohle je jednodušší varianta hry. S jednoduchými pravidly. Cilem hry je dostat se po hrací ploše ke stolečku mezi kamarády. Po hrací ploše se figurky pohybují na základě barev, které si hráč vytočí na kole štěstí. Vyhrává hráč, který se jako první dostane na konec hrací plochy- ke školkovnímu stolu. Cestou hráče čekají speciální pole, které je mají za úkol  zdržet anebo urychlit postupování ve hře.

Velice jednoduchá hra vhodná určitě pro děti kolem 3 let.

1. Peppa Party Time

Druhá varianta hry je složitější a určitě vyžaduje základní přehled o pohádce. pro mě se stala v podstatě nehratelnou, jelikož postavy z pohádky neznám a upřímně, kolikrát na základě grafického provedení konkrétních zvířatek nejsem kolikrát podle obrázku schopná ani identifikovat živočišní druh, ke kterému patří. To ale není problém samotné hry, spíš můj a tvůrců pohádky. 🙂

Cíl hry je v podstatě stejný jako v prvním případě- dostat se na konec hrací plochy, nicméně, vyhrát může jen ten, kdo počas hry poskládá z puzzlíků dárek pro Peppu. Dílky puzzle získává hráč za plnění jednoduchých úkolů. Kromě napodobování smějících se zvířátek, skákání v imaginární blátivé louži či jízdy na imaginárním kole se tvůrci inspirovali i hrou šarády a tak budete hádat jaká postavička jste anebo budete pantomimou a zvuky napovídat protihráčům, jaké zvířátko máte na kartičce, kterou jste si vytáhl.

V návodě je uvedený, že je i tato varianta vhodná pro děti od 3 let, ale klidně bych spodní věkovou hranici posunula o rok- dva výš.

Jak se hra líbí nám?

Jelikož můj vztah k Prasátku Peppa jsem už nastínila, budu se věnovat pouze tomu, jak se hra líbí Katce. jednodušší herní varianta se ji zalíbila hned napoprvé. Je to taková oddychovka. Není potřeba honit kostku po pokoji, ani moc přemýšlet.

Aby si oblíbila druhou variantu, budeme ji muset malinko trénovat, jelikož zatím ji hry typu “hádej na co myslím” nejdou. Nicméně, korunka pro hru šarády má velký úspěch a proto tuto variantu vyžaduje přesto, že ji moc nejde. 🙂

• kvalitní provedení
  • 2 herní varianty
  • pro děti atraktivní prostředí oblíbené pohádky
  • místo kostky kolo štěstí
  • možnost zvolit si z 8 postaviček - figurek
  • hra má rychlý spád a jedno kolo nezabere moc času, děti se u ni nestihnou začít nudit
  • figurky jsou složené z plastových kartiček a podstavců a jsou docela labilní
  • druhá varianta hry je vhodná pro starší děti než je uvedeno
  • komplikovaná pravidla hry u druhé varianty
  • španě pŕeložený návod

Hru pořídíte v prodejnách PEPCO za 179,-
#pepco

#peppapartytime

#recenze

Jsem se na ni minule dívá.. Mája (2,8) miluje Pepu a má ráda hry.. Jak tedy ona říká "mami zahrajeme si nějakou společenskou hru, já mám ráda společenské hry" 😂 😂

@perla28 Jednodušší variantu hry bych klidně zkusila 😉

7. čer 2019

@tratatundra jo tak ona je šikovná, hrajeme dětskou verzi člověče takže podle popisu by myslím zvládla

7. čer 2019

Já taky nejsem zastáncem prasátka Peppy, ale malý ji miluje , hru dostal ke dni dětí a je u nás velmi oblíbená, hrajeme celá rodina, dokonce i babička s dědou 🙂 Hezké obrázky, jednoduchá a rychlá. Za mě super 🙂

8. čer 2019

Včera ji u nás neměli