Co dáváte dětem na celodenní výlet k jídlu? Dřív byli běžné řízky, ale říkám si jestli se nezkazí.. ? Na druhý školní výlet jedou přes noc a nebude tam k jídlu nic víc než špekáčky k večeři. Co by jste dali na tento výlet k jídlu? Budou se z něj vracet až kolem 16h následující den.
Jakože škola zajistí dvoudenní výlet, ale nezajistí jídlo? To si neumím moc představit... Dala bych pečivo, ovoce, zeleninu, nějaké musli tyčinky, domácí buchtu.
nabalila bych toasty, zeleninu a buchtu + nějaké kapsičky
Toasty, tortilly, zapečené rohlíky, minilivanecky....a to tam nebudou mít ani snídani?
puberťačka jede také na školní výlet přes noc. Žádnou velkou svačinu nechce, prý si něco koupí. Ale mají možnost mít za příplatek zajištěnou večeři a snídani, tak aspoň něco. Odjíždějí brzy ráno a budou se vracet další den k večeru. Jinak klukovi (12) bych nabalila klasiku chleba se šunkou možná radši spíš s tvrdým salámem-ten vydrží v pohodě, mrkev, jablko, sušenky nebo croisant, ...
Slané muffiny, palačinky slane i sladké, toasty nebo můj syn by měl radost z tuňáka v konzervě se zeleninou od Rio Mare.
Uprimne, pres noc bez zajisteneho jidla bxch dite neposlala. Na cely den balim jidlo celkem casto (hodne cestujeme).
Vzdy beru hodne ovoce a zeleniny, pak nejakou susenku (bez cokosky a kremu) a pak plnenou tortilu nebo nejaky rohlik se syrem.
Asi záleží, jak staré dítě je. Na druhem stupni jezdi muz s detmi pres noc a jidlo jim nezajistuje. 🤷
.
@eithelwing jako ze cele dva dny deti nic neji?
@maok 🙈 ne, musí si vzít svoje.
Co si tak pamatuju, na školní výlety jsme si vždy brali svoje jídlo, ať už byly jakkoliv dlouhé.
@patypresdevaty ano, na jednodenni vylet chapu, vzit si svoje jidlo. To je za me naprosto v poradku a takto to take provozujeme. A vzdy to tak bylo i na skolni vylety. S tim jsem OK
V pripade ale delsiho vyletu- treba na dva dny si moc dobre nedokazu predstavit, jal bych zajistila dite jen do batohu- jidlo na dva dny a obleceni, veci na spani...
Treba v texhto teplech bych ani ja sama nejedla den stare jidlo, ktere nebylo v lednici... predpokladam, ze deti si nevozi konzervy...
@radecka1 nektere deti si asi vystaci se susenkami, ale predpokladam, ze vetsina rodicu trosku o jidle premysli a nenecha dite jist jen susenky...
@maok Samozřejmě, že jedi. 😄 Stavi se v obchode, koupi burt, rozdělají ohen. Nejakou svacinu maji, neco pokoupi. Postaraji se.
Taky jsem čekala že budou mít zajištěnou k obědu třeba aspoň polívku ale ne. Prý je tam lednice, rychlovarka a mikrovlnka. Dnes mi to řekl syn když přišel ze školy. Nebýt toho že našemu učiteli opravdu věřím asi bych ho nepustila. Já nevím ani jestli je tam nějaký kiosek kde by si mohl koupit třeba párek v rohlíku. Děkuji za rady ❤️
@maok Ten rodič, co přemýšlí, si vybere z navrhovaných svačin výše nebo nějaké zdravé vymyslí. Ten co nepřemýšlí dá sušenku. U takového rodiče nebude jíst dítě o moc lépe ani doma. A nebo to bude rodič, co běžně dává doma zdravá jídla, ale výlet se mu nechce řešit a ulehčí si to sušenkou. Zdravě stravující se dítě 1 den na sušenkách nepoškodí.
@trpaslicek19 tak pokud je k dispozici mikrovlnka a rychlovarka, tak staci dat nejake susene jidlo nebo takove to hotove v pytliku, ktere se jen ohreje.
@maok v dnešní době kdy děti jezdí na výlety se zajištěním všeho, jsem šťastná, že mají učitelku, která je bere vlakem, jídlo si obstarají cestou a mají ty nej zážitky!
@trpaslicek19 kluci nejraději chtějí toasty, rohlík s marmeládou a okurku nakrájenou na hranolky 👍👍👍
@stratford Přesně. ☺️ S mužem jeli vlakem, pak si tahly bagaz do kempu, hezky spali ve stanech, připravili si jidlo. 🙂 Cesta kolem obchodu byla, takze kazdy mel sanci, hlady nikdo neumrel. 🙂
Jako na 1. stupen je lepsi s jídlem, na 2. bych se toho nebala.
@eithelwing samozrejme, ze zalezi i na veku ditete. Vim, ze hlady neumrou... ale treba moje deti jsou fakt jedlici (i kdyz tak nevypadaji) a vim, kolik toho pripravuji a beru jen na celodenni vylet...
@stratford ja mam taky super zazitky z putovniho tabora, kde jsme tyden spali ve skalach. Nosili si na zadexh 15kg- vsechno obleceni, boty, spacak, karimatku, jidlo na ten den a na rano. Varili v kotlikach na ohni... bylo to skvele. Ale bylo nam tak 14let. A skupina asi o 10 detech.
Obložené chleby, toasty, tortilly, upečenou buchtu a spousty ovoce a zeleniny, přesnídávku. Do vedra nic mastného, řízek by mi nejedli.