Kdysi jsem bydlela v Ostrave a taky blizko Frankfurtu , nevim jestli je to vekem/pohledem , nebo tim, ze se to fakt zmenilo, ale poslednich vic nez 10 let nezijeme ve velkem meste ani zadne uplne velke v okoli bydliste nemame ..
Ale co tim chci rict milujeme cestování a cestujem vicemene po horach , jezerech a spise prirodnich atrakcích ale obcas nas to zavede i do mest jako Milano , Straßburg , Praha ..
Vzdycky sI najdu veci co bychom chteli videt , nebo aspon projit namesti , centrum atd. Ale tim ze je tam spina , neupravene budovy , casti mesta, feťaci a žebraci , tak me to mesto celkove prestane zajimat . Odjizdim a reknu si - jo katedrala krasna ale jinak hnus ...
Mam to tak jenom ja 😀 jsem nejaka precitlivela nebo jsem jen zvykla ze to proste neni bezne a ze tak vetsim mestum proste patri ?
( v Zurichu , Baselu - v Ch mi to tak hrozne neprijde )
Uz jsem jak ta Ivana Fancy ( kdyby to tady natreli, kdyby tady dali lidem praci, kdyby bylo vice zelenych listečku ....🤣🫣
@majca16 Ale! Jakej hnus? 😃 Město mé rodné, milované.
Já jsem se v Plzni narodila, ale posledních 8 let jsem uklizená na vesnici. Ale pořád je Plzeň moje město, město,kde bych chtěla žít,ale zároveň už v něm nevychovávat děti. Enormní množství Ukrajinců (ne, těch slušných), děti atd.. A přesně tyhle zážitky jsem si přivezla i z těch honosných měst jako je například Paříž. Naprosto ti rozumím 🙂
Ja to treba az tak nevnimam. Ziju ve meste asi 45 tisic obyv. Zrovna vystavni neni. Krasna priroda, to jo, ale centrum je naprd. Zila jsem 6 let v Praze pri studiu VS, clovek si zvykne. Ted uz mi tam ty smazky a divny ksichty vadi vic, ale uplne me to nezarazi. Moje deti se pohybuji prevazne u nas na kraji mesta a v prirode, a ty jsou vyletem do vetsiho mesta, at uz to je Liberec nebo Praha, spis znechucene. Snazim se jim ukazovat krasy Prahy, vzpominam, kde jsem studovala, kam jsme chodili... A presne, ano mami, kostel je nadhernej, jiste... ale co ten humus okolo. Jedem domu, nez tu neco chytime nebo nas nekdo zabije😝😅
Jak kdy. Já jsem hodně citlivá na pachy, takže třeba Barcelonu budu mít asi navždy spojenou se smradem, protože to tam v ulicích velmi často bylo jako na neuklizeném veřejném WC☹ Miláno se mi líbilo moc, Benátky taky. Nemusí být vše opravené, ale nesmí se tam válet odpadky a smrdět. Zděšená jsem byla třeba z Marseille, tam to místy nevypadalo vůbec bezpečně. Ale asi je to i o tom, že už sis odvykla na ty nešvary měst koukat, v tomto jsem asi přece jen otupěnější, když v něm žiju.
Já myslím, že je to hlavně tím, že teď už ve městě nežiješ, člověk strašně odvykne. Já jsem celej život prožila v Brně a brala to jako svoje srdcový město, těžko de mi odcházelo. Teď žiju v malým upraveným městečku, a i když Brno pořád nostalgicky miluju, tak kdykoliv tam teď přijedu, tak jsem po chvíli zhnusená, jak to to tam strašně smrdí a pomalu se štítím tam na cokoliv sáhnout. Praha totéž. Moje děti si už život ve velkým městě skoro nepamatují, takže ti jsou vždycky ještě znechucenější než já.
@evik19 na me treba Ostrava pořad az tak hrozne nepusobi . Stejne ani treba Zurich.
Treba reknu ted z minuleho tydne . Rikam pojdme do Straßburgu 😅 byli jsme kousek od tama v Aquaparku.
Lilo , hned za ceduli mesta nas cestě na semaforu zastavil žebrak bez zubu a s cepici, dale mesto plné škrabajicich se feťaku. V centru mi na syna vystartoval pitbul jednoho bezdomovce, neuhnout s kocarkem byl by zahryznuty v noze .
Vsude nejake skupinky řvoucich lidi . Vsude stare rozbite baraky , vsechny restaurace po 14h zavrene 🫣 . Jedinne co bylo hezke bylo dětské museum. Zadny cizinec , cisto , levny vstup , moderni + parking ...
( foto symbol. ) byli jsme na nem my 😀 google aplikace - chcete udelat zmenu - ano - vymazala nas 🤣
Jako jasne ze jsou mista kde to v kazdem meste bude horsi a pak kde to bude lepsi, ale neni uz ukazatel primo centrum?
Nemluvim ted o nadrazich( tam je to většinou už skoro všude o život) okrajovych castech atd
@evik19 Brno a Zlín se mi líbily vzdy 🙂 ted jsem tam taky pár let nebyla...
Jako teda bydlela jsem na více místech ale ty 2 jsem zmínila tím že to byly velkà města... jinak prave jsem od narozeni bydlela ve 3 státech a asi 13 městech , takže různorodost pohledu by tam mohla být.
Jako až na to Milano tak Itálii treba prominu vše 🙃🫣 ale uprednostnim teda i tak menší městečka...
@zuzkasim odpadky mi uz vubec problém nepřijdou ( to mi přijde že vymizelo)
Když teda na dovolených v jizanskych státech zase nevidim - tam rozpadlou loď napůl na plazi na pul v mori .. lehátko se 3 nohama jen tak zapichnute hlíně v centru ... a spise proste zapomenuté nebo vyhozené předměty 😅...
Smrad jsem ve mestech taky nijak asi nezaznamenala ... po Covidu vubec ne 🤣asi
V létě umíráme v Praze smradem, ale když jsem tam žila nepřišlo mi to ,ale jak jsme teď víc v přírodě tak mám citlivější čich. Jinak mi Česká města přijdou celkem upravená oproti jiným státům .
Já bych třeba nikdy nejela na dovolenou do Teplic nebo Ústí. To je hnus.
Ty velký města to tak asi mají, no. Teda co jsme byli naposledy na dovči ve velkém městě, tak španělská Malaga a ta mi přišla úplně v pohodě (akorát jedna jediná ulice kolem římského amfiteátru vypadala, že tam posedávají i individua, ale jinak dobrý). V Praze záleží, jak kde, kolem Václaváku a Anděl fakt nic moc, ale třeba na Malé Straně nebo Hradčany mi to přišlo v pohodě. Jsem z Brna, tak jsem "zvyklá", že v centru města jsou různý místa, kde to podivně smrdí (jít v Brně ze Šilingráku průchodem domu Poupě do OS Velký Špalíček je teda zážitek, tam si zacpávám nos...naopak podchod u nádraží se poslední roky o dost zlepšil, co tam zmizeli ti ťamani se stánkama, je tam i méně bezdomovců, mi přijde, ti jsou možná přímo na nádru jako takovým)
@dandaa Teď už možná ano. Ale pamatuji na "kulturní šok", když jsme v roce 2001 byli se školou na týdenním pobytu v Londýně (v rodinách)...a po týdnu při návratu do Brna šok. Nuda, šeď (tehdy ještě žádné opravené barevné paneláky), všude odpadky a grafiti na barácích. V Londýně absolutně čisto, chodníky vymetený, nikde žádný čáranice, žádní bezdomovci (alespoň teda v tech historických a turistických oblastech, nebyli jsme v Covent Garden ani v Hyde parku). Ale přijde mi, že to jde. co se čistoty týče, v českých městech spíš k lepšímu...zatímco v mnohých zahraničních možná je trend spíš opačný.
Vnímám to podobně. Jsem z menšího města (něco přes 20 tisíc), pak jsem strávila 8 let v Praze, to mi ani nějak nepřišlo. Teď žijem už 8 let na malém městě (asi 12 tisíc) a ještě na periferii. A když se občas pohybuju přes Prahu, tak mi přijde, že to tam za ty roky, co jsem tam nebyla hrozně ošuntělo a celkově mi to je nějaké nepříjemné. Už bych se tam na žití vrátit nechtěla. A jak dost cestujem, tak přesně jak píšeš. Do měst na historickou architekturu se ráda kouknu, ale pak radši vypadnu někam do klidu a kde není tolik bordel. Asi mě ta velká města trochu děsí, když je člověk zvyklý na malé a klidné.
@levorucka My ted žijeme na samotě u lesa. Okolo v dohledu par farem, krávy. Kdyz jedu do Prahy, bojím se v metru a kdyz jedu po par drincích s kamarádkami večer zase metrem, “hledam toho s nožem”, protoze jsem si přečetla něco v novinách… 🤦🏻♀️ V Praze jsem žila hodně let, bude to nejaka forma “deformace venkovem” nebo co…
@pinkninja Určitě jo! Člověk si fakt odvykne... Naposled jsem v Praze spala v hotelu na Ipaku, kdyz jsem sla vecer na hotel, míjela jsem u výstupu z metra bezdomovce. Když jsem šla ráno z hotelu, zrovna tam stály policejní auta a bezdomovec byl mrtvý 😨 Napadlo mě, jestli ho někdo nesprovodil úmyslně... Vždycky si vybírám ubytko i restauraci tak, ať se v noci co nejméně poflakuju sama, ale lepší se tomu asi vyhnout úplně. Mmch náš exkluzivní výhled na les, pole a krávy právě skončil. 10 metrů před okny nám staví jakousi betonovou přístavbu 🙄

Mam to stejně. Bydlím v Plzni a je to tady hnus. Nechápu lidi co sem jedou na dovolenou. Ale zároveň jsou pro mě hnusné např. i Benátky, takových peněz z turistů a ty domy ani neopraví, Řím a u Kolosea divná individua. A tak bych mohla pokračovat. Už i na dovolených si hledáme ubytka na kraji či v menších městech a raději si dojedem