Nedáte mi tip na zajímavou exkurzi nějakého výrobního závodu? Tak jako bývají prohlídky pivovaru, tak třeba výrobu chipsů, cukrovinek, nebo i hraček apod. Pokud vůbec to nějaké firmy umožňují. Nejlépe jižní Čechy a Vysočina. Děkuji 🙂
V táboře je muzeum čokolády a marcipanu
Sonnentor, Čejkovice.
Voňavá, milá prohlídka jejich skladů a výroby. V areálu mají také prodejnu a vyžití pro děti. Je to tam moc krásné, jezdíme tam každý rok.
@krasna_neznama86 My jsme tam byli tak 3 roky zpět a to ta prohlídka byla v pohodě. Obdivovala jsem, jak to dělají.
Moc často to nebývá- cukrovinky apod kvuli hygieně, momentálně v době covidu bohužel asi nic, kromě menších podniků- nějaký lokální výrobce čokolády snad dělá. On je to obecně problém. Co jsem hledala a ptala se, tak jde i o bezpečnost návštěvníků + u potravin hygienu. U nás (Brno) jsou prohlídky pro veřejnost občas zákulisí divadel, čistírny odpadních vod, spalovna odpadu, teplárny. To je asi vše. Co vím po republice, bývají sklárny, občas nějaká automobilka, svíčky, papír, čokoláda, výrobní podniky storojů mají pro veřejnost den otevřených dveří apod.
Za mě sklárny 👍
@nebetka mě to právě mrzelo, ale bylo to fakt tristní... Moje mami tam kdysi dávno měla praxi, tak jsem to chtěla vidět a ukazat to i synovi, ale jak slyšel neustálý hysterický rev jiných děti, byl z toho nesvůj... Jsou mu 4, prohlídku by jinak dál...
Jinak v Plzni je třeba exkurze v pivovaru a je pěkná.
Viděla jsem reportáž z výrobny štramberských uší a říkali, že párkrát do měsíce dělají i exkurze pro veřejnost. Ale to je pro vás daleko, tak jen tip na příště.
Kruslovsky vcelin, trochu neco jineho, ale super 👍
@vipeta Poprvé jsem tam byla s pětiletou a líbilo se jí tam. Je to tam taková úžasná oáza. I s kavárnou, vyhlídkou, je tam velká houpací síť, traktor a bosonohý chodníček.
https://www.sonnentor.com/cs-cz/navstivte-nas/b...
@krasna_neznama86 To je škoda. A koupili jste si tam něco?
@kaacagreen to jsem neznala, zastavíme se cestou na Šumavu. Podle stránek rezervace netřeba. Na jak dlouho to tak bylo prosím ?
my se možná chystáme sem https://sklarska-hut-jp.business.site/
@stratford abych rekla pravdu, tak to uplne nevim 🙈, byla tam ted dcera s taborem a vsem deckam se tam libilo 😉 ... pro cas kdyztak zavolat, ale na vic jak hodku to netipuju 😉
@nebetka a to zase jo, to jsme se slušně rozsoupli 😁
@kaacagreen dala jsem si na seznam, děkuji 🙂
fajn je i elektrárna https://www.cez.cz/cs/o-cez/infocentra/infocent... nebo Orlík
Super Petrof v Hradci, od prkna ke klavíru k expedici. Možná Bohemia sekt Starý Plzenec, určitě bude dělat exkurze i Škodovka. Sklárny jako Harrachov, Moser v KV. Perník trochu lze vidět pod Kunetickou horou v Perníkové chalupě. Elektrarna Bílina, spalovna Malešice. Obávám, že mé tipy jsou ale daleko...
Zajímavé téma, děkuji za něj!
Detoa výroba dřevěných hraček, ale Jizerské hory. Ale průvodkyně (15/16 let) výklad četla z mobilu, údajná kapacita 20 lidí byla v lepším případě dvojnásobná, uřvaný děti, lidí neukazneny, bez Rousek apod. Vzdali jsme to a šli jen nakoupit hračky.