icon

Nedáte mi tip na zajímavou exkurzi nějakého výrobního závodu? Tak jako bývají prohlídky pivovaru, tak třeba výrobu chipsů, cukrovinek, nebo i hraček apod. Pokud vůbec to nějaké firmy umožňují. Nejlépe jižní Čechy a Vysočina. Děkuji 🙂

avatar

Detoa výroba dřevěných hraček, ale Jizerské hory. Ale průvodkyně (15/16 let) výklad četla z mobilu, údajná kapacita 20 lidí byla v lepším případě dvojnásobná, uřvaný děti, lidí neukazneny, bez Rousek apod. Vzdali jsme to a šli jen nakoupit hračky.

30. črc 2021
avatar

V táboře je muzeum čokolády a marcipanu

30. črc 2021
avatar

Sonnentor, Čejkovice.
Voňavá, milá prohlídka jejich skladů a výroby. V areálu mají také prodejnu a vyžití pro děti. Je to tam moc krásné, jezdíme tam každý rok.

30. črc 2021
avatar

@krasna_neznama86 My jsme tam byli tak 3 roky zpět a to ta prohlídka byla v pohodě. Obdivovala jsem, jak to dělají.

30. črc 2021
avatar

Moc často to nebývá- cukrovinky apod kvuli hygieně, momentálně v době covidu bohužel asi nic, kromě menších podniků- nějaký lokální výrobce čokolády snad dělá. On je to obecně problém. Co jsem hledala a ptala se, tak jde i o bezpečnost návštěvníků + u potravin hygienu. U nás (Brno) jsou prohlídky pro veřejnost občas zákulisí divadel, čistírny odpadních vod, spalovna odpadu, teplárny. To je asi vše. Co vím po republice, bývají sklárny, občas nějaká automobilka, svíčky, papír, čokoláda, výrobní podniky storojů mají pro veřejnost den otevřených dveří apod.

30. črc 2021
avatar

Za mě sklárny 👍

30. črc 2021
avatar
vipeta
autor

@jipe tam jsme byli, mimochodem taky bomba, ale já bych radši dětem ukázala nějakou souvislou výrobu, třeba jak z brambor vznikne pytlík chipsů a tak 😁

30. črc 2021
avatar

@nebetka mě to právě mrzelo, ale bylo to fakt tristní... Moje mami tam kdysi dávno měla praxi, tak jsem to chtěla vidět a ukazat to i synovi, ale jak slyšel neustálý hysterický rev jiných děti, byl z toho nesvůj... Jsou mu 4, prohlídku by jinak dál...

30. črc 2021
avatar

Jinak v Plzni je třeba exkurze v pivovaru a je pěkná.

30. črc 2021
avatar

Viděla jsem reportáž z výrobny štramberských uší a říkali, že párkrát do měsíce dělají i exkurze pro veřejnost. Ale to je pro vás daleko, tak jen tip na příště.

30. črc 2021
avatar
vipeta
autor

@nebetka tohle mě zaujalo 🙂 myslíte tedy, že by se to líbilo i dětem 5-7 let?

30. črc 2021
avatar

Kruslovsky vcelin, trochu neco jineho, ale super 👍

30. črc 2021
avatar

@vipeta Poprvé jsem tam byla s pětiletou a líbilo se jí tam. Je to tam taková úžasná oáza. I s kavárnou, vyhlídkou, je tam velká houpací síť, traktor a bosonohý chodníček.
https://www.sonnentor.com/cs-cz/navstivte-nas/b...

30. črc 2021
avatar

@krasna_neznama86 To je škoda. A koupili jste si tam něco?

30. črc 2021
avatar

@vipeta A blízko je hodonínská zoo a u ní lanový park pro takhle staré děti.

30. črc 2021
avatar

@kaacagreen to jsem neznala, zastavíme se cestou na Šumavu. Podle stránek rezervace netřeba. Na jak dlouho to tak bylo prosím ?

30. črc 2021
avatar
30. črc 2021
avatar

@nebetka lanový park v Hodoníně bohužel srovnalo tornádo se zemí, ale zoo zítra otvírá (kromě akvarií a dětského hřiště)

30. črc 2021
avatar

@stratford abych rekla pravdu, tak to uplne nevim 🙈, byla tam ted dcera s taborem a vsem deckam se tam libilo 😉 ... pro cas kdyztak zavolat, ale na vic jak hodku to netipuju 😉

30. črc 2021
avatar

@nebetka a to zase jo, to jsme se slušně rozsoupli 😁

30. črc 2021
avatar

@kaacagreen dala jsem si na seznam, děkuji 🙂

30. črc 2021
avatar

@vipeta I já doporučuji Sonnentor, je to tam úžasné a moc se to líbilo i dětem, tehdy 6 a 8 let.

30. črc 2021
avatar

@jipe Tak to mi je moc líto. Tam nás to moc bavilo. Díky za zprávu.

30. črc 2021
avatar
30. črc 2021
avatar

Super Petrof v Hradci, od prkna ke klavíru k expedici. Možná Bohemia sekt Starý Plzenec, určitě bude dělat exkurze i Škodovka. Sklárny jako Harrachov, Moser v KV. Perník trochu lze vidět pod Kunetickou horou v Perníkové chalupě. Elektrarna Bílina, spalovna Malešice. Obávám, že mé tipy jsou ale daleko...
Zajímavé téma, děkuji za něj!

30. črc 2021