Nevite holky aktualne jak je to s pohrbama? Jaky jsou pravidla? Aby toho nebylo malo, tak do zacatku tohoto roku jsem byla na pohrbu jen jednou v zivote...a letos nas ceka uz treti :(
@veruuu_kubesovic tak to je pekne na hovno....diky
Minulý tyden se nedodržovalo striktně. Nejbližší rodina do 10, zbytek mohl postávat okolo, ale být klidně v místnosti. Jako aspoň rozloučení by mohlo zůstat bez omezení, to je opravdu jen jednou za život 😢
Měli jsme pohřeb v sobotu. Bohužel 10 lidí max ☹
U pohřbu mi to omezení přijde silně mimo. Svatbu ještě pochopím, jde odsunout nebo mejdan udělat později. Ale pohřeb? Ten se jaksi zopakovat nedá a představa, že se nemůžu rozloučit s někým, koho mám ráda...
Zrovna řešíme, umírá na rakovinu strejda, rodina je opravdu veliká. To omezení u pohřbu je šílené. Přeci nejde říct, manželka půjde, jeden syn půjde, druhý ne. Případně nepůjdou partnerky.
Je to celé úplně na hovno. Chceš být s člověkem, který odchází, nemůžeš, až opravdu na úplný konec ☹
Jj, nam umrela (pra)babicka a je to do 10 lidi. Jenze ona ma jen deti 5! Manzel to bude "online" natacet a vysilat zbytku rodiny, aby tam mohli byt aspon takhle. Je to sileny. Krematorium je velikansky, v pohode by tam mohlo byt vic lidi s rozestupy... 😪 😖
@ivakalinova naprosto ti rozumím...
My jsme měli omezení pohřbu do 100lidi v té první vlně na jaře a už to bylo šílené, počítat ty lidi... natož když to zkrouhli na tak maličko...
My to řešili na jaře u dědy a udělalo se to tak , že byla babička, dcera (moje mamka) , můj taťka, já a bratr bez doprovodu a to samé prastrejda se ženou a zase jejich děti bez doprovodu. Jinak to bohužel nešlo, byla jsem z toho dlouho smutná a hotová, že se se s ním nemůžeme pořádně rozloučit. Hlodalo nás to celé léto, tak jsme na konci léta udělali posezení. Bylo nás tam hodně a krasne jsme se s ním znovu rozloučili a až potom jsem se cítila dobře, že jsme se ním rozloučili, tak jak si ti zasloužil
Myslím, že v tomto případě bychom nařízení porušili.
@1772 to jaksi nejde, třeba se mnou ty lidi počítal pracovník z té smuteční síně, že víc jich prostě pustit nesmí...
@veruuu_kubesovic V tom případě doufám, že to nebudemem muset řešit. Jsme relativně velká rodina( sestry, jejich manželé, děti a už také vnuci) a stýkáme se často, takže nemožnost se rozloučit by byl velký problém. Raději o tom neuvažovat a nepřivolávat.
Babicka taky..mela 3 deti, takze ty a manzele a asi konec...a vnoucata, ktera s ni byla do posledni chvile nemuzou ...no to je na hlavu postaveny 🙄
@xmele004 je mi líto, že tohle musíte řešit...upřímnou soustrast. ☹
Přítel jde v pátek kamarádovi a říkal, že do kostela jen 10, takže nejbližší rodina, ale venku prý může být lidí víc. Tak uvidíme, snad na takovou věc postih nebude. Opravdu by tohle mohlo být mimo opatření.
je omezeno na 10lidí