Novinky

#joie

anna_ema
Včera ve 14:58
Takhle my cestujeme po světě :innocent: kdo hledá, najde na fotce i skvělý Joie mytrax 2018, který nám dělá společnost na cestách :slight_smile: #spokojeny_zakaznik
Zobraz celou zprávu
mummy88 AMBASADORKA
27. zář 2018 Čtené 77x

Dalším testovaným produktem Joie, který jsme měli s Mikym možnost vyzkoušet, byla autosedačka Joie Every Stage. Již dříve jsme testovali Spin 360, autosedačku s isofixem a to byla teda bomba! Takže jsem byla zvědavá, jak se nám bude jezdit s autosedačkou klasicky upoutanou pásem, sami totiž vlastníme také autosedačku s isofixem.

Co se týče Every stage, je to v podstatě nejflexibilnější sedačka, kterou Joie vyrábí. Je totiž schválena od narození až do 36kg! Je nástupcem autosedačky Stages, která se stala nejprodávanější autosedačkou ve Velké Británii a získala velké množství ocenění.

Základní informace o autosedačce:

  • 4 sedačky v 1 - Every Stage pokrývá všechny existující váhové kategorie autosedaček 0+, I, II a III, díky tomu ji lze využívat od narození až do cca 12 let
  • autosedačka nabízí možnost cestovat v bezpečnější pozici, proti směru jízdy pro děti až do hmotnosti 18kg, tedy cca 4 let věku.
  • Every Stage navíc nabízí systém ochrany proti bočnímu nárazu a skořepinu zesílenou ocelovými prvky.
  • pro maximální pohodlí je připraveno velké množství odnímatelných polstrování.
  • po ukončení užívání vnitřního postroje jej jednoduše složíte do připravených přihrádek, bez otravného provlékání.
  • sedačka poskytuje zabudované odvětrání, nebo automatické rozšiřování prostoru pro ramena při výškovém nastavení.
  • 5 pozic nastavení sklonu, 2 pro protisměrné uchycení, 4 pro uchycení po směru jízdy
  • patentovaná vrstva Intelli-Fit pro nekompromisní ochranu proti bočnímu nárazu
  • ochrana proti bočnímu nárazu
  • Guard Surround Safety - nastavitelné prvky ochrany proti bočnímu nárazu
  • 10 výškových pozic autosedačky nastavitelné jednou rukou
  • automatické rozšíření prostoru pro ramena při nastavení sedačky pro větší dítě
  • speciální ocelové výztuže zabudované uvnitř plastové skořepiny sedačky pro ještě větší odolnost
  • Grow Together systém, s nastavením výšky pásů a podhlavníku zároveň, bez nutnosti provlékání pásů
  • velké množství odnímatelných výplní pro zajištění maximálního pohodlí v každé fázi používání autosedačky
  • luxusní polstrovaný potah z vysoce kvalitních materiálů
  • postranní síťované kapsy na drobnosti
  • snadná instalace pomocí automatického zajištění vodiče pásů
  • 5 - bodové pásy s polstrováním


specifikace:
využitelnost: Skupina 0+/1/2/3, 0-36kg, přibližně 0-12 let věku dítěte
schváleno dle: ECE R44/04
rozměry: 54 x 48-52,6 x 65,5 - 85,5 cm

Every stage se vyrábí ve dvou provedeních. Jedná se buď o autosedačku uchycenou klasickým pásem, nebo nebo o variantu Every Stage FX, která je doplněna o isosafe konektory a lze ji tímto způsobem připevnit i k isofixu. Součástí obou variant jsou samozřejmě polstrované pětibodové pásy. My testovali klasickou verzi bez isofixu. Vybrat si můžete hned z několika barevných provedení.

Jelikož skoro dvouletého Mikuláše vozíme stále proti směru jízdy, na naše první jízdy jsme vyrazili se stejně upevněnou autosedačkou. Oproti autosedačce s isofixem je trochu rozdíl v tom, že je dítě při jízdě posazeno níže a vidí hůře z okna, pokud jede pozadu. Navíc mi přišlo, že je při protisměrné jízdě trochu méně místa na nohy, takže se tam Mikuláš sice vlezl, ale více komfortu mu poskytla posměrná jízda. Každopádně si nijak nestěžoval, takže myslím, že by takto mohl určitě ještě nějakou dobu v pohodě jezdit. Výrobce uvádí až do čtyř let, každopádně přesný věk se samozřejmě bude lišit s ohledem na tělesnou konstituci dítěte. Autosedačka je upevněna podobně jako „vajíčko“, takže se dítě do autosedačky buď posadí přes pás a stačí jen zapnout pětibodové pásy, nebo se autosedačka připoutá až po usazení dítěte. Záleží, co je pro koho pohodlnější, je to ale jen o zvyku. Neměla jsem pocit, že by pás v této chvíli nějak překážel.

Výhodou je, že se dítě do autosedačky mnohem lépe umisťuje a nehrozí, že si dá hlavou do rámu dveří. S autosedačkou bez isofixu se také mnohem lépe manipuluje, například při přemisťování z jednoho auta do druhého auta či kufru a má mnohem nižší váhu.

Co se týče bezpečnosti, nebyly obecně v crash testech zjištěny nějaké výrazné rozdíly mezi autosedačkami s isofixem a bez, takže opravdu záleží pouze na tom, jaké možnosti auto rodině nabízí a jaké jsou jejich potřeby a preference.

Při dalších jízdách jsme už zkoušeli spíše vozit po směru a i když jsem se toho trochu bála a spíše preferuji protisměrnou jízdu co nejdéle to jde, autosedačka mě mile překvapila! Velmi snadno se upevňuje do auta (tak snadno, že to zvládli i moji rodiče bez předchozích instrukcí a znalostí), jelikož na autosedačce je postup upevňování velmi pěkně graficky znázorněn i s upřesněním o jakou váhovou kategorii se jedná. Vnímám to, jako velkou výhodu, jelikož autosedačku občas použije i někdo jiný z rodiny nebo se člověk snadno zmate, jak to s tím upevněním vlastně je a tohle je velká pomoc.

Co mám na Joie fakt ráda, jsou prostě kvalitní a příjemné materiály! Autosedačky jsou pěkně vypolstrované, pohodlné, materiál je příjemný a kvalitní, rozhodně nemáte pocit, že by vás výrobce nějak šidil a ani v tomto Every Stage nezklamala.

Musím říct, že ačkoliv jsem to neočekávala, osobně dávám přednost spíše isofixu, Every stage se nám během léta dost osvědčila, jelikož jsme často jezdili různými auty a museli autosedačku neustále přesouvat z jednoho do druhého. Manipulace s ní byla velmi jednoduchá a i když autosedačka zrovna nebyla využívaná, i v kufru , autosedačka je skladná a v autě se ani nehnula. Během jízdy se pásy nijak nepovolovaly, vše sedělo jak mělo a získala jsem z ní dobrý pocit, že je Miky v bezpečí, až jsem začala uvažovat, jestli ji nepořídíme do auta pro naše :slight_smile:.

Na Every Stage je super, že je velmi variabilní! Jednak z hlediska velkého rozpětí co se týče věkových kategorií, dále z hlediska- nabízí několik pozic nastavení sklonu, velké množství odnímatelných polstrování, autosedačku prostě přizpůsobíte na míru vašemu dítěti. Můžete ho také vozit proti směru jízdy nebo po směru, prostě jak je vám libo (tedy s ohledem na jeho věk :slight_smile:.. Líbí se mi, že ty možnosti prostě jsou a uživatel této autosedačky má možnost si vybrat, co je pro něj a bezpečí a pohodlí jeho dítěte nejlepší!

výhody:

  • vysoká míra variability (věk, pozice, sklon, směr jízdy,...)
  • stabilita
  • kvalitní a příjemné materiály
  • pohodlná
  • lehká
  • skladná
  • vzhled
  • odvětrávání
  • zesílené bezpečnostní prvky
  • jednoduchá instalace
  • praktické přihrádky na nepoužívané vnitřní postroje
  • kapsy na drobnosti

nevýhody:

  • méně místa na nohy pro starší dítě při jízdě proti směru (v porovnání s autosedačkou na isofix)

Autosedačka nabízí opravdu široké možnosti použití. Je zkonstruována tak, aby vydržela celé období, po kterou výrobce uvádí, že ji lze používat a pro někoho, kdo nechce autosedačku z jakéhokoliv důvodu pořizovat vícekrát, je Every Stage ideální variantou.

Autosedačku najdete například zde.

Pokud vás zajímá více zkušeností ohledně autosedaček Joie nebo jiných produktů, mrkněte k nám do skupiny: https://www.modrykonik.cz/group/7910/

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
31. srp 2018 Čtené 401x

Další soutěž je tu a i když mám tento týden trochu "bojové" podmínky, i Joie na vás myslelo a na akci Dny s ambasadorkami nesmí chybět! :wink:

O co tedy soutěžíme?

Vylosovaná maminka vyhraje dva multifunkční šátky v designu Twister Kids Graffiti :sunglasses:

   A soutěžní otázka zní:

Kdy a kde se koná veletrh For Babies?

    Správnou odpověď najdete ve včerejším článku Tipy na výlety od @apacheee.

Pro účast v soutěži je potřeba splnit tři podmínky:

 • dát lajk soutěžnímu článku (tedy článku, který právě čtete)
 •  odpovědět zde v komentáři správně na soutěžní otázku
 • dát lajk článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete správnou odpověď (článek od Verči najdete zde: https://www.modrykonik.cz/blog/apacheee/article/konec-prazdnin-rozhodne-neznamena-konec-l2odz9/ ) 

Harmonogram soutěže

    Do soutěže se můžete zapojit pouze do dnešních 20ti hodin.

Výherce bude po ukončení soutěže vylosován pomocí generátoru náhodných čísel a já poté zkontroluji, zda splnil všechny podmínky. Pokud by náhodou podmínky splněny nebyly, bude vybráno další číslo. Výherce bude vyhlášen na mém blogu.

Všichni soutěžící navíc jako poděkování obdrží 10 srdíček, která rozešlu během příštího týdne, až se vrátím ke kompjůtru :wink:.

Tak tfuj tfuj a během příštího týdne se můžete těšit na soutěž o další dva šátky u mě ve skupině Joie! :wink:

Marcela

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
26. srp 2018 Čtené 153x

Léto je pryč, škola za dveřmi. Pojďme si ty přípravy trochu zpříjemnit. Jsou tu další DNY S AMBASADORKAMI! :slight_smile:

Protože minule to byl úspěch. Protože se to líbilo nám, ale hlavně vám. Protože soutěží není nikdy dost. A protože léto bylo sice fajn, ale taky dost náročné. Děti doma, dny dlouhé, noci krátké, vedro, vedro, vedro. A tak jsme se zase spojily a vymyslely pro vás společné překvapení. Každá jsme poprosila „svou“ firmu o menší či větší dáreček, a o ně si teď zahrajeme.

Od neděle vždy jedna z nás, ambasadorek, vydá jeden článek. Proč? Abyste se taky něco dozvěděli. Čekají vás tipy na uklízení, svačinky, pro boj s rýmičkou i cestování. A na každý tenhle článek naváže soutěž. Na vás tak v podstatě jen je sledovat pečlivě naše blogy, lajkovat a komentovat.

Podrobná pravidla jsou níž v článku a budou vždycky i u každé soutěže. Možná si je pamatujete už z Velikonoc. Tehdy se osvědčily, a tak jsme po nich sáhly i nyní. A popravdě taky proto, že se nám nechtělo vymýšlet nic nového. :slight_smile:

A kromě dárečků se můžete těšit i na srdíčka, protože i ty budeme rozdávat ve velkém!

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Doufám, že se vám budou Dny s ambasadorkami i tentokrát líbit. Můžu vás ubezpečit, že my se těšíme moc! První článek vyhlížejte v neděli a první soutěž v pondělí!

S láskou,

Marcela     a #joie

#dny_s_ambasadorkami 

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
26. srp 2018 Čtené 643x

Milé maminky, 

některé z vás už to mají za sebou, pro jiné je to daleká budoucnost, ale mnoho z vás to čeká zrovna letos! Mluvím o odchodu vašich dětí z rodinného hnízda a začátku předškolní docházky. 

Sama jsem učitelkou v MŠ a mám doma ani ne dvouletého syna.. I když vím, že ve školkách pracují většinou hodné paní se srdcem na pravém místě, i tak mám slzu v oku, když si představím, že ten můj drobeček bude trávit den co den beze mě- resp. já bez něj. :slight_smile:

Dělala jsem před pár lety v rámci diplomové práce výzkum na téma adaptace dětí v mateřské škole a velkým zjištěním mi bylo to, že existuje výrazná souvislost mezi prožíváním maminek a dětí. A často je začátek předškolní docházky mnohem náročnější pro mámu, než pro dítě. :slight_smile: Některé děti adaptaci zvládají lépe, jiné hůře, dobrá zpráva ale je, že většinou se všichni brzy aklimatizují a do školky chodí rádi! :slight_smile:

Vy svým přístupem a několika činnostmi můžete dětem ale na začátku školního roku lecos usnadnit. 

Tady je pár bodů, které se mi za roky praxe zdály nejdůležitější, nebo které se osvědčily maminkám z výzkumu:

 • Co slíbíte, dodržte. Pokud řeknu, že přijdu po obědě, opravdu přijít. Děti se na to upínají, je to pro ně záchytný bod, který když není dodržet, ztrácí důvěru a zhoršuje se chuť chodit do školky.
 • Loučení zkraťte na minimum. I když se často píše, že rodiče mohou jít s dětmi do třídy a zůstat s nimi chvíli ve třídě, ze zkušenosti musím říct, že je to spíše kontraproduktivní. Akorát se tím loučení oddálí a leckdy je to pak ještě horší. Ideálně si s dětmi vypěstuje svůj rituál- např. sdělit kdy ho vyzvednete, popřát si pěkný den, pusinku, zamávat a odejít. Dítě i učitelka to společně zvládnou.  
 • Méně citových projevů je někdy více. Děti vycítí, kdy je maminka povolnější a zase zkouší. Navíc dlouhé loučení a „psí oči“ budí dojem, že školka je něco špatného. Naopak – obraťte to! Školka je přeci super! Hromada hraček, nových kamarádů, hodná paní učitelka, celé dopoledne venku, no paráda! Kdopak by si nechtěl celý den hrát a ještě k tomu mít navařeno? 
 • Důslednost. Dětem hezky a férově vysvětlete, proč chodí do školky, že vy chodíte do práce, apod. ale rozhodně je neuplácejte, neproste a nepřemlouvejte. Adaptaci tím spíš zhoršíte a VY jste přece rodič. I když se možná některé z vás nad tímto bodem pozastaví, divily byste se, co je někdy v MŠ k vidění.
 • Úsměv a komunikace při vyzvednutí. Při vyzvedávání dětí se spíše ptejte, co dělalo a jak se mělo, s čím si hrálo, kde byli na procházce, apod. Poproste jej třeba, aby vám nakreslilo příště obrázek. Vyzdvihněte to pozitivní. Nejlépe opět vynechte přehnané emocionální projevy, jak vám dítě strašně moc chybělo, apod. Bude příště chtít být raději s vámi, aby vám to nebylo líto. 
 • Uklidněte samy sebe. Ptejte se učitelky při vyzvedávání, jak dítě den zvládlo, nebo pokud ranní loučení neproběhlo, jak jste si přály, zavolejte si do školky a ujistěte se, že již dítě v klidu. V 99% případů vám slibuji, že bude. 
 • Vaše slzičky si nechte až na cestu do práce. 

V článku je ukryta odpověď na soutěží otázku, takže čtěte pozorně, brzy některá z ambasadorek soutěžní otázku položí a vaším úkolem bude najít zde správnou odpověď. :slight_smile:

Kompletní původní článek i s doplňujícími komentáři maminek z MK najdete zde.

Pravidla soutěže: 

https://www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/hola-hola-skola-vola-a-ambasadorky-ta-xgcdb3/

#dny_s_ambasadorkami #zpatky_do_skoly #joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
7. srp 2018 Čtené 115x

    Už nějakou dobu jsme spokojenými majiteli židližky Mimzy LX, která se nám po testování v loňském roce tak zalíbila, že u nás nakonec zůstala natrvalo. O to víc jsem byla zvědavá na židličku Multiply 6in1, jestli je vzhledem k ceně opravdu o tolik lepší, než Mimzy. No a musím tedy dát za pravdu, že je. :slight_smile:

Začněme ale základními informacemi:

Tato jídelní židlička zajistí pohodlné a bezpečné stolování již od 6 měsíců věku - 27,3 kg. Multiply je unikátní výrobek nabízející dokonce 6 možností používání.

Dlouhodobé využití - díky své univerzálnosti je Multiply určena pro děti od 6 - 72 měsíců.
Univerzálnost - Multiply poslouží vašemu dítěti od jídelní židličky, přes sedák až po skvělý stoleček se židličkou pro hraní
Praktická kráska - skvělý decentní design krásně zapadne do každé jídelny i kuchyně, zároveň však není na úkor toho nejdůležitějšího a tím je u jídelních židliček bezpečné používání, ale také snadné ovládání a údržba.

klíčové vlastnosti:

  • unikátní židlička nabízející 6 možností použiti: dětská židlička, tradiční židlička, sedák, přenosný sedák, židle pro batole a stolek na hraní se židličkou
  • 5 pozic výškového nastavení
  • kompaktní rozměry po složení
  • samostatně stojí po složení
  • velký pultík odnímatelný jednou rukou
  • pultík je nastavitelný do 3 pozic a obsahuje i držák nápojů
  • dodatečný pultík vhodný i do myčky
  • chytrá možnost uskladnění pultíku na zadních nohách židličky
  • 3 polohy sklonu zádové opěrky
  • omyvatelné látky a vyjímatelná a pratelná měkká vložka
  • 3 pozice nastavení výšky opěrky nohou
  • nastavitelné pětibodové pásy
  •  integrovaná kolečka v předních nohách

základní varianta 1 a 2

    Jak je znát z názvu, židličku můžete používat v šesti verzích. V základní verzi (1 a 2) není oproti židličce Mimzy LX znát skoro žádný rozdíl. Židlička Multiply je skladná, vyrobena z omyvatelných a pratelných materiálů. Dítě je v ní upevněno 5ti bodovými pásy. Zádová opěrka i opěrka nohou mají několik poloh, takže lze vše individuálně nastavit pro každé dítě, dle jeho věku, výšky a potřeb. Samotný sedák se dá nastavit do několika výškových poloh. Co mi přijde u židličky Multiply super je, že pult se nasazuje shora, takže židlička nemá takové nároky na prostor před pultem při manipulaci s ním. Je to sice drobnost, ale nejednou mi to usnadnilo práci i kvůli tomu, že se velmi snadno dá sejmout jednou rukou. Pult lze po jídle, stejně jako u Mimzy LX, následně bez problému upevnit na zadní nohy židle, aby nikde nepřekážel.

    Židličku lze v této variantě samozřejmě také používat bez pultu, například pro miminko, které krmíte. Opěrku tak můžete napolohovat do pololehu, aby miminko nenamáhalo páteř.

Varianta 3 

    Co se nám nejvíc osvědčilo byla varianta, kdy se sundá celý sedák i s opěrkou a připevní se na jídelní židli popruhy za i pod židlí (3). To je opravdu super věc a bude mi doma hodně chybět! Dítě tak může sedět s vámi u stolu nebo i v prostoru s pultem, který se na sedák dá připevnit a vám se tak uvolní místo v kuchyni a zároveň ze zbývajících částí získáte pro dítě stoleček se židličkou (6) ( a v některých domácnostech, jako třeba u nás, i prolézačku :grinning:). Máme tuto verzi upevněnou na židli a i během dne si tam Mikuláš sám vyleze, sedí si tam a třeba si čte. :slight_smile:

Varianta 6

    Stoleček se židličkou je taky super! Co by se mi líbilo, kdyby tyto dva díly ale šly nějak spojit. Na dřevěných parketách totiž Mikymu stůl odjížděl, když se do něj trochu opřel. Vyřešila jsem to ale tak, že jsem pod obě části dala deku. Kdo má koberec asi problém mít nebude. Jelikož jsme do té doby pro Mikyho žádný stůl neměli, bylo to příjemné zpestření a je to určitě výhoda pro rodiče v tom, že nemusíte hned nakupovat několik typů nábytku a vyzkoušíte si, jestli už má smysl nějaký stolek vůbec pořizovat, a nebo taky zjistíte, že si vystačíte s tímto. Výhodou totiž je, že když vám zrovna překáží nebo je nevyužitý, můžete jej snadno složit a uschovat.

Varianta 4

    Samotný sedák (4) se dá také vzít na cesty, což je taky super, když máte místo v autě. Můžete jej vzít takto celý, nebo z něj sundat zádovou opěrku a vzít jen sedací část. Sedák je jen relativně malá kostka, takže moc místa nezabere a máte tak vyřešeno usazování dítěte na cestách.

Varianta 5

    Poslední variantu, kdy dítě může sedět na vysoké židli bez sedáku (5) jsme příliš nevyužili. Nějak jsem nepřišla na situaci, ve které by pro nás tato možnost měla být lepší, než sezení na měkké polstrované části s opěrkou zad. Možná jedině když potah zrovna perete, nebo chcete, aby byla židlička při složení skladnější.

výhody:

  • bezpečnost dítěte
  • variabilita
  • skladnost
  • omyvatelné povrchy
  • dobře udržovatelný potah
  • snímatelný pult jednou rukou
  • mnoho možností využití
  • úspora nábytku
  • sedák na cesty
  • sedák na jídelní židli
  • stůl s židličkou

nevýhody:

  • možnost spojení stolečku s židličkou
  • nemůžeme si s manželem pomoct, ale kolečka bychom ocenili na opačné straně, než jsou :slight_smile:.

Bonus: 

Mikeš vymyslel ještě variantu č. 7. :slight_smile:

Závěrečné shrnutí

    Pokud přemýšlíte nad pořízením jídelní židličky a rádi byste nějakou, která má vícero využití a dlouho vydrží, určitě nad Multiply 6in1 pouvažujte. Nabízí totiž mnoho možností a pokud nebudete chtít pořizovat další kusy nábytku, může posloužit miminku i předškolákovi. Materiály jsou kvalitní a není moc možností, co by se na židličce mohlo rozbít nebo ulomit, takže vám určitě dlouho vydrží.

židličku najdete například tady: https://www.babypoint.cz/x8662-w100/multiply-6in1-petite-city

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
10. črc 2018 Čtené 295x

Tak přes měsíc byl u nás doma kočárek Pact, který je novinkou mezi kočárky Joie a je nejlehčí, váží pouhých 6 kg! Pact je neuvěřitelně lehký a skladný, lze jej díky tomu u některých leteckých společností vzít i na palubu letadla jako příruční zavazadlo. Má speciální boudu s s prodlužovacím kšiltem, který nabízí ochranu proti slunci UPF 50+. Na kočárek není rovněž problém připevnit autosedačku. Adaptéry jsou součástí výbavy.

I přes nízkou hmotnost Pact nabízí možnost skvělé pozice do lehu, snadné skládání jednou rukou, odpružení všech kol, rozkládací boudu a mnoho dalšího, což z něj činí jeden z nejpraktičtějších kočárků ve své váhové kategorii. Zároveň je skvěle vybavený- obsahuje pláštěnku, přepravní tašku na kočárek i adaptéry na autosedačku.

Specifikace:

  lehký a neuvěřitelně skladný kočárek

  rychlé a jednoduché skládání jednou rukou s ovládáním na rukojeti

  skvělá poloha zádové opěrky s minimálním sklonem je schválená pro použití pro děti od narození

  jednoduchá a lehká čtyřkolová konstrukce (váží jen 6kg)

  kompaktní rozměry kočárku umožňují jeho přepravu na palubě letadla*
  (* Vzhledem k různým podmínkám různých leteckých společností je potřeba vždy ověřit, zda lze kočárek použít jako příruční zavazadlo při konkrétním letu).

  velká bouda s prodlužovacím kšiltem pro zastínění dítěte a okénkem

  bouda nabízí ochranu proti slunci UPF 50+

  příjemně polstrované sezení 

  zádová opěrka nastavitelná popruhem

  nastavitelná opěrka nohou

  vyjímatelné madlo potažené látkou

  příjemně polstrované pětibodové pásy pro bezpečné zajištění dítěte v kočárku

  odpružení všech kol pro pohodlné cestování malého pasažéra

  prostorný a skvěle přístupný košík

  spolehlivá brzda s jednoduchým ovládáním nohou


součástí balení jsou:

  pláštěnka je součástí balení

  adaptéry typu Maxi Cosi pro nasazení autosedačky 

  přepravní taška pro zabalení složeného kočárku a jeho snadnou přepravu


rozměry:
rozložený: 86 x 52,5 x 106 cm
složený: 52,5 x 24 x 56,5 cm

celková nosnost 19,5 kg
schváleno dle: EN1888-2012

Když jsem viděla kočárek poprvé na veletrhu, musím upřímně říct, že jsem začala být o to víc zvědavá na testování! Tím, že je neskutečně lehký, působil na mě trochu nestabilně a nebudil ve mně přílišnou důvěru. Dost jsem mu ale křivdila. Je sice hodně lehký a zatáčky je s ním proto potřeba vybírat opatrně, ale díky tomu se ovládá velmi snadno a člověk se s ním tolik nenadře jako s jiným kočárkem.

Odpružení

Je hodně pružný a má odpružená všechna kola, takže tlumí otřesy a jízda je pro dítě pohodlná. Postupně kočárek získával na důvěře a musím říct, že i když se nezdá, není to žádný „lagric“. Jezdili jsme v různém terénu a Pact si hravě poradil s dlaždicemi i kočičími hlavami. Mikuláš si toho ani nevšiml, kočárek opravdu krásně pruží!

Polohování

V kočárku není problém miminko uspat. Zádová opěrka lze položit úplně do lehu, takže Mikuláš si v kočárku nejednou hodil šlofíka. Nohy mu tedy trochu přesahovaly, ale dvouhodinovému oddechu to nebránilo. :slight_smile: Oceňuji, že dítě může v kočárku spát v rovné poloze a pohodlně se natáhnout. Je spousta kočárků, kde toto možné není.

K dispozici je nespočet poloh zádové opěrky. Paradoxem je, že opěrka nelze dát úplně kolmo do sedu, což bych uvítala. Nejvyšší poloha je pololeh, což je pro připoutané dítě spíše nepohodlné a Miky mi z kočárku občas sklouzával. Dítě se může do sedu samo přitáhnout, zádová opěrka vůli má, ale nelze ji v této poloze upevnit, což je škoda. Pro nesedící děti nebo ty, které teprve začínají sedět je tato poloha ideální. Pro sedící bych si dokázala představit lepší pozici. Pokud však dítě jezdí nepřipoutané, pravděpodobně ho to dle zkušeností jiných maminek nijak omezovat nebude.

Skladnost

Je to snad jediný kočárek, který se vleze dokonce kolmo do pidi výtahu u mých rodičů. :grinning: S místem v kufru jsme díky autu ve verzi Combi nikdy neměli problém, ale pro někoho, jehož auto příliš prostorným kufrem neoplývá bude skladnost a kompaktnost kočárku velkou výhodou a předností! Proto se mu taky jistě říká příznačně Pact :slight_smile:

Složení jednou rukou

Často se v popisech kočárků různých značek píše, že jdou složit jednou rukou a musím říct, že u Pactu to fakt jde- a to dost luxusně, až jsem koukala! Takže pokud držíte v jedné ruce dítě, aby vam neuteklo, druhou můžete kočárek bez problémů složit. :slight_smile:

Výška

Vysocí rodiče budou také spokojeni. Kočárek má dlouhou rukojeť a je celkem vysoký, takže není potřeba se nikam shýbat nebo naklánět.

Výbava

Velkou výhodou je, že ve výbavě je i pláštěnka která na kočárek překvapivě opravdu sedí, což bohužel není vždy zvykem, že by byla pláštěnka, která je v ceně, použitelná. Možná by tedy mohla mít ještě okénko pro dítě a být krapet delší u nožiček, ale asi to není nic, co by extra scházelo. Určitě se pod ní pasažér neudusí. :slight_smile: Dalším super bonusem jsou adaptéry, které jsou součástí výbavy, což také nebývá běžné. Určitě je také důležité zmínit, že košík pod kočárkem je dlouhý a prostorný a vleze se do něj překvapivě mnoho věcí!

Velká střecha

Pact má velkou střechu s UV filtrem, což je při spánku dítěte výhodou. Miminko je pěkně chráněno před Sluncem i větrem. Úplně ideální to však není v pozici sedě, protože střecha při úplném roztažení cloní dítěti ve výhledu. Dítě na ni navíc snadno dosáhne, takže ten můj opičák mi střechu pořád vracel zpátky, když jsem chtěla, aby na něj nesvítilo. :slight_smile:

Rezervy

Co mi u kočárku chybí, je nějaká praktická kapsa, do které bych mohla dát klíče, kapesníky a telefon. Je to sice detail, ale pomohl by. Každopádně tyto věci se dají vozit v košíku či v prostoru mezi opěradlem a střechou. Samozřejmě lze na kočárek přichytit nějakou lehkou tašku.

Shrnutí: 

výhody:

  odpruženost, tlumí nárazy

  skladnost

  lehký

  velká střecha s UV filtrem

  složení jednou rukou

  dlouhé madlo

  vysoký kočárek

  velký, prostorný košík

  popruhy na přenos

  velká výbava v ceně (pláštěnka, adaptéry, obal pro přenos)

nevýhody:

  velká střecha, která zastiňuje v sedě výhled

  ne příliš kolmá poloha v sedě

  uvítala bych kapsu na drobnosti

Pokud potřebujete bytelný sporťák do terénu na každodenní celodenní ježdění, porozhlédněte se jinde. Pokud ale hledáte kočárek, který budete moct rychle přepravit v podstatě kamkoliv a v případě potřeby ho jednou rukou složit a hodit přes rameno, je Pact správná volba!

Kočárek Pact bych si úplně nejlépe dovedla představit jako doplňkový kočárek na cesty, do auta, dovolenou, do letadla, na nákupy a to především díky jeho nízké váze a skladnosti. Každá rodina pro něj jistě najde využití dle svých potřeb.

#joie

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
3. dub 2018 Čtené 112x

Ale ještě máme překvapení! Velikonoční týden plný informací o svátcích jara a také soutěží je u konce. My jsme si ho užily, co Vy?

Předem bychom Vám moc a moc chtěly poděkovat. Uplynulý týden jste byly skvělé, zapojovaly jste se, lajkovaly, soutěžily… To, co vzniklo jako impulsivní nápad během takového obyčejného krafání pár holek, se ukázalo jako super projekt. Nebo tak to alespoň vidíme my, ambasadorky. Hodně jsme se toho naučily, opravdu hodně se nasmály a taky sblížily, a během týdne odhalily i pár chybiček, které kdyžtak musíme do příště vychytat. Ale celkově je náš dojem jen a jen pozitivní.

Ale konec nostalgie. Bavily jste se i Vy? Chcete zase někdy takový týden? Určitě nám to napište, protože my pro Vás rády zase něco vymyslíme.

Výherce už jsme zkontaktovaly, ale ještě pro jistotu rekapitulace:

- Hned první den vyhrály @lucik126 @hanica83 a @lucie485 bloky s propiskou #britaxromer

- Druhý den se soutěžilo s #pampers o roztomilého medvídka Kulíška a ten už je na cestě k @anette30

- I třetí den byl ve hře s #joie plyšák, a to sloník Eddie, kterého si vysoutěžila @dzogobela

- Čtvrtý den byly ve hře dekorace z #pepco které si doma vystaví @petaov

- Pátý den přinesl soutěž o balík skvělých úklidových věciček od #vileda Tou šťastnou je @perla28

- A poslední soutěž nebyla o nic jiného než o jídlo, jak už tak nějak k Velikonocím patří. Balíček #hipp si užije @minonnka a @coudy2014 (a hlavně tedy asi jejich děti )

Tolik k výhercům.

Ovšem pozor. To soutěžení a dělání radosti se nám zalíbilo, takže…

tramtadadááá

Pro Vás máme překvapení!

Velikonoční soutěž o balíček (nebo spíš balík) věcí od nás. Je to překvapení, co v něm bude, ale určitě budete mít radost, to slibujeme.

Stačí málo, dát like včerejšímu článku od Zity @zebra2009 a hlavně na svůj blog s tagem #velikonoce_s_ambasadorkami nahrát fotku z Vašich Velikonoc. Tu nejoriginálnější společně vybereme a odměníme. Soutěž běží ode dneška do středečních 20 hodin.

Ještě jednou děkujeme!

Vaše ambasadorky Iva, Marcelka, Peťa, Anička, Kamča a Zita

Čti celý článek
zebra2009 AMBASADORKA
3. dub 2018 Čtené 80x

Krásné velikonoční pondělí,

velikonoční týden plný informací o svátcích jara a také soutěží je u konce. My jsme si ho užily, co vy?

Předem bychom vám moc a moc chtěly poděkovat. Uplynulý týden jste byly skvělé, zapojovaly jste se, lajkovaly, soutěžily… To, co vzniklo jako impulsivní nápad během takového obyčejného krafání pár holek, se ukázalo jako super projekt. Nebo tak to alespoň vidíme my, ambasadorky. Hodně jsme se toho naučily, opravdu hodně se nasmály a taky sblížily, a během týdne odhalily i pár chybiček, které kdyžtak musíme do příště vychytat. Ale celkově je náš dojem jen a jen pozitivní.

Ale konec nostalgie. Bavily jste se i vy? Chcete zase někdy takový týden? Určitě nám to napište, protože my pro vás rády zase něco vymyslíme.

Výherce už jsme zkontaktovaly, ale ještě pro jistotu rekapitulace:

- Hned první den vyhrály @lucik126 @hanica83 a @lucie485 bloky s propiskou #britaxromer

- Druhý den se soutěžilo s #pampers o roztomilého medvídka Kulíška a ten už je na cestě k @anette30

- I třetí den byl ve hře s #joie plyšák, a to sloník Eddie, kterého si vysoutěžila @dzogobela

- Čtvrtý den byly ve hře dekorace z #pepco které si doma vystaví @petaov

- Pátý den přinesl soutěž o balík skvělých úklidových věciček od #vileda Tou šťastnou je @perla28

- A poslední soutěž nebyla o nic jiného než o jídlo, jak už tak nějak k Velikonocím patří. Balíček #hipp si užije @minonnka a @coudy2014 (a hlavně tedy asi jejich děti )

Tolik k výhercům.

Ovšem pozor. To soutěžení a dělání radosti se nám zalíbilo, takže…

tramtadadááá

Pro vás máme překvapení!

Velikonoční soutěž o balíček (nebo spíš balík) věcí od nás. Je to překvapení, co v něm bude, ale určitě budete mít radost, to slibujeme.

Stačí málo, dát like včerejšímu článku od Zity @zebra2009 a hlavně na svůj blog s tagem #velikonoce_s_ambasadorkami nahrát fotku z vašich Velikonoc. Tu nejoriginálnější společně vybereme a odměníme. Soutěž běží ode dneška do středečních 20 hodin.

Ještě jednou děkujeme!

Vaše ambasadorky

#velikonoce #pampers

Čti celý článek
panihk AMBASADORKA
2. dub 2018 Čtené 103x

Velikonoční týden plný informací o svátcích jara a také soutěží je za námi. My jsme si ho užily, co vy?

Předem bychom vám moc a moc chtěly poděkovat. Uplynulý týden jste byly skvělé, zapojovaly jste se, lajkovaly, soutěžily… To, co vzniklo jako impulsivní nápad během takového obyčejného krafání pár holek, se ukázalo jako super projekt. Nebo tak to alespoň vidíme my, ambasadorky. Hodně jsme se toho naučily, opravdu hodně se nasmály a taky sblížily, a během týdne odhalily i pár chybiček, které kdyžtak musíme do příště vychytat. Ale celkově je náš dojem jen a jen pozitivní. 

Ale konec nostalgie. :slight_smile: Bavily jste se i vy? Chcete zase někdy takový týden? Určitě nám to napište, protože my pro vás rády zase něco vymyslíme.

Výherce už jsme zkontaktovaly, ale ještě pro jistotu rekapitulace:

- Hned první den vyhrály @lucik126 @hanica83 a @lucie485 bloky s propiskou #britaxromer

- Druhý den se soutěžilo s #pampers o roztomilého medvídka Kulíška a ten už je na cestě k @anette30

- I třetí den byl ve hře s #joie plyšák, a to sloník Eddie, kterého si vysoutěžila @dzogobela

- Čtvrtý den byly ve hře dekorace z #pepco které si doma vystaví @petaov

- Pátý den přinesl soutěž o balík skvělých úklidových věciček od #vileda Tou šťastnou je @perla28

- A poslední soutěž nebyla o nic jiného než o jídlo, jak už tak nějak k Velikonocím patří. Balíček #hipp si užijí @minonnka a @coudy2014 (a hlavně tedy asi jejich děti :slight_smile: )

Tolik k výhercům.  

Ovšem pozor. To soutěžení a dělání radosti se nám zalíbilo, takže…

tramtadadááá

Pro vás máme překvapení!

Velikonoční soutěž o balíček (nebo spíš balík) věcí od nás. Je to překvapení, co v něm bude, ale určitě budete mít radost, to slibujeme.

Stačí málo, dát like včerejšímu článku od Zity @zebra2009 a hlavně na svůj blog s tagem #velikonoce_s_ambasadorkami nahrát fotku z vašich Velikonoc. Tu nejoriginálnější společně vybereme a odměníme. Soutěž běží ode dneška do středečních 20 hodin. 

Ještě jednou děkujeme!

Vaše ambasadorky

#velikonoce

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
2. dub 2018 Čtené 68x

Velikonoční týden plný informací o svátcích jara a také soutěží je u konce. My jsme si ho užily, co vy?

Předem bychom vám moc a moc chtěly poděkovat. Uplynulý týden jste byly skvělé, zapojovaly jste se, lajkovaly, soutěžily… To, co vzniklo jako impulsivní nápad během takového obyčejného krafání pár holek, se ukázalo jako super projekt. Nebo tak to alespoň vidíme my, ambasadorky. Hodně jsme se toho naučily, opravdu hodně se nasmály a taky sblížily, a během týdne odhalily i pár chybiček, které kdyžtak musíme do příště vychytat. Ale celkově je náš dojem jen a jen pozitivní.

Ale konec nostalgie. Bavily jste se i vy? Chcete zase někdy takový týden? Určitě nám to napište, protože my pro vás rády zase něco vymyslíme.

Výherce už jsme zkontaktovaly, ale ještě pro jistotu rekapitulace:

- Hned první den vyhrály @lucik126 @hanica83 a @lucie485 bloky s propiskou #britaxromer

- Druhý den se soutěžilo s #pampers o roztomilého medvídka Kulíška a ten už je na cestě k @anette30

- I třetí den byl ve hře s #joie plyšák, a to sloník Eddie, kterého si vysoutěžila @dzogobela

- Čtvrtý den byly ve hře dekorace z #pepco které si doma vystaví @petaov

- Pátý den přinesl soutěž o balík skvělých úklidových věciček od #vileda Tou šťastnou je @perla28

- A poslední soutěž nebyla o nic jiného než o jídlo, jak už tak nějak k Velikonocím patří. Balíček #hipp si užijí @minonnka  a @coudy2014 (a hlavně tedy asi jejich děti :slight_smile:

Tolik k výhercům.

Ovšem pozor! To soutěžení a dělání radosti se nám zalíbilo, takže…

tramtadadááá

Pro vás máme překvapení!

Velikonoční soutěž o balíček (nebo spíš balík) věcí od nás. Je to překvapení, co v něm bude, ale určitě budete mít radost, to slibujeme.

Stačí málo, dát like včerejšímu článku od Zity @zebra2009 a hlavně na svůj blog s tagem #velikonoce_s_ambasadorkami nahrát fotku z vašich Velikonoc. Tu nejoriginálnější společně vybereme a odměníme. Soutěž běží ode dneška do středečních 20 hodin.

Ještě jednou děkujeme!

Vaše ambasadorky

#joie #velikonoce

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
31. bře 2018 Čtené 295x

Na Smrtnou neděli, která připadá na druhou neděli před Božím Hodem velikonočním, patří zvyk vynášení smrtky- Morany. Ke zhotovení Morany se používalo to, co už nebylo k potřebě, suché větve, roští, stará sláma, uschlá tráva z loňska… Morana bývala ustrojena do bílého a okrášlena náhrdelníky a ozdobami z vyfouknutých vaječných skořápek a prázdných šnecích ulit, tedy symboly smrti a zmaru – vždyť figurína Morany představuje smrt, nemoci, bídu a všechno, co lidem škodí. Děvčata smrtku vynesla za vesnici, kde byla spálena (oheň je stejně jako voda očistný živel) nebo častěji vhozena do potoka nebo řeky, která ji odnesla z vesnice jako symbol překonání zimy.

To, že se pak o dva týdny později na Velikonoční pondělí vydávají do ulic kluci s pomlázkou nikoho nepřekvapí, ale že na Smrtnou neděli vyráží do ulic dívky, to možná ví málokdo. 

Tento folklorní fenomén se drží především na Rychnovsku a v okolí, kde se po ulicích prochází nastrojené holčičky s pomlázkami a ženy s vařečkami ozdobenými pentlemi a navštěvují dům o domu. „Holčenčí koledě“, jak se tu taky dívčí koledě říká, však nemá veškeré náležitosti, na které jsme zvyklí u klasické koledy klučičí. Za koledování dostávají děvčata při vajíčka či nějakou sladkost stejně tak jako chlapci o Pondělí velikonočním. Muži samozřejmě nebarví vajíčka a nepečou mazance. Ženy je prostě vyšlehají a za odměnu dostanou většinou štamprličku. :slight_smile:

Kromě Rychnovska se dívčí koleda stále drží i na jihovýchodní Moravě.

Na stejný den také v některých lokalitách připadá obchůzka tradice zvaná Jedlička. Na Smrtnou neděli chodí mladé dívky s jedličkou po domech a zpívají píseň. Jednou z velikonočních zvyklostí je chození s jedličkou. Co to vlastně jedlička je? Uříznutý vršek smrčku, na němž sedí panenka. Vršek je ozdoben různobarevnými stuhami a papírovými květy. Před Velikonocemi dívky s jedličkou obcházejí vesnici, zpívají koledu a dostávají za to sladkosti nebo peníze. 

A jaké básně a popěvky můžete slyšet? Tady jsou texty pro ty, které by chtěly natrénovat na příští rok. :wink:

Kde ôž to jaro

Kde ôž to jaro
tak dlóho chodi ?
Co se mô stalo ?
Zêma nás stôdi.
Nazdobte Jedlêčkô
červenó ružečkó,
ružovó pentlêčkó.
Ať svojó pisničkó
to jaro zavolámê!
Věneček na hlavô si dámê!

Stála panenka Maria

Stála panenka Maria,
jako růžička červená.
jako růžička červená.

Přišeltě k ní anděl Páně,
dal pozdravení té panně.
dal pozdravení té panně.

Ta panenka se ulekla,
hned na své kolínka klekla.
hned na své kolínka klekla.

Ulekla se promluvení,
andělského pozdravení.
andělského pozdravení.

Nelekej se panno čistá,
máš porodit Pána Krista.
máš porodit Pána Krista.

Stála panenka Maria: https://www.youtube.com/watch?v=2DC7ngLaRM0

#velikonoce #joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
29. bře 2018 Čtené 247x

Včera pro vás @kami1984  připravila článek o tom, jaké speciální názvy dáváme dnům předcházejícím Velikonočnímu pondělí a já pro vás teď mám soutěžní otázku vztahující se k tomuto článku:

"Jaký je jiný název pro Škaredou středu? "

Správnou odpověď napiště pod tento článek do komentáře a nezapomeňte tento i Kamčin článek "olajkovat", ať víme, že jste si správnou odpověď samy vyhledaly. :slight_smile: Bez toho by vaše vítězství nemohlo být platné. 

Kamčin článek najdete zde:  

https://www.modrykonik.cz/blog/kami1984/article/modre-pondeli-skareda-streda-zeleny-ct-eak8ls/

A CO VLASTNĚ MŮŽETE DNES VYHRÁT? 

Ve skupině Joie tento týden soutěžíme o hřejivého hrocha s vůní levandule, kterého můžete ohřát v mikrovlnce a potom přitulit k vašim dětem na uklidnění. 

V této soutěži můžete vyhrát jeho nejlepšího kamaráda- slona Eddieho :slight_smile:, který jsem stejně jako hroch plný té nejkvalitnější francouzské levandule! 

Soutěžit můžete do 20hodin a ještě dnes večer vyhlásíme vítěze! (pokud DÍTĚ dá :grinning:. )

Pokud chcete zkusit štěstí dvojnásobně a zapojit se ve skupině Joie ještě i do soutěže o hrocha, informace o tom, jak hrát, najdete VE SKUPINĚ pod hashtagem #velikonoce_s_joie_pravidla.

#velikonoce

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
28. bře 2018 Čtené 274x

Slíbila jsem, že podám report z brněnského veletrhu, kde mělo Joie letos svoje produkty na dvakrát tak velké prodejní ploše jako loni, tak je to tady!

Nejvíce mě na letošním veletrhu nadchly nové vzory jídelní židličky Mimzy LX, kterou máme doma! U židliček mělo Joie většinou zatím spíše klasické jednoduché vzory, ale v letošní kolekci je více veselých barev, což je za mě určitě plus!

Stejné překvapení mě čekalo u lehátka Dreamer, které jsme měli v loňském roce doma na testování. Přibyly nové vzory a je to doslova pastva pro oči- vkusné a krásné! :slight_smile:

Na veletrhu bylo představeno hned několik novinek ze sortimentu Joie. Velký dojem na mě udělala řada Signature! Jedná se o limitovanou kolekci výbavy pro dítě, která obsahuje kočárek Mytrax Flex, který je oproti klasickému Mytraxu vybaven dalšími funkcemi, jako například odpruženým sedadlem! Dále pak hlubokou korbu Ramble Carrycot XL, otočnou autosedačku Spin 360 pro děti od 0 do 18kg a další dvě autosedačky (vajíčko i gemm a Every stageFX). Jako bonus je součástí sady fusak footmuff. Všechny produkty jsou sladěné v krásné elegantním designu z luxusních prošívaných látek a koňakové eko kůže a vypadají fakt luxusně!

Absolutní novinkou letošního roku je kočárek Pact. Jedná se o lehký a neuvěřitelně skladný kočárek, který váží pouhých 6 kg! Skvělé je, že jeho   kompaktní rozměry většinou umožňují jeho přepravu na palubě letadla, takže na zahraniční cesty ideální společník! A skvělou zprávou je, že tento Joie nováček k nám dorazí i k testování, takže se v průběhu roku můžete těšit na recenzi! :slight_smile:

Co se týče stávající nabídky kočárků, bylo tentokrát k vidění hned několik barevných variant kočárku Litetrax 4. Na živo vypadají všechny barvy opravdu skvěle. Nevěděla bych, kterou si vybrat dřív! :slight_smile:

Z autosedaček měla na veletrhu premiéru autosedačka Gemm pro děti od narození do 13kg. Je to bezpečná a komfortní autosedačka poskytující kvalitní ochranu proti bočnímu nárazu a příjemné pohodlí pro nejmenší děti a vyniká především vynikajícím poměrem cena/výkon.

Další vystavenou novinkou byla autosedačka Bold, která je schválená pro použití ve směru jízdy od 9 – 36kg a do do 25 kg nabízí možnost používání pětibodových pásů.

K dispozici byla také i-base, což je isofixová základna kompatibilní s autosedačkami Joie i-Gemm a Joie Gemm. Její největší předností je že se dá do vozidla upevnit pomocí ISOfixových konektorů (i-Size) a dokonce i pomocí pásu vozidla (ECE R44/04), což ji činí vysoce univerzální s možností instalace do velké většiny vozidel!

K vidění toho bylo i letošní rok opravdu hodně a já už teď se moc těším, až se s Mikuláškem zase vrhneme na testování nových produktů, protože recenzí není nikdy dost. :slight_smile:

Pokud vás zajímá bližší info o produktech a zkušenosti maminek, přidejte se k nám do skupiny Joie:  https://www.modrykonik.cz/group/7910/

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
26. bře 2018 Čtené 187x

Dobré ráno!

Včera byla Květná neděle, což znamená, že přicházejí Velikonoce, pro některé významné svátky připomínající umučení, pohřbení a vzkříšení Ježíše Krista. Pro jiné prostě jen svátky jara, kdy zdobí své domovy do veselých barev a děti se těší na pomlázku.

Celý minulý týden jsme vás napínaly tím, že na vás čeká něco báječného.

A je to tady!

Předně, nejbáječnější na tom všem je, že jsme se vůbec daly dohromady, lidsky si sedly a vymyslely pro vás společné překvapení. Protože když máte radost vy, máme radost i my!

Na celý týden se Ambasadorky změní na velikonoční zajíčky, kteří pro vás budou mít drobné dárky, aby vás nepokakal beránek! :slight_smile:

Co vás tedy čeká?

Celý tento týden se můžete těšit na spoustu zajímavých článků s velikonoční tématikou a především na soutěže!

Na vás bude bedlivě sledovat všechny ambasadorky, protože každý jeden den jedna uveřejní článek a jiná zase soutěž. A právě soutěž se bude vždy týkat článku z předchozího dne od jiné ambasadorky.

Podrobná pravidla jsou níže v článku a budou vždy uveřejněna i u jednotlivých soutěží.

A na co se můžete těšit?

Na šest různých výher, na praktické dárky pro vás i vaše děti, na dobrůtky. A také na srdíčka! Ty budeme celý týden rozdávat ve velkém, celkem jich za týden můžete nasbírat až 60!

Na první článek a první soutěž se můžete těšit už zítra!

Takže mějte oči dokořán, ať vám nic neunikne.

Pravidla velikonočního týdne:

  Pro účast v soutěži je nutné splnit tři podmínky:

  • dát like soutěžnímu článku
  • odpovědět v komentáři na soutěžní otázku
  • dát like článku z předešlého dne, ke kterému se soutěž váže a kde naleznete nápovědu.

  Soutěž probíhá vždy od 12h a ukončena je ve 20h.

  Výherce bude vybrán dle generátoru náhodných čísel, číslo bude účastníkům přiřazeno dle pořadí komentářů.

  Výherce bude vyhlášen vždy ten den po 21h.

  Prosíme výherce o IP se jménem, adresou a telefonním číslem.

  Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Přejeme vám krásný velikonoční týden, těšíme se na to, jak ho strávíme společně a hlavně - nezapomeňte, že už tento článek obsahuje nápovědu k zítřejší soutěži ... :slight_smile:


A ve skupině "S Joie doma i na cestách" se už během dnešního dne rozjede další soutěž, tak jestli chcete, račte vstoupit a zvýšit tak šance na výhru! :slight_smile:

https://www.modrykonik.cz/group/7910/

Mějte super den! :slight_smile:

Marcela

#joie #velikonoce

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
1. bře 2018 Čtené 550x vybrali jsme

Mám skvělou zprávu! Joie se opět vrací na Modrého Koníka a já ani nedokážu popsat, jak velkou z toho mám radost a také z toho, že se opět stanu ambasadorkou této skvělé značky! :slight_smile:

Myslím, že na rozdíl od loňského roku, kdy bylo Joie v České republice relativně málo známé, se toho mnoho změnilo a často vídám nejen kočárky ale i další produkty Joie (asi už se rozkřiklo, že se jedná o kvalitní a stylové produkty za rozumné ceny :slight_smile: ) a i pozitivních recenzí v online světě postupně přibývá.

I přesto bych vám ale ráda značku krátce představila. Vznikla relativně nedávno v roce 2011 ve Velké Británii. Založila ji parta přátel s cílem nabídnout kvalitní a funkční produkty v jednoduchém a stylovém designu, které budou zároveň i finančně dostupné. A to se myslím povedlo velmi dobře, vzhledem k tomu že se značka velmi rychle rozšířila po světě a se svými produkty se často umisťuje na předních příčkách v testech kvality a uživatelských recenzích a zároveň vyhrává ceny za design. V jejich sortimentu najdete například kočárky, autosedačky, jídelní židličky, lehátka, cestovní postýlky a mnoho dalšího vybavení pro děti.

A na co se můžete těšit tentokrát?

Jelikož Joie v České republice stále rozšiřuje svoji nabídku, určitě vás seznámím s novými produkty a připomenu vám i ty stávající. Chybět opět nebude ani jejich testování a následné podrobné recenze. No a úplně nejlepší jsou samozřejmě soutěže! Jak o srdíčka, tak o produkty Joie pro vaše děti! Takže JE na co se těšit! Neváhejte se na mě obracet s případnými dotazy, co se týče Joie. Co budu vědět odpovím, co nebudu, zjistím.  :slight_smile:

Pro více informací o produktech, recenzích a soutěžích můžete sledovat můj profil, nebo se připojit k nám do skupiny „S Joie doma i na cestách“, kam vás srdečně zvu: https://www.modrykonik.cz/group/7910/detail/ .

Pokud se budete chtít seznámit s produkty Joie osobně, velkou příležitost nyní máte na veletrhu PRODÍTĚ, který proběhne za dva týdny v Brně ve dnech 15.3.- 18.3. 2018.

Kdo by to měl na veletrh daleko, není nic jednoduššího, než si zajít do kterékoliv prodejny a konkrétní výrobky si vyzkoušet. Stačí se podívat do vyhledávače Babypointu a na mapě si vyhledat, kterou prodejnu máte nejblíž. http://www.babypoint.eu/index.php?menu=prodejci&brand=11 .

No a pro lenochy není nic jednoduššího, než kouknout na web:slight_smile: www.joiebaby.info

Nebojte se, o zážitek z veletrhu určitě nepřijdete, přinesu vám z něj zprostředkovaně skrze podrobný článek se spoustou fotek :slight_smile:.

A teď už je pár slov na závěr..

To, že se mi po ukončení první fáze projektu ozývaly maminky a bylo jim líto, že moje práce na MK končí a to, že se z Joie rozhodli svoji působnost na Modrém koníkovi obnovit mě ujišťuje v tom, že moje práce tady měla smysl a moc se těším na naše další společné chvíle! :slight_smile:

Marcela

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
4. říj 2017 Čtené 351x

Něco začíná a něco končí... 

Náš půlroční projekt ambasadorství pro Joie je u konce a s tím bohužel i moje práce ambasadorky. 

Moc děkuji všem, které jste mě podporovaly, zúčastňovaly se soutěží, diskutovaly u mých příspěvků a podávaly recenze na výrobky. Díky vám mě práce na Modrém Koníkovi moc bavila a myslím, že se tak značku Joie podařilo dostat do širšího povědomí mnoha maminek a získat tak další spokojené zákazníky.

Mise splněna! :blush: 

Tak třeba někdy příště... děkuju! 

Marcela

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
4. říj 2017 Čtené 1388x

Tak tento kočárek mě učaroval už když jsem ho poprvé uviděla na školení Joie a když jsem se dozvěděla, že byl vybrán do testování, srdce mi zaplesalo. :slight_smile: Vesmír (nebo pán z Babypointu :slight_smile: vyslyšeli moje přání a kočárek Crosster se k nám na testování dostal v nádherné cihlové barvě, takže dokonalost sama.

Když jsem s ním poprvé vyjela, musela jsem se pořád smát :slight_smile: To je prostě PAN KOČÁR! Oproti našemu sporťáku mi připadal jako tank a byla jsem úplně u vytržení z toho, že je tak bytelný a vysoký. Mikulášek v něm seděl hodně vysoko, což byla paráda. Měl super výhled a neseděl blízko prašné země. Kočárek mě i manžela uchvátil hned na první dojem a manžel mě pořád přemlouval, ať si ho pořídíme natrvalo :grinning:.

Ale abych nejprve kočárek představila:


Crosster přepraví děti všech velikostí libovolným terénem ve sportovním sezení, korbě, nebo autosedačce.

  • pohodlí zajištěno - precizní odpružení a pěnou plněná kola zajistí báječné komfort bez nebezpečí defektu
  • jeden pár adaptérů, 2 způsoby využití - S těmito adaptéry je jen na vás, zda na kočárek nasadíte korbu, nebo autosedačku
  • nadstandartní nosnost - Kočárek byl navržen tak, aby uvezl vše co je potřeba. Proto jeho celková nosnost činí skvělých 30 kg


  klíčové vlastnosti:

  • jednoduchá a odolná tříkolová konstrukce
  • možnost využití nastavitelných adaptérů, pro nasazení autosedačky i-Gemm, nebo hluboké korby ramble
  • sezení a látkové části lze snadno sundat pro snazší používání konstrukce s autosedačkou, nebo hlubokou korbou
  • bleskurychlé skládání s ovládáním jednou rukou
  • pojistka proti rozložení
  • po složení lze kočárek přepravovat tažením za rukojeť
  • výškově nastavitelná rukojeť
  • ruční brzda s ovládáním na rukojeti
  • parkovací brzda ovládaná nohou ušetří vaši obuv
  • 4 pozice nastavení zádové opěrky
  • odolná, pěnou plněná dvanáctipalcová kola
  • rozměrná, nastavitelná bouda s ventilací a okénkem
  • veliký košík
  • odpružení všech kol
  • otočné přední kolo s aretací
  • rychloodnímatelná zadní kola
  • odnímatelné madlo
  • pětibodové pásy s příjemným polstrováním
  • součástí balení je pláštěnka a adaptéry umožňující nasazení korby ramble nebo autosedačky i-Gemm

  specifikace:

  rozložený: d. 115cm x š. 66cm x v. 116cm

  složený: d. 90cm x š. 66cm x v. 58cm

  hmotnost: 15kg

  celková nosnost 30kg

Jako všechny produkty Joie, které jsem zatím měla možnost testovat, je i Crosster vyroben z kvalitních materiálů a potah je moc příjemný na dotek.

Velmi mě překvapila velká pěnová kola, která zajišťují to, že je naprosto jedno, kudy se jede! Jízda je pro dítě neuvěřitelně pohodlná i na dlažebních kostkách či štěrku! Kočárek jsme testovali v mnoha typech terénu (viz foto) a nic nedrncalo, kočárek byl dobře ovladatelný, při jízdě z kopce nám pomáhala ruční brzda a do konce jsme si jako s každým větším kočárkem museli trochu máknout. :slight_smile:.

Po pár týdnech jízdy s Crossterem jsem úplně přestala řešit, kudy jedeme, pěnová kola a odpružení kočárku všechny nerovnosti terénu tak tlumilo, že to bylo až neuvěřitelné.

Až v průběhu testování jsem zjistila, že existuje hodně maminek, kterým vadí trojkolky díky horšímu ovládání. Já s tím neměla vůbec problém, ani mi nepřišlo, že by v tom byl nějaký rozdíl, jestli má kočárek tři kola nebo čtyři, když jsou s aretací. Přední kolo jde také samozřejmě zaaretovat, pokud by byl zájem. My to moc nevyužívali. Kočárek se bez problémů ovládal i jednou rukou.

Joie Crosster má hned několik super vychytávek a nic mi nepřišlo, že by bylo ledabyle uděláno. Měla jsem spíš pocit, že výrobci tohoto kočárku nad jeho funkčností opravdu důkladně přemýšleli, protože mě zaujal opravdu v mnoha směrech!

Velká stříška, která i bez rozšíření zakryla Mikyho úplně skvěle a když to nestačilo, dala se rozepnout a Mikuláše schovala tak, že v menším dešti nebyla ani potřeba pláštěnka.

Měli jsme to „štěstí“, že jsme ho mohli otestovat i v pořádném slejváku, takže pláštěnka byla otestována také a prošla testem skvěle! To jsem ani nečekala, jelikož u našeho kočárku jsem musela pořádnou pláštěnku dokupovat, protože ta v základní výbavě nestačila. Akorát by teoreticky mohlo napršet do košíku, ale nás chytl opravdu velký déšť a všechno bylo suché.. tak myslím, že to moc pravděpodobné není. 

Košík parádní, velký, nacpala jsem do něj prostě naprosto všechno, co bylo potřeba. Jen by mi ještě vyhovovalo, kdyby šel i zapnout, to by byl fajn bonus. Jelikož ke kočárku není žádná taška, přemýšlela jsem, kam dát klíče, mobil a v košíku jsem objevila dvě super tajné kapsičky na drobnosti! Ti výrobci fakt mysleli na všechno! Dvě síťovaná okýnka jsou na bocích a jsou opatřena magnety, aby se látka po nadzvednutí dala rychle připnout. Úplně skvělé je horní okýnko, kterým se dá dítě sledovat :grinning:. U jiných kočárků jsem viděla tato okýnka většinou ze zadu, takže se člověk musí sklánět a nakukovat.. tohle mi přišlo super praktické a rychlé. Zde mi tedy trochu scházel také magnet, aby okýnko drželo, když je zavřené. Když hodně foukalo,tak se nadzvedávalo. Další větrání je za hlavičkou a také se dá samozřejmě rychle upevnit suchým zipem. No poslední vychytávkou jsou síťky na stříšce, do kterých si dáte mobil, brýle… cokoliv je potřeba mít po ruce. To jsem uvítala opravdu hodně.

Vím, že u některých typů kočárků není možné polohovat nožičky, což je podle mě hrozná nevýhoda. Naštěstí o Crossteru to jde, i když Mikulášek je ještě takový drobek, že mu ty nohy ani na tu polohovací část nedosáhly. Kočárek je totiž opravdu velký, má totiž nosnost lůžka 25 kg, takže se vám tam vlezou i opravdu velké děti! (Což může být důležité například pro maminky dětí s postižením, a další). Navíc není potřeba se k dítěti nikam ohýbat, dítě sedí opravdu vysoko. Pozor ale, rychle se na to zvyká! Když jsem pak Mikyho dala do našeho kočárku, připadal mi hrozně nízko :slight_smile:.

Původně jsem měla v plánu s kočárkem vyzkoušet i běh nebo brusle, ale jelikož má Miky zatím jen pár kilo, kočárek není na předním kole dostatečně zatížen a přední kolo vibrovalo. Musím ale dodat, že Joie Crosster není kočárek určený ke sportu. Je to kočárek pro maminky, které hledají nějakého „pracanta“ do terénu, kočárek na který se bude moct dát spolehnout a dítě se v něm bude vézt jako král :slight_smile:. Super je, že se na Crosster dá přes adaptéry připojit i hluboká korba a autosedačka, takže v případě zájmu může posloužit jako kočárek na celé vozící období.

Jako jeho jedinou nevýhodu shledávám jeho vysokou hmotnost, jelikož váží 15 kg. Kočárek je opravdu těžký, což když se veze nevadí, ale pokud jej máte někam vytlačit, tak si trochu máknete. Na druhou stranu ale musím říct, že i přes jeho velkou hmotnost je relativně skladný a po složení nezabere zase tolik místa, jak by se dalo čekat, takže i cestování s ním je určitě reálné. A bytelný a stabilní je teda neskutečně. 

Pokud hledáte kočárek, který zvládne všechny možné terény, zvládne sníh, závěje, nepřevrátí se vám, unese vaše dítě několik let, můžu jen a jen doporučit! My byli opravdu nadšeni a je naživo opravdu nádherný! My jsme se teda oba s mužem zamilovali :slight_smile:.

bližší informace: https://www.joiebaby.info/cros_vlastnosti.php

koupit můžete například zde: https://www.babypoint.cz/x8119-w100/crosster-rust

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
10. zář 2017 Čtené 491x

Už nějakou dobu s námi bydlí jídelní židlička Mimzy LX, kterou máme od Joie zapůjčenou na testování, a pravděpodobně u nás již zůstane, protože je prostě super! :slight_smile:. Mimzy LX ale naprosto splnila naše očekávání, tak jsme se rozhodli ji rovnou pořídit a nehledat už jinou. :slight_smile:

Základní informace:

 • unikátní otevřený design v každé její pozici
 • omyvatelné látky a vyjímatelná měkká vložka
 • 7pozic výškového nastavení
 • kompaktní po složení
 • extra velký pultík odnímatelný jednou rukou
 • pultík je nastavitelný do 3 pozic a obsahuje i držák nápojů
 • dodatečnémalé pultíky vhodné i do myčky
 • hornípultík s úpravou proti klouzání poslouží i jako tác naservírování jídla
 • miniaturní„svačinkový“ pultík vhodný i do myčky
 • praktická možnost uskladnění pultíku na zadních nohách židličky
 • 3polohy sklonu zádové opěrky
 • vyjímatelný a omyvatelný potah
 • 3 pozice nastavení výšky opěrky nohou
 • 2 pozice sklonu opěrky nohou
 • integrovaná kolečka v předních nohách
 • nastavitelné pětibodové pásy 

Rozměry a nosnost:

rozložená:d. 78 cm xš. 57 cm x v. 104 cm

složená:d. 31,3 cm x š. 51 cm x v. 120 cm

hmotnost:10,9 kg

použití:od 6 měsíců do 15 kg

    Mimzy LX je stabilní, bytelná, nemůže se překlopit ani z ní dítě nemůže vypadnout. Mikuláš v ní moc hezky sedí, nebortí se, neklouže. Je vyrobena z kvalitních materiálů a v nabídce jsou moc pěkné a vkusné vzory (na rozdíl od některých jiných židliček).

    Židlička je velmi variabilní a lze ji používat pro děti již od šesti měsíců, které umí již samostatně sedět, ale myslím si, že díky polohování zádové opěrky ji lze použít i pro děti, které ještě úplně samostatně nesedí a v židličce tak v podstatě leží jako v lehátku.

    Je možné ji nastavit do sedmi výškových pozic a nastavit také výšku a sklon nožní opěrky. Tím ji lze velmi dobře přizpůsobit nejen dítěti, ale i vám a podmínkám ve vaší kuchyni (tedy výšce stolu, apod.)

    Židlička má kolečka, takže ji lze bez problémů přesunout, kam je potřeba. Má příjemné polstrování s atraktivními motivy a omyvatelným povrchem, měkkou vnitřní vložku lze zcela vyjmout a případně také vyprat v ruce na 30°.

Velkou výhodou je možnost snímatelného pultu, který lze prakticky přichytit na zadní nohy židličky a snímatelné části snadno umýt ve dřezu či v myčce. Je tedy na vás, jestli židličku budete používat s pultem, nebo ji přisunete rovnou ke stolu. Součástí jsou nastavitelné pětibodové pásy, které zajišťují bezpečnost dítěte. Ačkoliv by se pásy měly používat vždy, já Mikuláše nechávala většinou jen tak bez popruhů, jelikož pultík ho pěkně držel díky mezi nožní zábraně na jeho spodní straně (samozřejmě pod dozorem).

Výhody:

+ omyvatelná

+ snadná údržba (odjímatelný tác na pultu)

+ dělený tác (ocení hlavně maminky, které krmí metodou BLW)

+ snadná manipulace díky kolečkům

+ variabilita (polohy výška, zádová a nožní opěrka)

+ polohy pultu (přisunutí blíže k dítěti či odsunutí)

+ kvalitní materiály

+ pěkný a vkusný design

+ odjímatelný pult a možnost samostatné židle u stolu

+ praktická možnost uskladnění pultíku na zadních nohách židličky

Nevýhody:

- objemnější (zabírá relativně dost místa díky velkému pultu a nohám zajišťujícím stabilitu, dá se však velmi snadno složit, takže to úplně jako nevýhodu nevnímám)

Nemám opravdu nic, co bych židličce vytkla. Rozhodli jsme se ji pořídit pro syna, jelikož jsme s ní moc spokojeni. Na rozdíl od mnoha jiných židliček nemá pogumovaný potah, což jsme uvítali, protože je díky tomu vkusná a stylová a potah je i přesto dobře udržovatelný a praktický a perfektně nám ladí k podlaze v kuchyni! :grinning: Určitě za nás mohu doporučit!

bližší informace zde: https://www.joiebaby.info/mim_vlastnosti.php

eshop např: https://www.babypoint.cz/x7197-w100/mimzy-lx-khloe-%26-bert

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
5. zář 2017 Čtené 1151x

Jako první kočárek, který se k nám dostal na testování byly golfové hole Joie Brisk. Na ty jsem se moc těšila, protože jsem si golfky vždycky přála vyzkoušet. Líbí se mi na nich jejich skladnost a lehkost.

Základní informace o kočárku, který je schválen pro použití od narození, díky velmi ploché poloze do lehu:

Rozměry a nosnost: rozložený:d. 89 cm x š. 51,3 cm x v. 101 cmsložený:d. 42,2 cm x š. 29 cm x v. 108 cmhmotnost:8,3 kgcelkovánosnost: 27 kg

Trochu jsem měla obavu, že když se jedná o golfky s plastovými koly, budou na chodníku „hrkat“ , ale opak byl pravdou. Golfky Brisk jsou opravdu tichým kočárkem a pokud jsem nejela po hrbolatém terénu, vůbec jsem o nich nevěděla a perfektně se ovládaly. Při najíždění na obrubník byly lehké, z oddělených madel jsem necítila žádné omezení. Kočárek se dal bez problému řídit jednou rukou.

Velkou výhodou je dlouhý košík pod kočárkem. Vlezlo se mi do něj mnohem více věcí, než do mého sporťáku. Nevýhodou však byl přístup do košíku zezadu, tudíž pokud dítě spalo, nedalo se do košíku skoro dostat. Na to bylo potřeba myslet.

Dalším plusem byla rozkládací stříška s pevnou látkou, takže na miminko nesvítilo a bylo pěkně schované. Všimla jsem si, že některé typy kočárků mají tu rozkládací část pod zipem ze síťoviny, to u Brisku naštěstí není a stříška je opravdu super.

Zádová opěrka jde položit úplně do lehu, což je pro mě u kočárku nezbytnost a Mikuláš se tam mnohokrát krásně vyspal.

Na kočárku se mi líbí, že je vyroben z příjemných kvalitních materiálů v pěkném moderním designu, i když bych uvítala více barevných kombinací, aby bylo z čeho vybírat. :slight_smile:. Kočárek je velmi lehký, skladný, dá se složit rychle a snadno.

Běžné cesty ve městě zvládaly golfky úplně bez problémů. Nic nerachotilo a i když jsem často projížděla horším terénem, kočárek to nijak nepoznamenalo a byl pořád tichý a v pohodě.

Kočárek Brisk se nám tak líbil, že dokonce s manželem uvažujeme, že si jej pořídíme na trvalo. Jedinou nevýhodu shledávám v tom, že golfky nemají žádné odpružení (jako mnoho jiných kočárků), tudíž každý větší otřes dítě cítí. Mikuláškovi to tedy nevadilo, spal i když kočárek hodně drncal, ale možná nějakým citlivějším dětem by mohlo. Nevím, jestli jsem v tomto dostatečně objektivní, sama jsem prošla a vyzkoušela mnoho kočárků a prioritou pro mě bylo, aby pružily a bohužel mé očekávání nesplnil skoro žádný. Je ale pravda, že s tímto kočárkem opravdu člověk musí koukat, kudy jede a případné nerovnosti se snažit minimalizovat. Není to žádný teréňák, ale to asi nikdo ani od golfek neočekává. Golfky Brisk jsou ideálním pomocníkem k rodinám do měst, jako kočárek na přejetí např. Do obchodu, do města a nebo na cesty. Na „obyčejné“ golfky jsou dost vychytané a jezdilo se nám s nimi velmi dobře.

Shrnutí:

Výhody:

+ velký košík

+ kvalitní materiál

+ velká rozkládací stříška neprůsvitná

+ nehrká

+ skladný

+ lehký

+ pěkný design

+ snadno a rychle se skládá a rozkládá

+ dobrý na manipulaci i jednou rukou a manévrování

+ vysoká nosnost

Nevýhody:

- nedostanu se do košíku v poloze leže

- padají chrániče proti otlačení na ramenních popruzích

#joie 

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
10. črc 2017 Čtené 386x vybrali jsme

V červnu jsme s Mikuláškem měli možnost testovat cestovní postýlku Joie Illusion Chromium. Jelikož Mikuláš spává s námi, v postýlce nespal, ale nemusíte se bát, otestoval ji opravdu důkladně :slight_smile:.

Základní parametry:

Cestovní postýlka pro náročné nadchne zasunovatelným přebalovacím pultem a spoustou dalších luxusních doplňků. Vysoce praktická a dobře vybavená postýlka si klade za cíl co nejvíce usnadnit život novopečeným rodičům.

  chytrá a vybavená - illusion je vybavena vším, co dítě potřebuje pro spánek a hraní

  přebalovák co nepřekáží - přebalovací pult je vybaven mechanismem, který umožňuje jeho jednoduché uschování v případě, že jej právě nevyužíváte, je to tak snadné, že to zvládnete jednou rukou

  vše máte při ruce - kompaktní rozměry a úložné prostory postýlky zajistí, že během každodenní péče o miminko nebudete shánět nezbytnosti všude okolo, ale naleznete je skutečně na dosah ruky v přihrádkách postýlky


  klíčové vlastnosti:

  jednou rukou zasunovatelný přebalovací pult

  úložný prostor pro rodiče s chytrým řešením jednotlivých přihrádek

  závěsné lůžko s příjemným polstrováním

  snadné odnímání a přichycování závěsného lůžka

  velmi bezpečná konstrukce se zvýrazněnou konstrukcí

  integrovaná kolečka

  síťové výplně všech čtyř stran pro zajištění ventilace

  jednoduché skládání pomocí tlačítka

  postýlku lze složit s i bez závěsného lůžka

  kompaktní rozměry po složení

  součástí balení je taška pro přenos složené postýlky

Opravdu mohu souhlasit s tím, že postýlka je pro náročné uživatele. Dříve jsem jezdila jako instruktorka na pobyty rodičů s dětmi a díky tomu se mi dostalo do rukou několik typů cestovních postýlek. Nemám srovnání se současnými postýlkami, kvalita šla určitě nahoru, ale když srovnám cestovní postýlky, které jsem viděla a postýlku Illusion, je to opravdu znatelný rozdíl.

Je vyrobena z velmi příjemných kvalitních materiálů a je opravdu pevná a stabilní. Skládání postýlky je jednoduché, není to žádná věda, měli jsme složeno během chvíle.

Součástí postýlky je zasouvací a omyvatelný přebalovací pult. Moc se mi líbilo, že je pultík hodně hluboký, takže se z něj Mikuláš nemohl dostat ven a ublížit si. Poslední dobou bývá totiž už celkem problém ho na pultu udržet. Navíc držel na postýlce opravdu pevně, takže jsem neměla žádné obavy.

Pult je vybaven praktickými přihrádkami na plenky, vlhčené ubrousky a další nezbytnosti.

Výhodou je, že pult jde opravdu snadno vytáhnout a poklidit jednou rukou, takže vše zvládnete s dítětem v náručí a pokud víte, že pult delší domu nebudete potřebovat, lze celý blok sundat a nechat pouze ohrádku.

Úplné oddělávání pultu by mohlo být trochu snadnější. Funguje totiž na principu zamáčknutí kolíku a vysunutí (podobně jako u berlí), což se nepodaří vždy u obou stran najednou, takže se nám párkrát stalo, že než jsme vycvakli druhou stranu, tak první už nám zase „skočila“ zpátky, takže se muselo vytahování první strany opakovat.

Jelikož je postýlka opravdu bytelná, je tím pádem těžší, ale vzhledem k tomu, že má kolečka, není problém ji přepravit kdekoliv po místnosti, podle toho zda bude sloužit ke spánku, k přebalovací či jako ohrádka ke hraní. Největší využití u nás postýlka měla jako hrací koutek.

Jedním z nejdůležitějších kritérií je dle mnoha maminek kvalita matrace. Jelikož Mikuláš v postýlce nespal, tak z hlediska spánku nemůžu hodnotit, ale matraci jsem kompletně rozebrala a přijde mi provedena kvalitně. Samozřejmě ale záleží, jaké má kdo očekávání. Matrace je klasická skládací na 3 díly, je asi 3 cm vysoká, polstrovaná a prošitá. Je vyplněna pravděpodobně dvěma molitany, mezi které se vsouvá pevná deska. Určitě to není na každodenní spaní, ale to ani není účelem této postýlky. Myslím, že pokud si ji vezmete na dva týdny na dovolenou, nebo ji budete využívat například jako postýlku na chatě, určitě nebudete mít problém. Na cestovní postýlku je dle mého názoru matrace kvalitní, ale samozřejmě nelze očekávat, že bude srovnatelná s klasickou matrací.

Velkou výhodou je, že potah matrace jde kompletně sundat a vyprat, takže není potřeba se bát případných nehod.

Postýlka má možnost vyvýšeného spaní, což jistě ocení maminky novorozeňátek a malých miminek. Není potřeba se k nim hluboce sklánět a děti mají pěkný rozhled. Navíc je postýlka vybavena i síťkou proti hmyzu, takže děti si mohou schrupnout pěkně na čerstvém vzduchu. :slight_smile:

(foto pouze ilustrační, abyste si dokázaly představit ten rozdíl ve vyvýšení). 

Postýlka je po složení větších rozměrů (především díky přebalovacímu pultu). Vše se však dá poskládat do látkového obalu a kompaktně přenášet. Chce to asi trochu cviku, jak věci do pytle poskládat, ale po pár pokusech už to nebude problém.

Co bych ocenila, by byla nabídka barev. Černošedá barva je sice stylová a praktická, ale já jsem nějak zaujatá proti černé barvě na kočárcích a postýlkách, takže výběr z několika barev nebo alespoň jednu veselejší variantu bych určitě uvítala.

Cestovní postýlka Joie Illusion Chromium mě opravdu překvapila svojí kvalitou, stabilitou a pevností. Nijak se nehýbala, i když ta Miky řádil, kolečka neodjížděla, nevrzala, sítě pevně zachytávaly padající dítě a v postýlce nehrozilo žádné nebezpečí. I rohy byly udělány tak, aby se dítě při dopadu na ně nemohlo zranit.

Dle mého názoru je postýlka je vhodná spíše na delší cesty, do větších kufrů a nebo jako multifunkční pomocník například na chatu. Jen tak na víkend by bylo asi zbytečné se s ní "tahat". Vzhledem k tomu, že součástí je přebalovací pult, zabere po složení dost místa a je těžká na přenos. Samozřejmě se ale dá převážet i bez pultu a ušetřit tak místo.

Shrnutí:

výhody:

+ multifunkční pomocník

+ integrovaná kolečka

+ výsuvný pult ovladatelný jednou rukou

+ praktické přihrádky u pultu

+ bezpečné prostředí ke hře

+ cestovní balení, prostorný obal

+ příjemná měkká matrace

+ kvalitní materiály

+ síťka proti hmyzu

nevýhody:

- pouze jedna barva

- krkolomné odstraňování pultu

To, že je postýlka těžší a objemná, nemohu zařadit do nevýhod, jelikož právě díky tomu je stabilní a pevná a nabízí široké využití.

bližší informace o postýlce najdete zde: https://www.joiebaby.info/illu_funkce.php

pořídit ji můžete tady: https://www.babypoint.cz/x8026-w100/illusion-chromium

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
19. čer 2017 Čtené 1491x vybrali jsme

Minulý měsíc jsem měla možnost testovat autosedačku Joie Spin 360 a ráda bych vám ji krátce představila a sdělila své dojmy z užívání. :slight_smile:

Tato otočná autosedačka usnadní nastupování a vystupování malého pasažéra a zároveň umožní cestování po i proti směru jízdy (proti směru jízdy = 0 - 18kg (od narození do cca 4 let), po směru jízdy = 9- 18kg (9 měsíců až cca 4 roky). Autosedačka je schválena dle: ECE R44 04.

Na rozdíl od ostatních autosedaček poutaných proti směru jízdy, je Spin 360 navržena tak, že její tvar eliminuje nutnost použití přední vzpěry. Díky tomu zabere ve vozidle méně místa a je tedy vhodná i do menších vozidel.

základní vlastnosti:

  Otočná v rozsahu 360 stupňů, výrazně usnadňuje nastupování a vystupování dítěte

  ISOfixové uchycení

  snadná a rychlá instalace

  5 poloh zádové opěrky dostupných jak po tak i proti směru jízdy

  nastavitelná hlavová opěrka se polohuje zároveň s bezpečnostními pásy autosedačky

  několik vnitřních vložek zajišťujících ideální pozici dítěte v každém věku

  integrovaná opěrná noha

  vysoce kvalitní materiály zajišťující bezpečí i pohodlí dítěte

  ventilace zajišťující příjemné klima v horkých dnech

  5 - bodové pásy s polstrováním

  centrální nastavení pásů

  lehká, ISOfixová autosedačka s hmotností pouze 12kg

V první řadě bych ráda řekla, že autosedačka Spin 360 vypadá teda opravdu skvěle! Má jednoduchý obrázkový návod, takže upevnit do auta jsem ji zvládla i já a to jsem do té doby isofix nikdy neviděla a nevěděla ani co to je :grinning:.

Autosedačka je jako všechny produkty Joie zpracovaná z příjemných kvalitních materiálů a polstrování, kde miminko může sedět opravdu pohodlně. Má několik vnitřních vložek- pod hlavu i za záda, takže jak dítě roste, vrstvy se oddělávají dle potřeby.

Největší předností autosedačky Spin 360 je, že ji můžete po stisknutí tlačítka otáčet jednou rukou! Pro usnadnění nastupování dítěte tak můžete autosedačku natočit směrem do dveří automobilu, což je tedy opravdu parádní funkce a vzhledem k tomu, že to byla naše první zkušenost s jinou autosedačkou, než vajíčkem, opravdu nás to „namlsalo“ a horko těžko si budeme zvykat na klasickou sedačku. :slight_smile: Tlačítko na otáčení by akorát mohlo být trochu více při ruce. Je umístěno pod tlačítkem na polohování autosedačky, takže jednak je to trochu matoucí, a také pokud je autosedačka otočena proti směru jízdy, hůře se ke tlačítku dostává, protože je jen úzký prostor mezi sedadlem a autosedačkou. Ale po pár použitích člověk najde tlačítko i poslepu, takže to není nic, co by vadilo nebo bránilo funkčnosti.

Spin 360 má také několik skvělých vychytávek! Jednou z nich jsou pevně upevněné chrániče na ramenních popruzích, které nekloužou a navíc mají protiskluzovou úpravu, což je velmi praktické. Popruhy jsou také dostatečně dlouhé, takže dítě se do autosedačky dobře zapíná a úplně nejlepší jsou poutka, do kterých se pásy zaháknou aby nepřekážely, než se dítě do autosedačky posadí.

Když nepočítám umístění tlačítek na otáčení a sklopení autosedačky, tak jedinou nevýhodou bylo, že náš 6ti měsíční Mikuláš je pravděpodobně v přechodové fázi mezi velikostmi a v „miminkovské“ vložce pod hlavu mu hlavička padala při brždění občas dopředu když spal a bez ní mu zase hlavová opěrka byla velká.  Zjišťovala jsem, čím je to způsobeno a z pohledu odborníků je u sklonu u sedačky vždy nějaký kompromis mezi bezpečností a pohodlím. Čím více jde sedačka napolohovat do lehu, tím klesá úroveň bezpečnosti. Dítě se při nárazu musí pevně zapřít o sedačku, což při přílišném položení nelze. Různý je také sklon sedáku v autě, což také může hrát roli, nejedná se tedy o bezpečnostní problém, což mě velmi uklidnilo. Bezpečnost je totiž samozřejmě prioritou. 

Shrnutí:

klady:

+ otočná autosedačka

+ kvalitní materiál a polstrování

+ úchyty na popruhy

+ připevněné protiskluzové chrániče na ramenní popruhy

+ dostatečně dlouhé popruhy

+ snadné upevnění

zápory:

- tlačítka na polohování a otáčení

- občasné předklánění hlavičky při brzdění

Abych tedy svoji recenzi shrnula, celkově jsme byli z autosedačky opravdu nadšeni! Funkce otáčení je opravdu parádní, autosedačka je opravdu kvalitně zpracovaná a na cestách se nám osvědčila. Z uživatelského hlediska ji můžeme opravdu doporučit. :slight_smile:

bližší informace o autosedačce najdete zde: https://www.joiebaby.info/sp_vlastnosti.php

eshop: https://www.babypoint.cz/x7632-w100/spin-360-merlot

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
6. čer 2017 Čtené 951x

Se značkou Joie jsem se poprvé setkala v těhotenství, když jsme vybírali autosedačku pro našeho syna. Preferovali jsme „vajíčko“ jednak proto, aby se dalo umístit na podvozek kočárku a také proto, že jsme v té době ani neměli tušení, že existují „rostoucí“ autosedačky. Navíc se mi líbí, že autosedačka je vyrobena dle nové evropské normy i- Size označené ECE E129, která má vyrábí autosedačky dle přísnějších podmínek (více zde https://www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/i-size-niet6m/).

Prioritou ve výběru pro nás byla hlavně bezpečnost a jelikož autosedačka Joie dopadla v testech nejlépe, a navíc byla za rozumnou cenu, byla pro nás jasnou volbou. Později, když jsme měli možnost srovnání s autosedačkami jiných značek, nepochybovali jsme o správnosti výběru i po jiných stránkách.

Něco málo o autosedačce:

 • součást bezpečnostního systému schváleného dle i-Size
 • splňuje nároky na standard ECE R129/00
 • exklusivní systém Tri-Protect - podhlavník ze tří různých materiálů
 • patentovaná vrstva Intelli-Fit pro nekompromisní ochranu proti bočnímu nárazu
 • Grow Together systém s nastavením výšky pásů a podhlavníku zároveň
 • ergonomická rukojeť nastavitelná v několika pozicích, s pohodlným úchytem
 • plně odnímatelná vnitřní vložka a opěrka hlavy
 • pětibodové pásy s polstrováním
 • zatažitelná a odnímatelná sluneční stříška s uzavíratelnou ventilací
 • tvar skořepiny umožňuje houpání, nebo stabilní pozici pro odpočinek
 • kompatibilní s většinou kočárků Joie (kromě aire twin)
 • instalována ve vozidle pomocí báze Joie i-Base Advance, nebo i-Base.
 • možnost instalace pomocí tříbodového pásu automobilu
 • změna směru uchycení sedačky pomocí jednoho tlačítka
 • 5 - bodové pásy s polstrováním
 • vítěz prestižního ocenění red dot design award 2015 

Co se týče do zpracování materiálu sedačky, je Joie zpracována velmi kvalitně, má oproti jiným známějším a dražším značkám měkké příjemné polstrování a materiály jsou velmi příjemné na dotek. Má několik vnitřních vložek, aby v ní miminko bylo co nejbezpečněji umístěno, které se postupně oddělávají s tím, jak dítě roste.

S autosedačkou Joie máme i jednu úsměvnou vzpomínku na odjezd z porodnice. Protože novorozenecká vložka asi se zimním miminkem v huňatém plyšovém overalu moc nepočítá, trvalo nám půl hodiny, než se nám podařilo jednodenního syna do autosedačky ve všech těch vrstvách zapnout. :slight_smile: Každopádně hned po příjezdu z porodnice v autosedačce Mikuláš doma spal ještě další 3 hodiny, takže on byl očividně spokojený. Při další jízdách už jsme samozřejmě byli šikovnější.

V recenzi Dtestu jsem četla, že se autosedačka špatně upevňuje do auta, ale my jsme s tím problém neměli, právě naopak, upevnění mi přijde rychlé, snadné a bezpečné. Nejdříve jsme se jako novopečení rodiče v zatáčkách báli a autosedačku přidržovali, ale po pár jízdách jsme zjistili, že je to úplně zbytečné a sedačka se prostě nehne.

Co bych navrhla ke změně je, aby háček do kterého se umísťuje pás byl upevněný šikmo, pás by se lépe umisťoval a byl by lépe veden- nejsem si však jistá, zda by to ale pak nemohlo ovlivnit funkčnost pásu, je to spíš můj laický názor a spíše kosmetická vada, než funkční záležitost. K vajíčku je také možno dokoupit isofixovou základnu, čímž by odpadlo zapínání pásu a umisťování autosedačky do auta by bylo rychlejší a jednodušší. Z hlediska bezpečnosti to však dle Dtestu není až tak velký rozdíl a bezpečné jsou obě varianty.

Co hodnotím jako menší nedostatek, jsou relativně krátké pásy. Ocenila bych, pokud by šly ještě více povolit, protože provlékání ručiček zimního miminka do popruhů bylo zbytečně krkolomné a nebylo snadné dítě do autosedačky vložit, jelikož pásy pořád padaly do míst, kde má ležet dítě. Velkým přínosem by byly háčky po bocích, do kterých se popruhy zaháknou, než se miminko vloží do sedačky. (jako je tomu např. U autosedačky Joie Spin 360). U Spin 360 se mi také líbí, že ochranné popruhy na pásech jsou pevně přišity, zatímco u Joie i- Gemm jsou odnímatelné na suchý zip a neustále se nám rozepínaly, takže jsme pak už Mikuláše vozili bez nich. Je to sice drobnost, ale když už tam jsou, určitě by bylo fajn je pohodlně využívat.

Autosedačka i- Gemm je plně kompatibilní s adaptérem maxi- cosi, takže jde upevnit na většinu sportovních kočárků. Jelikož máme kočárek jiné značky, dokoupili jsme jen adaptéry a autosedačka na podvozku perfektně sedí.

Jinak jsem ještě chtěla napsat, že se autosedačka s dítěte dost pronese, navíc když už miminko není novorozenec, ale co jsem porovnávala váhu i- Gemm s jinými autosedačkami, je naprosto srovnatelná, takže v tom si člověk asi moc nepomůže a prostě u vajíček se trochu „nadře“. V pozdějších měsících už jsem vozila z bytu k autu autosedačku na podvozku, protože kufr máme velký a nechtělo se mi namáhat :slight_smile:. Každopádně pokud byla potřeba nějaká rychlo akce, k doktorovi, na návštěvu a pod, kde se vajíčko přenášelo na kratší vzdálenosti, dalo se to v pohodě zvládnout a i nějaký ten svalíček narostl :grinning:. Holt náš synek roste jako z vody a v půl roce má přes osm kilo. Řešením samozřejmě také je nechávat vajíčko v autě a nosit si dítě v ruce. To už je na každém, co mu vyhovuje.

Celkově jsme s autosedačkou velmi spokojeni a jak jsem psala, až na drobné detaily naprosto předčila naše očekávání a necháme si ji určitě i pro další děti. Myslím, že zrovna pro Joie i-Gemm se hodí pořekadlo- „za málo peněz, hodně muziky“ ! :slight_smile:

Odkaz na bližší informace: https://www.joiebaby.info/ig_barvy.php

eshop na př. zde : https://www.babypoint.cz/x7203-w100/i-gemm-denim-zest

Marcela

#joie #joie_igemm #autosedacka

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
13. kvě 2017
Připomínám, že zítra je Den matek a tím pádem poslední možnost vzpomenout veřejně na naše maminky a získat za to 5 srdíček! :slight_smile:

Jestli máte cokoliv na srdci, nějaké přání, poděkování, vzpomínku nebo jen postesknutí, sem s tím! Vložte příspěvěk na hlavní zeď, označte hashtagem #moje_maminka a vložte mi do komentáře pod tento příspěvek srdíčko :heart:.

Každé dcerce pak pošlu 5 srdíček :wink: :heart::heart::heart::heart::heart:
#odpoved_za_srdicko #joie
Zobraz celou zprávu
mummy88 AMBASADORKA
20. dub 2017 Čtené 685x vybrali jsme

    Prvním, produktem Joie, jehož jsme měli možnost testovat bylo lehátko Dreamer, které lze využít od narození až do 13 kg. Když jsme pro syna pořizovali výbavu, lehátko nebylo její součástí. Jednak jsem jej považovala za zbytečnost, a také jsem četla několik článků, kde se lehátka pro malá miminka spíše nedoporučují, a proto když jsme jej dostali na testování, obávala jsem se, že u nás nebude mít takové využití, jaké by bylo žádoucí. Když jsem ale Mikuláše do lehátka poprvé uložila, byla jsem velmi překvapená, jak v něm byl spokojený. Dali jsme mu tedy šanci a postupně se stalo součástí našeho denního režimu.

    Využívala jsem jej většinou ráno, když jsem si potřebovala uvařit snídani a Mikulášek ještě nebyl natolik „v pohodě“, abych ho mohla nechat chvíli ležet v obývacím pokoji na dece. Lehátko je velmi lehké, takže nebyl problém jej přenést do kuchyně a syn z něj měl super výhled na mámu. 

    Vyrábí se ve dvou barevných provedení, my měli doma lehátko ve verzi Denim, které se mi moc líbilo. Je krásné vkusné, působí čistým jednoduchým dojmem a je vyrobeno z příjemného a praktického materiálu.

    Lehátko je bezpečné, je vybaveno polstrovaným postrojem, který jde snadno a rychle zapnout a má bezpečnostní pojistku, aby si jej dítě nemohlo rozepnout (kdyby bylo náhodou nějak moc zručné :slight_smile:. Součástí je také odnímatelná a otočná hrazda, na které jsou zavěšeny dvě hračky, které ale pro našeho syna nebyly až tak zajímavé a hlavně byly dost vysoko a jen koukat ho nebavilo, takže jsme na hrazdu občas pověsili nějakou tu naši a s tou s i krásně vyhrál a dokázal se na čas zabavit sám.

    Lehátko Dreamer nabízí hned několik poloh pro záda i pro nohy, takže si každý může vybrat, jaká kombinace mu vyhovuje.

    My jsme využívali především nejnižší polohu s zvýšenými nožičkami kvůli tomu, že Miky zatím nesedí, tak aby nenamáhal páteř. Nejprve jsem byla z lehátka nervózní, ale opravdu v něm skoro ležel, takže mě to uklidnilo.

    Na opěrce nohou jsou umístěna tlačítka s volbou zvuku, vibrací a hlasitosti, která jsou zakryta látkou přichycenou suchými zipy. Vybrat si můžete ze zvuků přírody i moc pěkných jemných melodií. Tím jak Mikulášek kopal nohama si lehátkem sám houpal, což je opravdu super! Pokud však byla opěrka nohou ve vyšší poloze, kopal do tlačítek a neustále si zapínal na lehátku vibrace – nebo jestli to dělal schválně.. :slight_smile: Jednou se mu dokonce podařilo přilepit si na lištu ponožky :grinning:.

Výhodou je, že lehátko lze využívat i ke krmení miminka, dá se stabilizovat vysunutím plastové lišty, což ocení především maminky s dětmi na UM, nebo ty, které již podávají příkrmy.

Lehátko se dá bez problémů složit a sbalit na cesty, je velmi skladné, takže se vleze do jakéhokoliv kufru auta.

A abych recenzi shrnula, uvádím přehledně klady a zápory lehátka Dreamer:

klady:

+ krásný design

+ hrazda s hračkami (opravdu velká výhoda!)

+ bezpečnostní postroj s polstrováním, který lze snadno a rychle zapnout

+ odnímatelný a pratelný potah a vnitřní vložka

+ krásné melodie, velký výběr (5 klasických melodií a 5 přírodních zvuků)

+ 2 stupně intenzity vibrace

+ několik poloh (3 polohy sklonu sezení, 2 polohy nastavení opěrky nohou)

+ houpání či zajištění stabilní pozice lehátka

+ lehkost a skladnost, malý rozměr po složení

zápory:

- nevhodně umístěná lišta s tlačítky

- barevně nevýrazné hračky

Vyjmenované zápory považuji spíše za kosmetické nedostatky. Nejedná se o nic, co by mi nějak zásadně vadilo nebo ovlivňovalo funkci lehátka. Ačkoliv jsem nikdy nebyla fanouškem lehátek, musím říct, že se v naší domácnosti stalo velkým pomocníkem (i když jen na pár desítek minut denně) a bude mi chybět. :slight_smile: Myslím si, že v lehátkách obecně by děti neměly trávit příliš času, ale na tu chvíli, když si máma potřebuje sednout, nasnídat se, vysprchovat se, nebo prostě dítě odložit, je to opravdu vynikající pomocník!

Odkaz s bližšími informacemi o výrobku: www.joiebaby.info/dre_vlastnosti.php

zde je kde koupit:

Denim: www.babypoint.cz/x8030-w100/dreamer-denim

Khloe and Bert Gray:  www.babypoint.cz/x8029-w100/dreamer-khloe-and-bert-gray

Marcela

#joie

Čti celý článek
klara_kik
Včera v 16:43
Holky, hlásím, že v diskusi dnes začala soutěž o 3 poukázky do KiKu. Stačí jen napsat, jak nejraději trávíte chladné podzimní večery, a můžete vyhrát poukázky a koupit si v KiKu něco hezkého :blush:
Zobraz celou zprávu
Strana
Předchozí Strana
Další