Bachovy květové esence - prosím, poraďte

pabka
26. kvě 2015

Ahoj holky, četla jsem teď o těchto esencích a zajímaly by mne vaše zkušenosti. Zjistila jsem, že si můžete esence i nechat namíchat na míru, podle toho, co vás trápí, máte s tím někdo zkušenost? A opravdu vám nebo vašim dětem pomohly? Děkuji za info...

kessa
27. kvě 2015

Ano, esence se dají namíchat na míru každému. Mám s nimi dobré zkušenosti- používám je u lidí i zvířat. Někdy pomohou více, někdy méně, ale to je spíš o tom, jak moc se mi podaří trefit do daného člověka/zvířete a ano někdy se stane, že nezaberou- především u lidí, kteří nechtějí aby zabraly.. U zvířat mi fungují docela spolehlivě a někdy to je běh na dlouhou trať i několikaměsíčního užívání.

pabka
autor
27. kvě 2015

@kessa děkuji za odpověď, opravdu ráda bych je vyzkoušela, studovala jsem to na internetu, ale sama nevím, jak je namíchat a jak postupovat, to jsou pak asi potřeba nějaké konzultace? Moc ráda bych je zkusila i na našem pejskovi, potřeboval by to, ale ten přeci tomu nemůže věřit nebo nevěřit, takže jak to funguje u zvířat? Moc mne to zaujalo, jen nevím, jak správně rozklíčovat, které esence použít....

molynka
28. kvě 2015

Ja mam krizove kapky vzdycky u sebe - kdyz se neceho bojim,nebo jsem prozila neco skaredeho,kapnu 4 kapky pod jazyk a je to lepsi ;) S zadnymi jinymi kapkami jsem se jeste nesetkala,protoze neznam nikoho,kdo by mi je "namichal" na miru.

svija
28. kvě 2015

@pabka - já jsem teď nechala namíchat individuální kapky synovi, měl "záchvaty", že nechce chodit do školky. A spolu s jinými opatřeními to pomohlo 🙂 .

kessa
29. kvě 2015

@pabka Je dobre se poradit s nekym,kso se tim zabyva. A u zvirat to funguje skvele, o viru v to vubec nejde. Spis u lidi je problem, kdyz nechteji, aby to fungovalo- je to jako zavrit dvere, to se k vam pak pomoc nedostane.

betelgeuzz
17. čer 2015

A poradíte někoho, kdo je míchá?

diamanta
17. čer 2015

já mám přímo míchané od homeopatičky na synovo panické strachy a úzkosti, má nezpracované úmrtí v rodině a strach o život. Kapky vůbec nepomohly. Myslím, že jsou jen na lehčí problémy, kde zafunguje placebo. Na vážnější problémy nejsou k ničemu.

lu777
4. bře 2016

@kessa krásně jste to vystihla!

@molynka Krizovka je výborná, mám vyzkoušené i při šocích, úrazech, účinkuje neuvěřitelně... teď ji kapu na špatně se hojící vytržený zub moudrosti a konečně se to začalo zlepšovat 🙂

jako všechno, nejlepší jsou Bachovy esence namíchané na míru... jednak se člověk nevidí tak objektivně, aby si sám dokázal vybrat dobře esence.....a druhak je tam dobrá ta zpětná vazba na to co člověk řeší, to zrcadlo od toho terapeuta

hojda
4. bře 2016

Nechávala jsem děla na nástup do školky a opravdu se to projevilo, jen se nesmí moc brzo prestart kapat🙂. A pro sebe jsem si nechala připravit kapky při návratu do zaměstnání po rodičovské a taky to bylo tak nějak v klidu🙂.

lu777
4. bře 2016

@diamanta mám zkušenost, že mnoho homeopatů je velmi dobře kovaných v homeopatii, ale Bachovy esence potřebují trochu jiný přístup...
mně osobně Bachovky fungovaly vždycky.... musí být dobře sestavená směs (zkušený a pečlivý terapeut) a je potřeba je brát pravidelně opravdu a vydržet...
každý jsme jiný a řešíme jiné potíže (které jsou jinak silné a i si je neseme různě dlouhou dobu).... někomu zaberou i na větší problémy během první lahvičky, několik potřebuje v terapii pokračovat déle... bohužel hodně lidí má problém třeba deset let, ale očekává, že ke změně dojde během měsíce (neříkám, že to je Váš případ, jen moje zkušenost, všichni k tomu máme tendenci)....

placebo to není stoprocentně, mám ozkoušeno i na novorozeněti, nově i na koťátku 😅

bachovy_esence_poradna
11. dub 2016

Hezký den všem,

přesunula jsem se defintivně pod nový nick Bachovy_esence_poradna 😉

Věnuji se Bachovým esencím, Rodinným konstelacím, Etikoterapii a Koučování.

Více o mně najdete na blogu - tam budu vkládat různé články a tipy, např.
- o zvládání rodičovské role, jak pomoci dětem přírodními způsoby být v pohodě
- o komunikaci v manželství
- o vlivu emocí na naše tělesné zdraví
- o souvislostech tradiční čínské medicíny
- o tom co jíme a jak to ovlivňuje naše myšlení
atd.

Pište, ptejte se, jsem tu pro vás 😉

sandraanikola
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ninafilipi
13. pro 2016

Krásný den přeji všem příznivcům

lu_energie_rostlin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz